Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: diaz34 » pn lip 15, 2013 22:37

Witam forumowiczow
Od poczatku, problem polega na tym ze c5 mialo zmieniony programik celowany w okolice 140km na seri turbo i nawet przyjemnie jezdzilo do nie dawna bo turbinka sie rozleciala po ostrym buciku no ale mniejsza o to, wrzucilem turbo awx i problem polega na tym ze auto do 2tys. nie jedzie mozna powiedziec ze stoi powyzej asz za bardzo ale z tym jeszcze da sie jezdzic gorzej jest przy przeciaganiu bo fajnie jedzie do okolo 3.tys potem spadek ok 3,4s. i znow jedzie, z moich obserwacj vag zauwazylem ze spada doladowanie z wymaganych 1.5 do 1.2 czy moze pomoc regulacja gruchy? niestety nie dam rady logow zarzucic narazie...


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: spawacz » wt lip 16, 2013 09:44

Skroc sztange o 2 obroty i ma byc. Traci moc bo za duzo zbija , i z tego powodu tez na dole nie jedzie jak powinien.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: diaz34 » wt lip 16, 2013 17:53

tak zrobie i napisze, turbo kupilem uzywane i nie widac zeby cos bylo rozkrecane w niej, czy moze problem tkwi np. w innej sztandze dlozszej czy innej sprezynie w srodku? moze ktos jest szezej rozeznany w tym temacie?


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: diaz34 » śr lip 17, 2013 00:08

dzieki za pomoc dokladnie o te dwa obroty chodzilo a autko ciagnie od samego dolu do gory bez zadnych spadkow jest idealnie :pub: teraz tylko sie zastanawiam bo max cisnienie doladowania jakie zaobserwowalem to 1.55bar a wydaje mi sie chociasz na chwile przy gwaltownym bucie powinno pokazac z 1.7bar? czy sie myle? czy moze ktos wie do ilu mierzy seryjny czujnik ajm w dolocie ? asz sie dziwie ze tak plynnie teraz dziala regulacja cisnienia doladowania w mojej a6 :okej:


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: zgredd » śr lip 17, 2013 01:01

Czujnik w AJM to 250kPa czyli po odjęciu atmosferycznego pokazuje 1,5 bara, jak chcesz więcej to musisz włożyć czujnik 051C z np AWX,ASZ.



Awatar użytkownika
spanky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: pn maja 25, 2009 20:35
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: spanky » śr lip 17, 2013 09:17

diaz34 pisze:dzieki za pomoc dokladnie o te dwa obroty chodzilo a autko ciagnie od samego dolu do gory bez zadnych spadkow jest idealnie :pub: teraz tylko sie zastanawiam bo max cisnienie doladowania jakie zaobserwowalem to 1.55bar a wydaje mi sie chociasz na chwile przy gwaltownym bucie powinno pokazac z 1.7bar? czy sie myle? czy moze ktos wie do ilu mierzy seryjny czujnik ajm w dolocie ? asz sie dziwie ze tak plynnie teraz dziala regulacja cisnienia doladowania w mojej a6 :okej:

dla sprezarki AWX 1.55 bar to juz za sporo ... :bajer:



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: diaz34 » śr lip 17, 2013 17:28

to w takim razie skoro ten czujnik jest do 1.5bar to jak zaloze od awx to pewnie bedzie notlauf poniewaz bedzie widzial sterownik przeladowanie czy sie myle?


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: spawacz » śr lip 17, 2013 18:04

Soft pewnie gdzes ok 1.2 - 1.25 ma , mowisz ze 1.7 ma przy tupnieciu , duzo, mapa jest napisania na GT15v niestety , przedala by sie korekcja softu, ew. sproboj teraz wydluzyc ja o jakies 0.5 obr. Albo wiesz co mozna jeszcze 2 rzecz zrobic, jak to rozkrecenie o 0.5 nie pomoze , to skrec spowrotem.Przy ciegle w turbo jest taka mala srobka na torkx 15 zakontrowana nakretka 8 , to jest ogranicznik wychylu kierownic wkrec to o 0.5 obr ew o 1.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: diaz34 » śr lip 17, 2013 19:28

soft ma wlasnie ok 1.5bara gdzies i napisalem wyzej ze nie zauwazylem zeby wiecej napompowalo i po skreceniu sztangi nie ma notlaufu :chytry:


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
VW krzychu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:39
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: VW krzychu » sob lip 20, 2013 23:18

diaz34 pisze:soft ma wlasnie ok 1.5bara gdzies i napisalem wyzej ze nie zauwazylem zeby wiecej napompowalo i po skreceniu sztangi nie ma notlaufu :chytry:
Lepiej nie reguluj i próbuj by turbo więcej pompowało, bo turbo odfrunie.
Seryjny MAP sensor ma zakres pomiarowy 1.5 bara i nawet nie wiesz ile faktycznie turbo pompuje, może być 1.7 bara lub więcej, a VAG pokaże tylko 1.5 bar !!
Przy zmianie MAP sensora na 051C konieczna jest korekta w sofcie, bo będzie przekłamywał o 0,2 bara


DigiTech Katowice-> PROMOCJA na CHIPTUNING

autoelektronika, diagnostyka, chiptuning, hamownia obciążeniowa, DPF/FAP deaktywacja

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Spadki mocy AJM z turbo AWX a6 c5

Post autor: diaz34 » wt lip 23, 2013 09:14

ale skoro pompuje nawet to 1.7 bar to nie bedzie przeladowania?? to dziwne troche bo na tamtej turbinie po kilku dniach emeryckiej jazdy lapal tryb awaryjny ale jak pare razy przegonilem przeszlo :cool: na tej po skroceniu sztangi jeszcze mi nie przeladowalo a te 180km/h bylo :smirk:


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości