AJM umarł = swap pytania

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
ShoOt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

AJM umarł = swap pytania

Post autor: ShoOt » sob kwie 12, 2014 10:11

Siema, zacznę od razu od konkretów.. Mam Borę 01 rok AJM i zaczęły się od niedawna straszne problemy z odpalaniem na zimnym. Okazało się że ciśnienie na zimnym silniku wynosi poszczególna 18 19 25 i 23 bary. Pompo wtryski były sprawdzane i są dobre. Posiadam w nim turbo od BRD. I teraz tak.. Jadę w następnym tygodniu oglądać i badać silnik z Ibizy III 04 rok ASZ. Będzie to pasować i chodzić ?? Nie wiem ile swap mnie będzie kosztować więc z wirusem muszę się wstrzymać.. Można wrzucić gotowy program od ASZ ? Immo mam wyłączone bo mogę jeździć na samym grocie a reszta kluczyka zostaje w domu.. Nie bardzo wiem jak Wy czasami gadacie o jakiś Can coś a często przy swapie o tym gadacie ? :kac:

Jednym słowem będzie to pasować p&p ? Chcę kupić słupek z pompkami oraz pompę vacu ? Czy z elektryką nie będzie problemu? A i jeszcze jedno pytanie 900 km temu wymieniłem kompletny rozrząd w AJM... :grrr: Mogę go przełożyć ? Szkoda jeszcze raz kupować nowy.


vento 1Z ---> bora AJM ---> bora ASZ ---> leon ARL+ :P

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

AJM umarł = swap pytania

Post autor: przemlin » sob kwie 12, 2014 19:44

ShoOt pisze:Jednym słowem będzie to pasować p&p ? Chcę kupić słupek z pompkami oraz pompę vacu ? Czy z elektryką nie będzie problemu? A i jeszcze jedno pytanie 900 km temu wymieniłem kompletny rozrząd w AJM... :grrr: Mogę go przełożyć ? Szkoda jeszcze raz kupować nowy.
Słupek bedzie pasował, rozrząd nie bo napinacz w ajm jest hydrauliczny, nie odpalisz asz-ta na swoim kompie bo ma inne pompowtryski./wieksze/Weż ecu z asz-ta , albo zmiany w swoim ecu.przeporogramowanie



Awatar użytkownika
ShoOt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

AJM umarł = swap pytania

Post autor: ShoOt » sob kwie 12, 2014 20:12

To ciekawe bo na allegro jest napisane rozrząd cały komplet AJM ASZ... ?? A nie odpalę go chociaż żeby podjechać do Goodhope bo zapewne On by to ogarnął dystans 25 30 km ? Wolę żeby wrzucił gotowy program od ASZ ARL niż kupować ECU. Na tym turbo od BRD powinno to fajnie się zgrać :jezor: A w ASZ jaki jest ten napinacz ?

EDIT : (przykład) http://allegro.pl/napinacz-paska-vw-bor ... 93437.html" onclick="window.open(this.href);return false; o to chodzi ?


vento 1Z ---> bora AJM ---> bora ASZ ---> leon ARL+ :P

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

AJM umarł = swap pytania

Post autor: przemlin » sob kwie 12, 2014 21:28

Podałeś przykład napinacza paska klinowego, nie o to chodzi , w asz i ajm jest inny napinacz !!!!rozrządu!!!, na aukcjach co nie którzy podaja ze do asz i ajm ten samo rozrząd , ale rozrządy sie różnią dlatego nie przełożysz z jednego do drugiego.



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

AJM umarł = swap pytania

Post autor: zgredd » ndz kwie 13, 2014 00:02

Dojedziesz na swoim kompie z silnikiem ASZ odpali bez problemu, elektryka pasuje nic się nie zmienia ewentualnie metalowa rura wodna wychodząca z bloku może być inne w golfie niż w ibizie ale założysz swoją i wszystko będzie ok. Jak masz turbo BRD to niech do twojego kompa wrzuci serie z ARL sprawdź tylko jakie będziesz miał pompki w tym nowym siniku i auto powinno mieć koło 160km. Roboty ma na kilka minut bo to jest tylko wgranie. Przy zakupie silnika dobrze jak by Ci się udało ogarnąć przepływkę bo w 130,150 jest inna niż a AJM i po wgraniu seryjnej mapy auto nie będzie dobrze ganiać.



Awatar użytkownika
ShoOt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

AJM umarł = swap pytania

Post autor: ShoOt » ndz kwie 13, 2014 10:13

Cholerka $$$ się powoli kończy :grrr: Ehh trzeba będzie pomyśleć może chociaż teraz na nowy pasek, chyba że reszta będzie tragedia. Jak przejrzałem całe forum i naczytałem się swpach to mówili, że rura ta ,,harmonijka" ma większy przekrój w ASZ/ARL ? To wystarczy samą przepływkę wsadzić czy jeszcze rurę co wchodzi w filtr powietrza? Bo na razie ten ASZ będzie musiał współpracować z dolotem i ssącym mniejszym bo od mojego AJM, Później to wymienię bo fura potrzebna a budżet ograniczony + gotowa mapa z ARL. Myślę że docisk ogarnie bo też mam słabszy niż ASZ golfa


vento 1Z ---> bora AJM ---> bora ASZ ---> leon ARL+ :P

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

AJM umarł = swap pytania

Post autor: zgredd » ndz kwie 13, 2014 23:32

Czasami robi się seryjne AJM na 15xkm i prawie 400nm więc spokojnie sprzęgło ogarnie, nawet na mapie z ARL chyba że już się kończy. Ma mniejszy przepływ bo jest mniejsza. Ogólnie cały dolot nie jest drogi, czasami uda się wyciąć po kosztach przepływ kę, jest kilka opcji kupić kabel i wgrywać tylko czasami sterownik z AJM nie chce iść po kablu.



Awatar użytkownika
ShoOt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

AJM umarł = swap pytania

Post autor: ShoOt » pn kwie 14, 2014 15:30

No to jak nie pójdzie wrzucenie mapy ARL to kurde wrzucę w ostateczności program i wtedy musi być pięknie :grin: Sprzęgło dzięki Bogu śmiga dotychczas elegancko

EDIT: A tak jeszcze zapytam bo nie wiem czy kupować a w to miejsce mogę zabrać inne coś : Pompa vacum AJM ASZ/ARL jest taka sama ?

Co to jest to coś oznaczone czerwoną strzałką bo u mnie w AJM tego nie ma :

Obrazek

Pytam aby podczas przekładki nie szukać w nocy części do złożenia borasa :grin:


vento 1Z ---> bora AJM ---> bora ASZ ---> leon ARL+ :P

Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

AJM umarł = swap pytania

Post autor: kamil_leon » śr kwie 16, 2014 14:50

To oznaczone czerwoną strzałką to podgrzewacz cieczy - żeby auto się szybciej rozgrzewało. Działa na przekaźniku, 3 świece żarowe.


Pozdro!

Awatar użytkownika
ShoOt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

AJM umarł = swap pytania

Post autor: ShoOt » śr kwie 23, 2014 20:08

Jeszcze jedno pytanie: Udało mi się dogadać z gościem od silnika i kompletne sprzęgło wyrwałem za dobre pieniądze i jest na prawdę igiełka. Ale czytam o tych sprzęgłach i już na głowę można dostać po przeczytaniu wypowiedzi z forum a3 ibizy golfa powiedzcie czemu Docisk i Tarcz ma takie same numery a Dwumas się różni ?? Przypomnę robię swap z Ibizy III ASZ do Bory AJM..

Numery oryginalnych części A3 ASZ:
- dwumas 038 105 266 AG
- docisk 038 141 025 r
- tarcza 038 141 032 g


Ibiza ASZ:
Tarcza: 038 141 032 G
Docisk: 038 141 025 R
Dwumas: 038 105 266 BB

Zestaw jest Sachs i myślę że w przyszłości tak do 180 KM i +/- 370 380 Nm wytrzyma w Borze mimo że jest trochę cięższa


vento 1Z ---> bora AJM ---> bora ASZ ---> leon ARL+ :P

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

AJM umarł = swap pytania

Post autor: xander_88 » śr kwie 30, 2014 01:29

przemlin pisze:nie odpalisz asz-ta na swoim kompie bo ma inne pompowtryski./wieksze
:helm:
ShoOt pisze:Przypomnę robię swap z Ibizy III ASZ do Bory AJM
Robiłem identyczną przekładke, wszystko bedzie działać.
Te sprzęgła to jeden grzyb, wiec nie zawracaj sobie głowy numerami czesci :)
ps:Jak masz jakies konkretniejsze pytania, to slij pw , bo poziom tego forum .... zanika, jeszcze ze 4 posty i sie okaze , ze musisz wspawać przod od ibizy.
pozdr


ex: MK4 245 km/460nm

pawlik89bora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 28, 2014 12:05

AJM umarł = swap pytania

Post autor: pawlik89bora » pt lis 28, 2014 12:40

Witam wszystkich trochę podepnę sie pod temat ale też mi ajm umarł w borze 2000r 4motion. dziura w tłoku i takie tam. W związku z tym kupiłem silnik od ibizy asz z 2005r. i mam parę pytań związanych z przekładką. czy instalacja będzie pasować i czy do odpalenia wystarczy tylko zmiana kompa? z góry dzięki za pomoc



pawlik89bora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 28, 2014 12:05

AJM umarł = swap pytania

Post autor: pawlik89bora » pt lis 28, 2014 15:35

mam jeszcze jedno pytanko czy podłącze podciśnienia od silnika do czujników w borze czy będę musiał założyć jeszcze to z czerwoną strzałeczkom Obrazek



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

AJM umarł = swap pytania

Post autor: ROBAL_26 » pt lis 28, 2014 18:33

pawlik89bora, ja u siebie robiłem SWAP z ATD na ARLa i prócz małej przeróbki dolotu i jednego węża cieczy wszystko podeszło P&P , auto odpaliło i przez 3miechy jeździło na ori kompie od ATD ,podejrzewam że problem mógłby być gdyby był robiony SWAP z VP na PD , bo z PD na PD to nie ma praktycznie problemów , co do podciśnienia to wystarczyło by abyś podpiął swoją instalację ,turbo,egr. OK
N zdjęciu masz zespół zaworów ,tak jakbyś połączył stare zaworki w jedna obudowę . :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości