Swap z 1.6B na 1.9TDI w MK3

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Swap z 1.6B na 1.9TDI w MK3

Post autor: Jessy » ndz kwie 25, 2010 22:18

Bez obijania w bawełnę :crazy: W moim MK3 silnik jest już na wykończeniu 1.6ABU Wiec postanowiłem wymienić silnik na jakiś troszeczkę mocniejszy, już w dieslu. Czy opłaca sie kupić używany silnik 1.9 TDI 1Z 190tkm (Kompletny do swap-u) i przełożyć??
Wiem że trzeba będzie wymienić pewnie pedał gazu(potencjometr) z pedałem sprzęgła (hydraulika),przeguby wewnętrzne, bak, drążek zmiany biegów, i cos jeszcze?? Ogólnie, czy jest to na dłuższą metę opłacalne?? Buda igła stan, nie oplaca mi się auta sprzedawać, za dużo już zainwestowałem.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » ndz kwie 25, 2010 22:21

Były tematy o tym. Ja nie jestem specjalistą, ale z tego co czytałem, to jest kupa rzeczy do wymiany i nie jest to zbyt opłacalne.



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » ndz kwie 25, 2010 22:23

za 3-4 tyś kupujesz rozbite mk3/ibize w tdi przekładasz wszystko z jednego do drugiego a reszte sprzedajesz. jak dasz to mechanikowi do zrobienia to 2 tyś może sobie krzyknąć



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » ndz kwie 25, 2010 22:28

Sinik mam od kumpla, bo swoje rozbił i silnik na swap-a za 2tys sprzedaje niby ze wszystkim, a co do przekładni to we własnym zakresie na warsztacie.
Ale ogólnie mi chodzi o to czy duzo jest przerabiania, co konkretnie??, wiem ze łape klimatyzacji bede musiał dokupić bo w 1Z niema jej.
Ze starego silnika będę mógł sporo jeszcze części sprzedać, wiec połowa kasy się zwróci


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

arwam

Post autor: arwam » pn kwie 26, 2010 23:26

Jessy, możesz iść prostszym tropem i zmontować M-TDI
pakli to śmieszne ilości paliwa przy spokojnej jeździe bo nawet 4l/100km nie spali jak masz skrzynię 02A.
a w mieście w 7l spokojnie się mieszczę.



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » wt kwie 27, 2010 18:56

Chodzi mi przede wszystkim czy dostane łapę do klimatyzacji do silnika 1Z bo na tym mi zależny najbardziej,


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

arwam

Post autor: arwam » wt kwie 27, 2010 21:41

Jessy, w niektórych 1Z klima była wuięc i łapa pod kompresor nie jest jakimś szczególnym rarytasem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości