Turbo AWX w ALH

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

romekkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 13, 2013 22:09

Turbo AWX w ALH

Post autor: romekkk » ndz lip 05, 2015 20:14

Cześć.
Przeszukałem forum, jednak konkretów żadnych ( jedni mówią ze się da, inni że nie :roll: ). Czy ma ktoś doświadczenie z montażem AWX do ALH/ASV? Wiem że turbo jest bez kolektora, więc na pewno trzeba mieć do kpl. kolektor AFN/AWX, przejściówkę z allegro i kpl uszczelek. Niepokoi mnie to , że turbo jest tak jakby odwrotnie w stosunku do ri, tzn gruszką w górę (wiele osób twierdzi, że to + bo grucha nie koroduje i się nie przycina) W związku z tym na jakie ewentualności trzeba się przygotować przy takim zabiegu i czy jest dużo dłubania ( Pasują przewody olejowe, wyjście na wydech itd)
Wiem że ASZ jest p&p ale tutaj chciałem zapytać o AWX



tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Re: Turbo AWX w ALH

Post autor: tzebrowski » ndz lip 05, 2015 21:25

DP jest pod innym kątem. Będzie trzeba obrócić. To chyba jedyna "przeszkoda".



romekkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 13, 2013 22:09

Turbo AWX w ALH

Post autor: romekkk » ndz lip 05, 2015 21:40

To też zauważyłem, ale ponoć da się obrócić i wtedy wypadnie podobnie jak ori w alh/asv. Wystarczy tylko dać szybkozłączkę i powinno pasić. Pozostaje kwestia spasowania z wydechem i przewodami olejowymi (czy pasuje p&p) czy trzeba coś spawać/dorabiać przewody ?



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Turbo AWX w ALH

Post autor: Baryla » pn lip 06, 2015 09:31

Splyw masz inny, zasilanie podegniesz. Jak bawic sie w taka rzeźbę to nie lepiej wsadzic brd? Dokładnie to samo muszisz przerabiac, a turbo nowsze i lepsze



romekkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 13, 2013 22:09

Turbo AWX w ALH

Post autor: romekkk » pn lip 06, 2015 09:40

AWX dlatego, że w dobrym stanie i dobrych pieniądzach. Spływ podejdzie np od AWX ? (chyba jest dłuższy niż alh/asv) Flansza od wydechu spasuje czy trzeba rzeźbić?



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Turbo AWX w ALH

Post autor: tomek08 » pn lip 06, 2015 23:04

Witam, nie zmieniałem, z ALH, na AWX, ale wydaje, mi się, że spływ, powinien pasować, tylko ewentualnie zasilanie trzeba będzie podgiąć, ale 100% pewności nie mam, a na pewno trzeba będzie obrócić muszlę zimną, ale to jest pikuś, odkręcamy, 5 lub 6 śrubek kluczem M8, obracamy o 180stopni i po sprawie. Nie dawno montowałem do ALH, ARLa wszystko pasował, jedynie co to trzeba było również obrócić muszle i przerobią wąż, (wyjście z turbiny), po za tym wszytko p&p.
Pozdrawiam.


Tomek

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Turbo AWX w ALH

Post autor: zgredd » czw lip 09, 2015 00:47

Jeśli chcemy awx wrzucić do golfa to spływ oleju jest w innym miejscu ponieważ montujemy go na kolektorze który nie jest połączony z turbiną na stałe. Wiec miejsce wypływu przypada w innym punkcie.



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Turbo AWX w ALH

Post autor: tomek08 » czw lip 09, 2015 08:41

zgredd pisze:Jeśli chcemy awx wrzucić do golfa to spływ oleju jest w innym miejscu ponieważ montujemy go na kolektorze który nie jest połączony z turbiną na stałe. Wiec miejsce wypływu przypada w innym punkcie.
Witam, czyli, wystarczy mieć jeszcze spływ z AWX lub przerobić obecny. :bigok:
Pozdrawiam.


Tomek

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Turbo AWX w ALH

Post autor: spawacz » czw lip 09, 2015 08:46

Splyw da sie dogiac podobnie jak zasilanie, DP do lekkiej przerobki, dolot do zmiany, odsad turbo ALH a AWX to ok 6cm, wiec albo ori dolot z Cordoby/Ibizy ASV/ALH , lub danie dystanow do tych z golfa.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości