Swap 1.9 TDI PD

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Swap 1.9 TDI PD

Post autor: TDIoman » wt kwie 06, 2010 08:50

Witam.
Planuje sprzedaż mojego B5 tzn już jest prawie sprzedany i myślę nad budową bolidu na bazie teraz pytanie czego ? bardzo fajnie by było MK1 ale trudno o dobrą sztukę, MK2 ? MK3?
Wszystkie te auta są fajne więc tutaj myślę że zaważy ilość kombinacji i kłopotów przy takiej operacji, wiadomo że trzeba przerabiać mocowania, sanki itp
Moje pytanie brzmi które auto najlepiej by się pod to nadawało ? tzn z którym byłoby najmniej zachodu ? a może AFN-a wrzucić ? nie będzie łatwiej ?
Czy przy automatycznej skrzyni biegów będzie wiele więcej zachodu ?

Szukam na allegro cały czas jakieś rozbitka lub anglika w TDI ale najwięcej jest Passatów, tam jest silnik montowany wzdłużnie i z tego powodu podobno są kłopoty duże, podobno toledo się bardzo dobrze nadaje ? w takim razie octavia pewnie też ? auta typu leon, golf, a3.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » wt kwie 06, 2010 10:03

obojętnie czy 1,2,3 to i tak rzeźba. ale rozpracowane każde jest więc luz. poprzecznego szukaj, i bedzie git. a jak znajdziesz całego to nie ma znaczenia czy VP czy PD


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: TDIoman » wt kwie 06, 2010 10:23

tylko że z tym poprzecznym są kłopoty, wzdłużnych jest kupa, co a z automatyczną skrzynią biegów ? da rade ją zamontować ? jak z przeniesieniem napędu ? a czego półośki będą pasować ?
Dużo więcej roboty przy wzdłużnym ? widziałem parę projektów na forum z takim silnikiem.
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 10:35 przez TDIoman, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » wt kwie 06, 2010 11:01

wzdłużny też może być, ale osprzęt cały łącznie z miską trza bedzie zmienić. nie widziałem żeby automata ktoś wkładał. półośki powinny podejść z tego co bedzie skorupa


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: TDIoman » wt kwie 06, 2010 11:07

a półośki nie będą za długie ?

Ciekawe jak wygląda sprawa z tym automatem, marzy mi się taka skrzynia w takim aucie.

W rozsadzanej kasie z tdi to jedynie octavia tylko bo golf to zazwyczaj od 10 tyś zł w góre.

[ Dodano: 06 Kwi 2010 13:46 ]
ktoś się jeszcze wypowie ?



kicukicu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 04, 2007 14:24
Lokalizacja: BOBROWA
Kontakt:

Post autor: kicukicu » wt kwie 06, 2010 23:19

Ja powiem tylko tyle że mam ARL w MK2 i półosie są od ibizy przegub zew. od golfa 2 gti i wewnętrzny już od mk4 czyli od skrzyni która współpracuje z silnikiem. skrzynia manual bo przy wiekszych mocach automat nie wiem czy ma sens.


Może bedzie jakaś zmiana

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: TDIoman » śr kwie 07, 2010 08:45

aha rozumiem, lubię automat...Zabiera trochę radości z jazdy ale ma swoje dobre strony:) cały czas chodzi mi po głowie, planuje kupić jakiegoś mk4 i przerzucić co się da...może być jeszcze chyba a4? leon? ibiza? toledo2? octavia ? bora ? tak ?

A może wyciąć tą część z mocowaniami, podłużnicami, silnikiem i skrzynią i ładnie wspawać ? warto jest to wykonalne ? bezpieczne ?
Ostatnio zmieniony śr kwie 07, 2010 13:18 przez TDIoman, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw kwie 08, 2010 20:25

teraz to już zaczynasz wymyślać. coś czuje że temat będzie jedynie wspomnieniem na forum


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: TDIoman » pt kwie 09, 2010 12:04

no a ja myślę ze stanie się faktem.
Ciekawe czy można gdzieś kupić gotowe mocowania pod silnik dla takiego mk2, gdzieś na zagranicznej stronie kiedyś widziałem.


MK2 TDI

arwam

Post autor: arwam » ndz kwie 11, 2010 10:41

TDIoman, jak będziesz wkładał silnik z pięcio biegową skrzynią to będą pasować mocowania silnika z passata B3 + łapa pod silnik od golfa MK2.
wtedy tylko przeguby wewnętrzne musisz mieć 100mm. a jak chcesz wkładać skrzynię 6-cio biegową tak jak ja to będzie Cię czekać sporo rzeźby, zwłaszcza przy mocowaniu skrzyni.
łatwiej będzie wykorzystać mocowanie pod silnikiem z MK2 przednie przerobić od passata B3, a tylne trzeba będzie rzeźbić od podstaw.



kicukicu, masz skrzynkę 6-cio biegową?



kicukicu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 04, 2007 14:24
Lokalizacja: BOBROWA
Kontakt:

Post autor: kicukicu » ndz kwie 11, 2010 11:30

Tak ja mam skrzynie 5, i tu koledze też bym radził taką skrzynke z racji prostszego montażu. Ale niech poszuka jakiejś długiej skrzyni 5 bo moja wydaje mi sie za krótka. Natomiast skrzynia 6 gang jak dla mnie (moje subiektywne zdanie) to przerost formy nad trescią. A jeśli chodzi o gotowe mocowania pod taki silnik do np. mk2 to ja sie z takim cudem nie spotkałem żeby był komplet gotowy do mocowania, nie znaczy to jednak że takiego czegoś nie ma np za zachodnią granicą lub za oceanem tylko pytanie ile takie cóś kosztuje jeśli istnieje.


Może bedzie jakaś zmiana

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz kwie 11, 2010 11:52

moga byc za oceanem. Powiem wam ze koles zamawial z usa jakies czesci do ukadu roznicowego( tryby itp) i przesylk kosztowala go 200 zl a sama czesc cos kolo 2500 pln. Unas wolaja za to prawie dwa razy tyle. Czesc byla w niecaly tydzień bo wiadomo samolotem. czasem sie oplaca. Nie wiem z jakiej to stali wykonanae ale maga twarde i wytrzymale.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

arwam

Post autor: arwam » ndz kwie 11, 2010 12:01

kicukicu,

jak będziesz montował skrzynkę 02a to łapę pod skrzynią zostawiasz do niej.
łapa pod silnik jest od MK2
a przednia łapa jest od passata B3

jak dla mnie samo zawiesznie od silnka oprócz poduszek daje radę. w tym silniku również i poduszki wtrzymują bo w poprzednim to nie dawały radytrzy zestawy poduszek w ciągu sezonu choć tylko czasem sprawdzałem możliwości silnika.



TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: TDIoman » ndz kwie 11, 2010 13:17

dzięki za konkretne odpowiedzi!

Mam już podstawy i wizje tylko jeszcze jedno, cały czas chodzi mi po głowie ten automat, ciekawe jak wygląda montaż takiej skrzyni ?


MK2 TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości