Sporzeglo 4motion- slizga sie

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
hijacker4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:30
Lokalizacja: Sokółka i całe woj. podlaskie

Sporzeglo 4motion- slizga sie

Post autor: hijacker4 » śr sty 13, 2010 18:42

Witam, po kilku tygodniach sniegu i co idzie za tym testowaniu napedu 4motion sprzeglo zaczelo sie slizgac (szczegolnie na 4-5biegu), i teraz prosba o rade mam zamiar zakupic jednomas i wymienic go razem ze sprzeglem, skrzynie mam 5-cio biegowa...

Czy taki jednomas podejdzie bez problemu? co najlepiej tam wlozyc zeby historia ze slizganiem sie sprzegla nie powtorzyla sie szybko:) moze cos wzmocnionego?

Mam w autku jeszcze taki problem ze jak puszczam nagle gaz lub jesli nagle go dodam toczac sie to jest takie szarpniecie (doslownie jakbysmy jechali na sprzegle i nagle zrzucili noge, lub strzelali ze sprzegla podczas jazdy na obrotach)

kolejna rzecza pomocna do zdiagnozowania moze bedzie to ze stojac na luzie (albo sie toczac na luzie i to wtedy wystepuje najglosniej) wystepuje chrabotanie ze skrzyni.... gdy wciskam sprzeglo to ten odglos cichnie.

Podczas gaszenia gdy odlaczam zaplon slysze odglos niczym spadajacego lancucha rowerowego ... gdy gasze na wcisnietym sprzegle ten odglos nie wystepuje.


Co zatem mi radzicie ? jakie fanty moge juz zaczac kupowac ?

pozdro :bigok:

[ Dodano: 13 Sty 2010 17:43 ]
jesli numer vin auta w czyms pomoze podam jego tylko napiszcie ;)



Franek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 19, 2006 23:12
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Franek » śr sty 13, 2010 19:05

W poczatkowej fazie produkcji agr mial jednomas, ale objawy jakie opisujesz wygladaja na rozpadajace sie kolo dwumasowe. Nie wiem czy jednomas normalnie podchodzi do 4Motion, niech sie wypowiedza madrzejesze glowy. Jezeli tak to najlepiej i najtaniej zapodac sprzeglo od G60/1Z.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255771&start=0



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » śr sty 13, 2010 19:15

sztywne koło i sprzęgło od mk3 vr6 dobrze trzyma można strzelać ze sprzęgła i się nie ślizga...



Awatar użytkownika
hijacker4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:30
Lokalizacja: Sokółka i całe woj. podlaskie

Post autor: hijacker4 » śr sty 13, 2010 19:37

Franek, numer seryjny auta z tego co pamietam 522 000 wiec raczej nie poczatek serii, GMS, moze masz potwierdzenie zastosowania jednomasu do 4motion?



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » śr sty 13, 2010 19:45

hijacker4 pisze:GMS, moze masz potwierdzenie zastosowania jednomasu do 4motion?
pasuje na pewno do skrzyni 5 biegów nie ma znaczenia ze to jest 4 motion



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości