Alh + komputer od 110PS

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Alh + komputer od 110PS

Post autor: brxIII » ndz gru 25, 2011 22:05

Witam! Napiszcie mi jak zachowa się taki zestaw, silnik ALH z komputerem od silnika 110PS. Nie ukrywam iż znam golfa z takim zestawem, który jeździ i nie ma z nim żadnych problemów, tylko ciekawi mnie co się dzieje z silnikiem, i ile mniej więcej powinien mieć PS ?? Pozdrawiam Serdecznie



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » ndz gru 25, 2011 23:30

jesli kompa dasz od ASV to bedzie tak samo smigac jak seryjny ALH- koni bedzie mial tez 90. AHF raczje nie podejdzie bo inna jest przeplywka i juz by byly problemy i błędy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Alh + komputer od 110PS

Post autor: brxIII » pn gru 26, 2011 22:27

Tylko z tego co znam tamten przypadek jeździ o wiele lepiej niż moja seria ALH, wtryski ori są.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » wt gru 27, 2011 08:33

Odczucia subiektywne sa. JEsli mialaby być jakas roznica to moze ze 2-3 konie a napewno nie wiecej. Roznica miedzy tymi silnikami jest we wtrskach. Zauważ ze ludzie zakladaja wtryski 216 do ALH i jada na hamownie i wynik wychodzi bardzo zblizony jak 110 konnego ASV czyli dobre 120 kilka koni. Cisnienie na turbinie maja takie same tylko ALH ma mniej wydajne wtryski.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Alh + komputer od 110PS

Post autor: brxIII » śr gru 28, 2011 08:41

czyli wtryski i komputer od 110 i będzie to samo praktycznie ??



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » śr gru 28, 2011 08:48

same wtryski wystarczą.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Alh + komputer od 110PS

Post autor: Fucker » sob gru 31, 2011 20:41

wesol pisze: Roznica miedzy tymi silnikami jest we wtrskach.

I nie tylko, ale i w mapach. W 110KM ASV jest pewnie 0,1 bara doładowania więcej i dawki są też większe.


brxIII,

Odczujesz na pewno, jak zrobisz taką podmianę.

Jak wpakujesz takie ecu ze 110KM i ustawisz dawkę na nastawniku trochę większą to uzyskasz jakieś 105Km.
Ostatnio zmieniony ndz sty 01, 2012 11:22 przez Fucker, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » ndz sty 01, 2012 02:07

zobacz na logi czy jest wieksze cisnienie miedzy alh a AHF. Zreszta czemu niby ASV ma nieco wiecej powietrza niż AHF a koni tyle samo i wtryski te same. Msisz ze z powietrza sie bierze moc. Bz wtryskow wiecej zbytnio mocy nie wycisniesz. A nawet w ALH masz ten problem po zmianie wtryskow na 216 ze podkapca bo odblokowanie wtryskiwaczy poprzez wiekszą sradnice powpduje ze podlewa nawet za duzo na obrotach niskich. Remap u tunera polega wlasnie wtedy nie tyle na podniesieniu nico cosnienia doładowania co zdjeciu paliwa w dolnych rejestrach a podlaniu na wysokich. To nie tak dziala ze zawsze i w wszedzie wiecej paliwa i powietrza.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Alh + komputer od 110PS

Post autor: Fucker » ndz sty 01, 2012 09:46

wesol,


Co napisał kolega? Przeczytaj...
brxIII pisze:Napiszcie mi jak zachowa się taki zestaw, silnik ALH z komputerem od silnika 110PS
A ile KM ma ALH ? Przecież 90KM, więc nie wiem co mieszasz.
Ostatnio zmieniony ndz sty 01, 2012 11:22 przez Fucker, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » ndz sty 01, 2012 10:32

ale ja to kieruje do Ciebie kolego. ALh i AHF dostaja tyle samo powietrza i sprawdzisz to w logach a jedne to 90 konny a drugi to 110 konny. Roznica jest w szprycach ktora to daje powera. Nie z powietrza jest moc. Dawke dasz na jalowych przestawiajac nastawnik. Nie podlejesz wiecej paliwa jak wcisniesz pedał gazu po przestawieniu nastawnika na pompie. Pedalem gazy ustawiasz tyle paliwa by utrzymać zadane ( wybrane przez Ciebie ) obroty co wlasnie jest wyborem twoim ile dac paliwa czyli powiedzmy 20 mg/suw. To czy nastawnik przestawisz nawwt o dwa mm to nie znaczy ze bedzie lac paliwa pompa iwecej niz jest w stanie przez waskie otworki. Silnik 90 konny ALH jest zdlawiona wersja 110 konnego silnika ASV na potrzeby rynku niemieckiego poprzez wlasnie wtryski z mniejszymi otworkami. Owszem powietrza nigdy za dużo aler tylko poto by przepalic rope. Tak czy siak diesel nie ma mieszanki stechiometrycznej czyli stałej o odpowiednich proporcjach a zawsze jest duza przewaga powietrza do paliwa. Od kielkudziesieciu razy do kilku razy zalezy jak mocno wciskasz pedał gazu i pod jekim obciążeniem.

Jak sie zachowa ALH z kompem od ASV ( czemu nie od AHF) ?? Nic sie nie zmieni- bedzie ta sama moc. OD AHF nie podejdzie gdyz przeplywki sa inne W AHF AFN masz pierburga a w ALH i SV masz boscha- inna ilosc pinów inna charakterystyka zczytywania danych z przeplywomierza.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Alh + komputer od 110PS

Post autor: Fucker » ndz sty 01, 2012 11:21

wesol pisze:OD AHF nie podejdzie gdyz przeplywki sa inne W AHF AFN masz pierburga a w ALH i SV masz boscha- inna ilosc pinów inna charakterystyka zczytywania danych z przeplywomierza.

A mnie nie chodzi, czy podejdzie, czy też nie. Pytał co będzie jak wpakuje ecu z 110Km. Jak pyta o takie coś, to ja twierdzę, że wie jakie są różnice.

Do 1Z też nie można wpakować ze 110KM. Bo inne sterowanie jest turbiną. Ale dla chcącego nic trudnego. U kolegi wpakowałem do 1Z ze 110KM i przerobiłem sterowanie i ma teraz na ori wtryskach 105KM, wiec nie mów, że nic mu to nie da.

wesol pisze:Silnik 90 konny ALH jest zdlawiona wersja 110 konnego silnika ASV na potrzeby rynku niemieckiego poprzez wlasnie wtryski z mniejszymi otworkami.
ALH 90KM ma doładowanie w okolicach 0,948 bara, ASV 110KM ma doładowanie dokładnie 1,040 bara. Czyżby tylko wtryskami ?
Ostatnio zmieniony ndz sty 01, 2012 11:32 przez Fucker, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Alh + komputer od 110PS

Post autor: Fucker » ndz sty 01, 2012 11:27

wesol pisze:Dawke dasz na jalowych przestawiajac nastawnik. Nie podlejesz wiecej paliwa jak wcisniesz pedał gazu po przestawieniu nastawnika na pompie.

Jak nie ? U mnie po programie (setup jak widzisz w podpisie), był muł cholerny. Walnąłem w nastawnik i silnikowi przybyło mocy w całym zakresie obr. Dziwne twierdzenie.



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Re: Alh + komputer od 110PS

Post autor: krzys-jeruzal » ndz sty 01, 2012 12:24

brxIII pisze:czyli wtryski i komputer od 110 i będzie to samo praktycznie ??
zapodaj komputer od 110 i wtryski 216 bedzie 130 kuni moze troszke więcej , program i bedzie ponad 140 blisko 150...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » ndz sty 01, 2012 13:38

Fucker pisze:ALH 90KM ma doładowanie w okolicach 0,948 bara, ASV 110KM ma doładowanie dokładnie 1,040 bara. Czyżby tylko wtryskami ?
A sprawdzales ile np jest dladowania w AHF mimo iz to tez 110 konny silnik i wtryski ma o tej samej srednicy otworków. Poczytaj na forum ze moc nie jest z powietrza bo silnik nie chodzi na powietrze tylko na paliwo. Czemu z PD'kow wieksze przyrosty są i nawet seryjny 115 konny idzie duzo lepiej jak 110 konny VP mimo iz niby to tylko 5 koni- a bo pompowtryski mogą podlać naprawde duzo paliwa bo maja bardzo duza wydajność. Umnie w ASZ komp potrafi pokazac chwilowego nawet 60 litrow na sto jak sie pożądnie przydepnie podczas przyśpieszania.

Odnośnie nastawnika to czy kolego wyciagales go?? Wiesz jaka pelni role?? Jak chcesz mi wmówic ze dygniecie nastawnika ma dac wiecej paliwa i zrobic z tego tuning??
Fucker pisze:Do 1Z też nie można wpakować ze 110KM. Bo inne sterowanie jest turbiną. Ale dla chcącego nic trudnego. U kolegi wpakowałem do 1Z ze 110KM i przerobiłem sterowanie i ma teraz na ori wtryskach 105KM, wiec nie mów, że nic mu to nie da.
Temat dotyczy ALH nie 1Z choc to nie az tak istotne.

Nie ma roznic w kompach i jak sobie poczytasz na forum ze wymian wtryskow od ASV do ALH spowoduje ze mocy pryzbedzie wlasnie w okolice 110 koni. Dasz do ALH 216'stki i masz 120-125 koni z ALH a nawet widzisz kolega podaje ze moze i 130 KM. Roznice w programach w ECM sa oczewiscie ale w zasadzie dotycza raczej rozlozenia mocy i zachowania ekologi a nie ze komp OD 110 sprawi ze z 90 zrobi przyrost tych 20 koni.

Jeszcze jedno na forum znajdziesz ze przyrosty VPka blokuje brak paliwa a przyrosty PD'ka blokuje nadmuchanie turbiny.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości