Syncro w TDI

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

ad3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 27, 2010 17:51
Lokalizacja: Bny

Syncro w TDI

Post autor: ad3k » pn sty 10, 2011 02:21

Witam

Myślałem o tym żeby zrobić jedno z mocniejszych syncro TDI

Obecnie mam silnik 1.8 benzynę.

I zastanawiam się czy nie zmienić na 1.9 tdi.
Rozumiem, że skrzynie będę musiał dorwać od syncro TDI ? tylko od pasata będzie pasował czy muszę szukać od golfa?
Do tego chciałbym założyć turbo garreta tylko ktore?

Chciałbym wyciągnąć jakieś 220 km


Czy taka przekładka była by opłacalna? I jakie części dokładnie będą mi potrzebne żebym miał wszystko kupione i potem wstawić tylko auto do osoby która to poskłada.

I jaki to będzie mniej więcej koszt.


Liczę na pomoc pozdrawiam



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Syncro w TDI

Post autor: Cinek » pn sty 10, 2011 10:10

sam sie zastanawiałem nad takim tematem, i doszedłem do wniosku że to nie ma sensu. chyba ze sztuka dla sztuki. tyle że ja mam silnik i musiałbym dołożyć cały napęd. 220 koni to niemały wydatek w twoim przypadku, a nie jest to porażająca moc. do tego dochodzi sprawa momentu, zakładając taką moc będzie ze 430nm, a to przy częstym korzystaniu może napędzik zabić szybko. środek skrzyni można wymienić, więc to nie problem. tyle że silnik TDI i jeszcze napęd dają poważne kilogramy, więc niekoniecznie bedzie ładnie to działać jeżeli chodzi o przyspieszenie. w zimie i na mokrym pewnie będzie ładnie. pytanie tylko do czego tego napędu potrzebujesz
sam swap w granicach 8-10 tyś musisz liczyć na taką moc. potrzebujesz to co już było wielokrotnie omawiane więc musisz poszukać o swapach, plus przeróbka skrzyni albo ta zostaje, tylko vmax ze 140


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Syncro w TDI

Post autor: krzys-jeruzal » pn sty 10, 2011 19:47

Ja mam 4motion pomimo ze jest zarazie 140km strzał z miejsca jest nieporównywalny , będzie program bo turbo juz jest to zobaczy sie jak będzie po , co do syncro ro jedna wada o której słyszałem krótka skrzynia , dłuższa reakcja na załączenie tyłu , ciężko dorwać tylny most w dobrym stanie jak twój by sie sypnął , ale sam swojego czasu myślałem o takim czyms ,
- jak bys władował skrzynie syncro tdi z silnikiem np asz , arl ,sprzęgłem g60 i nawet te 200ps z momentem 380nm to podejrzewam ze by to jeździło rozsądnie , mas twojego samochodu teraz to ok 1120 podejrzewam ze z piecem tdi było by z 50kg wiecej , jechało by fajnie
- drugi wariant to skrzynia + silnik tdi afn wtryski 216 turbo awx i te 160ps i moment 360 było by tanie mało przeróbek , jeździło by przystępnie i na deszczowe i zimowe dni w sam raz...
- trzeci wariant to może 1.8 turbo ??? z golfa 4....



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Syncro w TDI

Post autor: evolution » pn sty 10, 2011 20:41

krzys-jeruzal pisze:dłuższa reakcja na załączenie tyłu
tu sie nie zgodze, poniewaz problem o ktorym piszesz wystepowal tylko w uszkodzonych napedach, normalnie reakcja jest taka jak w haldex'ie 3 generacji idzie ze startu z 4 kapci


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Re: Syncro w TDI

Post autor: krzys-jeruzal » pn sty 10, 2011 21:37

evolution pisze:
krzys-jeruzal pisze:dłuższa reakcja na załączenie tyłu
tu sie nie zgodze, poniewaz problem o ktorym piszesz wystepowal tylko w uszkodzonych napedach, normalnie reakcja jest taka jak w haldex'ie 3 generacji idzie ze startu z 4 kapci

Napisałem tak bo jeździłem kilkoma i właśnie długo tzn nie w pore dołączał się napęd po 3 sekundach nawet tył pomagał , albo na asfalcie przód potrafił boksować a tył nie , na piachu sobie juz lepiej radził bo mniejsza tarcie było... teraz rozumiem ze te napędy nie był y w dobrym stanie...



ad3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 27, 2010 17:51
Lokalizacja: Bny

Syncro w TDI

Post autor: ad3k » śr sty 12, 2011 02:30

Czyli chyba kupie sobie po prostu jeszcze jednego golfika w TDI, a ten zostanie na zimę :P W sumie to i taniej wyjdzie.
Skoro są duże szanse, że napęd może się posypać


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Re: Syncro w TDI

Post autor: krzys-jeruzal » śr sty 12, 2011 08:47

ad3k pisze:Czyli chyba kupie sobie po prostu jeszcze jednego golfika w TDI, a ten zostanie na zimę :P W sumie to i taniej wyjdzie.
Skoro są duże szanse, że napęd może się posypać


Pozdrawiam
Ja bym sie pobawiał w włozenie afn zrobionego na 160km-350nm i napęd to powien wytrzymac nawet powiem ze 190km z momentem 370 by go nie krzywdziło i by jechało dobrze, a trakcja nieporównywalnie lepsza...



golfer1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 08, 2011 12:43

Syncro w TDI

Post autor: golfer1989 » śr sty 12, 2011 09:07

polecam temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=82&t=376088" onclick="window.open(this.href);return false;
popraw link, bo chyba jest nie taki
napęd wiele znosi.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Syncro w TDI

Post autor: cowboy » śr sty 12, 2011 13:33

golfer1989 pisze:polecam temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=82&t=376088" onclick="window.open(this.href);return false;
popraw link, bo chyba jest nie taki
napęd wiele znosi.
golfer1989, zalinkowałes temat w którym sie wpisujesz !
krzys-jeruzal pisze:Ja bym sie pobawiał w włozenie afn zrobionego na 160km-350nm i napęd to powien wytrzymac nawet powiem ze 190km z momentem 370 by go nie krzywdziło i by jechało dobrze, a trakcja nieporównywalnie lepsza...
skoro napęd znosił ABV 2.9 VR6 i to w wersji z kompresorem to myslę że te 200KM nie zabije syncro :)



golfer1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 08, 2011 12:43

Syncro w TDI

Post autor: golfer1989 » śr sty 12, 2011 13:36

przepraszam oto mi chodziło
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=376371" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Syncro w TDI

Post autor: krzys-jeruzal » czw sty 13, 2011 00:15

Ten gofer jedzie ciekawie ,
A i powinien wam jedną ciekawostkę , kiedyś jak szukałem Golfa albo Vento to obejrzałem jedno Vento TDI SYNCRO , szukałem po necie pare lat później i nie mogłem znalesc żądnych danych czy ogóle takie cos było , a tamto oglądałem i miało autentycznie napęd z 4X4 i silnik AFN , czyżby to był jakiś projekt przywieziony od sąsiadów...

Nie kupiłem go wtedy , potem jak zacząłem modzić swojego to b. żałowałem …
Ale tera mam już 4Motion

Pakuj do siebie ARL albo ASZ ,ew 1.8T



ad3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 27, 2010 17:51
Lokalizacja: Bny

Syncro w TDI

Post autor: ad3k » czw sty 13, 2011 02:35

Czyli najlepiej wpakować ARL albo ASZ + program? wtedy wyciągnie się około 200 km ? jeśli nie to co należało by jeszcze zmienić?
I czy FMIC będzie konieczny ?



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Syncro w TDI

Post autor: Cinek » czw sty 13, 2011 09:09

ad3k pisze:Czyli najlepiej wpakować ARL albo ASZ + program? wtedy wyciągnie się około 200 km ? jeśli nie to co należało by jeszcze zmienić?
I czy FMIC będzie konieczny ?
jeżeli temat syncro, jak widać, został wyczerpany to zamykam, bo na temat swapów i co jest potrzebne wszystko już zostało napisane


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości