Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: twromek » wt lis 30, 2010 15:54

Mamy 1,6D, gov mod, dawka, wtryski z SB, wiadomo-nie ma natrysku. Do 3/4 gazu jest ok, później zaczyna się batory. Mam leżeć Garretta T3 i wszystko co potrzeba do przeróbki na TD. Bezpieczniej będzie jeździć dalej takim wolnossącym czy lepiej założyć do tego silnika to turbo na seryjnym doładowaniu? Sprzegło wytrzyma i o to strachu nie ma. Silnik po kompletnym remoncie. Turbo igła.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: Fahoo » wt lis 30, 2010 22:41

wkłądac turbo i latać
natrysk jest potrzebny gdy jeździsz non stop z butem w podłodze,gdy bedziesz uzywał auta z głową i nie szedł 10 km vmax to bedzie ok


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: twromek » wt lis 30, 2010 23:06

Wiem, że trzeba używać z głową, nawet tego zwykłego D jeśli mam taką dawkę. Na niskich biegach to można sobie pozwolić, ale na wyższych trzeba już uważać.

Pytanie było, która opcja jest bezpieczniejsza? Jeśli damy turbo, to powinno EGT się obniżyć, ale ciśnienie się zwiększy. To turbo seryjnie ma jakoś 0,7 bara i coś czuję, że długo tak nie będzie :helm:



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: Cinek » śr gru 01, 2010 12:28

w wolnossącym d zwiększenie ilości paliwa nie spowoduje jakiś mega przyrostów, a spalanie i dym dużo większy. pompa rozumiem że z SB albo JR albo coś innego z grzybkiem. założyć turbo i kręcić do momentu aż uszczelka zacznie przepuszczać, potem wymienić uszczelke, dokręcić mocno na nowych śrubach i kręcić jeszcze bardziej. 1,5 bara spokojnie wytrzyma.
poza tym poczytać tu, wszystko jest opisane http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=72232" onclick="window.open(this.href);return false;


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: BENITO » śr gru 01, 2010 15:58

Cinek, bez natrysku prędzej czy później przepali mu któryś z tłoków, było to opisane na forum już jednemu koledze powypalało tłoki właśnie po takich zabiegach jak proponujesz. :chytry:


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: Cinek » śr gru 01, 2010 16:53

to przesadzasz troche mi sie wydaje. równie dobrze moge powiedzeić że jeden kolega z forum ma JP z garetem i jeździ ( a na pewno jeździł ze 2-3 lata temu jak pamiętam )
pewnie że lepiej byłoby założyć graty z JR/SB i chyba nawet 1V albo powiercić dziury w tym i zrobić natrysk, ale nawet jak se czasem przyciśnie ze świateł to na bank tłoki sie nie rozpłyną. oczywiście jak zrobi tak jak proponowałem wyżej a potem pójdzie pełnym ogniem po autostradzie to na bank 10 km nie przejedzie.
a co do tłoków, raz mi sie dziura wypaliła w jednym a miał smarowanie, dziwne ? nie bo lał wtrysk strumieniem w jedno miejsce


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: BENITO » śr gru 01, 2010 18:25

Cinek, po coś ten natrysk montowali w fabryce, więc moim zdaniem powinien być. Poza tym mieć taki silnik i nie wykorzystywać pełni jego możliwości to jak lizać lody przez papierek. :hmm:


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: twromek » czw gru 02, 2010 00:55

Dzięki za wszelki odzew w tym temacie. Cinek, jestem już ładnych kilka lat na forum i nie jestem jakimś lamerem, wiem co i jak. Zadałem w tym temacie krótkie pytanie: która z opcji jest bezpieczniejsza?

Odnośnie natrysku to osobiście rozkręcałem kilka TD z popalonymi tłokami, tak więc jest różnie, bardzo dużo robi stan wtrysków i kąt.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: evolution » sob gru 04, 2010 19:01

Od tego trzeba zaczac czy silnik zostal zlozony zgodnie ze wszystkimi prawidlami mechaniki. Jesli tak to od reki temat doladowania umiera, silnik dlugo doladowania nie zniesie, jednakze jak skladal go amator mechanik z koziej du... trabka to jest szansa iz silnik pozyje wiecej. aby to okreslic nalezy sie kilka pytan
jakie panewki glowne
jakie korbowodowe
jaki jest wymiar wystawania tlokow
jaka zostalazalozona uszczelka i dlaczego taka
jak zostaly pokoleizamontowane panewki glowne
czy sruby glowicy i korbowodow oraz stopek walu sa nowe/uzywane...
pompa oleju jaka
i kilka innych pytan po uzyskaniu odpowiedzi na to.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: twromek » sob gru 04, 2010 19:23

Panewki nominał. Ile tłoki wystają nie wiem. Uszczelka Elringa taka jaką zalecił robiący szlif fachowiec na którego nie słyszałem złego słowa, wszyscy chwalą. 2 karby. Śruby głowicy nowe, reszta używane. Kolejności montażu nie pamiętam, dokręcone książkowym momentem + kilka Nm. Pompa oleju z silnika na hydro w b. dobrym stanie, która daje ponoć mniejsze ciśnienie, ale ma większe "zębatki".



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: evolution » sob gru 04, 2010 19:49

dokladne dane prosze z symbolami. i jaki szlif fachowiec decydowal o grubosci uszczelki :) bo to juz amatorszczyzna wali


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: twromek » sob gru 04, 2010 20:02

Miał cały dół z wałem to zmierzył ile tłok wystaje w GMP.
Dokładnych danych nie umiem podać.

Głównie w temacie chodzi mi o to, co jest lepsze, wolnossący silnik z taką dawką czy turbo. Więcej powietrza, tyle samo paliwa, czyli niższe EGT, ale z drugiej strony są też minusy.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: evolution » sob gru 04, 2010 20:10

co jest lepsze zalezy odtego jak jest zlozone. na razie nie mamy konkretow by dac ta odpowiedz


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

Co bezpieczniejsze? D lub D + T3?

Post autor: twromek » sob gru 04, 2010 20:16

evolution, jeśli masz chęć to napisz co zależy od czego i na co wpływa i temat do zamknięcia, jeśli nie to do kosza, bo na niektóre pytania nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi, ten silnik nie był składany dzisiaj ani wczoraj, było to ponad rok temu.

No i wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości