Mod AFN, turbina vs wtryski

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

szczepan19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 03, 2014 09:03

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: szczepan19 » czw lip 03, 2014 09:21

Na sam początek witam wszystkich :)

Chciałbym się pobawić coś z moim silniczkiem jakim jest AFN. W najbliższym czasie w planach jest virus do niego. Zastanawiam się jednak, skoro i tak będzie virusowany to czy przy okazji nie wymienić turbiny dla bardziej płaskiego momentu oraz dla lżejszej pracy.

Drugi wariant to zmiana wtrysków bo to dałoby mi sporo wydajności. Póki co chcę zrobić chip + jedną z opcji, tylko nie wiem, która będzie korzystniejsza na ten czas. Prędzej czy później pójdę w temat dalej i wymieniał będę kolejne graty, ale póki co nie starczy na wszystko funduszy :D Dlatego proszę o pomoc kogoś kto się zna na temacie i co będzie lepszym 'duetem'.

Turbina - tu mam dwie do kupienia, jedna za 800zł z silnika ASZ, druga za 1000zł od ARL. O tych pierwszych słyszałem wiele negatywnych opinii. Co uważacie na ten temat? Lepiej dołożyć 200zł i mieć spokojną głowę o turbinkę, czy może ARL nie jest warty tej różnicy kwoty? Lepiej kupić regenerowaną przez konkretny zakład czy lepiej nieregenerowaną? O montażu już wszystko wyczytałem i wiem, ale gdzieś kiedyś obiło mi się o oczy na forum, że trzeba coś stroić z geometrią, czy to jest prawda?

Wtryski - jak dla mnie jest jeden wariant, mianowicie 216 Fratelli, do kupienia są na allegro za 850zł. Jaki koszt może być regulacji ich przez konkretnego gościa?



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 669
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: KLICHO » czw lip 03, 2014 10:33

Jesli masz w dobrym stanie ori turbine to najpierw wkladaj 216 od cowboya kolegi z tego forum. Co do ustawien na poczatek daj 190/300 cisnienia wtrysku. Lepiej z bosha szukaj i dac komus do ustawien cisnien


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

szczepan19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 03, 2014 09:03

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: szczepan19 » czw lip 03, 2014 10:41

Ostatnio robiłem logi turbiny i wyszły idealnie. Jednak ostatnio coś dłubałem przy silniku i musiałem zdjąć orurowanie do IC i znalazłem tam znikome, ale jednak były ślady oleju.



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 669
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: KLICHO » czw lip 03, 2014 10:47

Slady znikome oleju to nic zlego :-) gorzej jak by olej sie wylewal z ic spora iloscia :-) zacznij od wstryskow + program mysle ze jak masz zdrowy afn to po takim zabiegu powinno peknac 130KM


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

szczepan19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 03, 2014 09:03

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: szczepan19 » czw lip 03, 2014 11:42

No to mi narobiłeś smak na wtryskiwacze :D Zastanawiam się jeszcze między fratelli i boschami. Dasz mi jakieś namiary na kolegę cowboy'a?



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 669
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: KLICHO » czw lip 03, 2014 11:51

Napisz tutaj na forum do niego. Bosch bierz najpewniejszy wybor bedzie


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

szczepan19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 03, 2014 09:03

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: szczepan19 » czw lip 03, 2014 12:10

Znalazłem sobie takie wtryskiwacze, firma taka jak polecił kolega mi na pw. Co o tym myślicie?

http://allegro.pl/wtryski-sport-seven-d ... 78768.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I jeszcze drugie znalazłem: http://allegro.pl/wtryski-wtryskiwacze- ... 05105.html" onclick="window.open(this.href);return false;



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 669
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: KLICHO » czw lip 03, 2014 12:16

7 diesel nie jest jaką wybitną firmą ale ujdzie.

Nadal wolałbym mieć spokojną głowę i mieć Boscha bo wiesz że masz pewność że nic nie może się stać złego po kilku tysiącach kilometów


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 669
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: KLICHO » czw lip 03, 2014 12:19

http://allegro.pl/wtryski-bosch-1-9-tdi ... 96686.html" onclick="window.open(this.href);return false; tuning nie jest łatwy, a lepiej mieć części oryginalne bo to waży o wytrzymałości osprzętu jak i wynikach mocy


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

szczepan19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 03, 2014 09:03

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: szczepan19 » czw lip 03, 2014 12:19

A te z drugiej aukcji, z końcówkami WUZETEM ?



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 669
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: KLICHO » czw lip 03, 2014 12:23

Kiedyś ta firma robiła końcówki dla Boscha ale jak jest teraz tego nie wiem :) Ogólnie cieszy się dobrą opinia na innych forach


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

szczepan19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 03, 2014 09:03

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: szczepan19 » czw lip 03, 2014 12:31

Bo uważam, że nie ma co oszczędzać na takich rzeczach i lepiej kupić Bosch'a. Ale jak mi powie parę osób, że te WUZETEM nie odbiega dużo od Boschowskich to wiadomo, że lepiej mniej wydać :)



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: zgredd » czw lip 03, 2014 12:31

Ogólnie na sevenach zrobiłem 70 tys uważam ze bardzo dobre końcówki WZM ma mój znajomy tylko malo km jeszcze zrobił ale na testach wyszły bardzo dobrze, ładnie rozpylały. A AFN to tylko wtryski 216 plus wirus i spokojne 150km do zrobienia. Jeśli chcesz pakować turbo ASZ, ARL to passata to mija się to z celem ponieważ są to turbiny ze stałym kolektorem. Dużo szybszy będzie po wtryskach i programie niż po turbinie i programie, sprawdzone kilkanaście razy. Seveny nawet sam cowboy polecał.



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 669
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Mod AFN, turbina vs wtryski

Post autor: KLICHO » czw lip 03, 2014 12:32

Zgadza się :) potem zrobić porządny program u tunera i myślę że będziesz zadowolony :)


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości