mk3 1.9 TDi 1z - zwiększyć trochę moc - kilka prostych pytań

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

MalY-VW-Tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 23:53
Lokalizacja: DKA
Kontakt:

mk3 1.9 TDi 1z - zwiększyć trochę moc - kilka prostych pytań

Post autor: MalY-VW-Tdi » śr sty 06, 2010 22:47

Witam, posiadam 1z po remoncie który był 2m-ce temu (wymienione: wał, panewki, koło zębate wału, paski, rolki, napinacze, simeringi, uszczelki... tylko głowica nie ruszana, była ok!). Chciałbym podnieść troszkę moc (ok 130ps) nie za wielkim nakładem (chciałbym dać max ok 1.2-1.4k) ale bez oporo-dopalaczy.

Kilka pytań:

1. Wsadzając wtryski z AFN trzeba robić jakąś korygacje u pompiarza czy to p&g i ile km może dojdzie?

2. Czy dołożenie pompy z afn doda coś km/nm czy strata pieniędzy bo z 1z w zupełności wystarczy do wtrysków AFN?

3. Czy da sie z tego wykrzesac 130 czy marne szanse? (kat out, egr zaślepić, wtryski afn [ewentualnie pompa, jeśli to coś da bo jeśli stadard wydoli to wole dołożyć i jechać na program] i virus).

Planuje zacząć modyfikacje pod koniec miesiąca i chciałbym zaczerpnąć rady/opini u najlepszych :) Pozdrawiam!


http://soft-tuning.pl/

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw sty 07, 2010 01:14

kolego nie uwazne czytasz forum lub słabo szukasz:jezor:
juz kiedys pytałem o takie przeróbki ale w AHU-młodszy brat 1Z
wtryski z AFN beda bdb do 1Z ale jest problem z kupnem zdrowych ,przewaznie mają już 400 000 na garbie
szukaj od ASV-400zł
pompa nic nie zmieni ,bo obie nisko falowe i takie same jak 1Z,ahu,afn rożnią sie literami MX,AX w numerze na końcu- mocniejsza bedzie z AGR/ASV/ALH pomimo ze też 10ka

Ja mam juz taki setup leży i czeka :food:


co do mocy które chcesz uzyskac hmmm nic nie wspominasz o turbinie ale mysle ze juz troche jest zmęczona i trzeba czegoś poszukac.......
dodatkowo w 1Z ecu jest 8bit lub z koncówki produkcji 16bitowy
na tym 8 bit nikt nie chce sie podejmowac obróbki softu bo to mieszanie patykiem w gównie
wiec potrzebny komp w metalowej obudowie z ahu/afn-cena 150-450zł
soft standard 800-1000zł

to wszystkoo :smoke:

no o IC zapomniałem ze trzeba wymienic bo twoj na bank sie już skończył i auto sie bedzie smarzyc juzna serji po pałowaniu


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » czw sty 07, 2010 02:15

Fahoo pisze:na tym 8 bit nikt nie chce sie podejmowac obróbki softu bo to mieszanie patykiem w gównie
ja mysle ze to nie kwestia "bitowosci", tylko map sensora ktory w wiekszosci 8bitowych kompow byl do 2barow co uniemozliwia podniesienie cisnienia....

rozkrecaj kompa i sprawdz jakiego masz map-a, bo sie moze okazac ze jak masz 2.5 barowy to nie bedzie potrzeby wymieniac kompa
Fahoo pisze:no o IC zapomniałem ze trzeba wymienic bo twoj na bank sie już skończył i auto sie bedzie smarzyc juzna serji po pałowaniu
a co sie tam moze skonczyc w melu z aluminium ?? :helm: przemyl i jedziedzie dalej a do spokojnej jazdy bez upalania nie potrzebuje przeciez fmica...


na 130km wystarcza wtryski i map2.5 bara i soft



Awatar użytkownika
MAPI
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 21, 2008 17:31
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: MAPI » czw sty 07, 2010 08:34

zmienić wtryski AFN>ASV
zmienić kompa na 16 bit
zrobić dobry program
w zależności co pokaże seria ....powinno wyjść coś koło 130HP

PS.jak by co .....to mamy w ofercie wtryski i komputery 16 bit :hmm:


Soft-tuning Kłodzko
HAMOWNIA[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wsbqRPyUNgE[/youtube]

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw sty 07, 2010 08:57

MAPI, ale i nasypałes nowościami
przepisałes to co ja napisałem+reklama twoich rupieci :green_fuck:

malolat,
a co sie tam moze skonczyc w melu z aluminium ??
widziałes kiedykolwiek chłodnice lub IC po dużym przebiegu tak ok 300 000km?
jak nie to sie nie wypowiadaj.......mycie juz mu nie pomoże.. :crazy:
-i nie pisałem o FMIC,vo to wedle uznania
rozkrecaj kompa i sprawdz jakiego masz map-a, bo sie moze okazac ze jak masz 2.5 barowy to nie bedzie potrzeby wymieniac kompa
taaaaaaaaa jasne...... po co go rozkrecać
-plastikowa obudowa/metalowa i wszystko jasne bez rozkrecania
Ostatnio zmieniony czw sty 07, 2010 09:03 przez Fahoo, łącznie zmieniany 2 razy.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » czw sty 07, 2010 11:09

Fahoo pisze:widziałes kiedykolwiek chłodnice lub IC po dużym przebiegu tak ok 300 000km?
jak nie to sie nie wypowiadaj.......mycie juz mu nie pomoże.. :crazy:
widzialem, posiadam na aucie i dziala. i troche mniej ofensywnie bo nic nie wiesz co widzialem a co nie, a twoja wypowiedz ma troche agresywna nutke ;) :chytry:
Fahoo pisze:-plastikowa obudowa/metalowa i wszystko jasne bez rozkrecania
taaa, tylko ze jasne czy 8/16 bit, a nie jakiego ma mapa...

spora czesc plastikow mialy mapy 2.5 takie jak w metalowych wiec rowniez daja rade a kupowac sterownik 16bit dla dobrego samopoczucia, bo dla 130km to tak raczej bedzie, albo wygody stroiciela to :goof:

pozdro



Awatar użytkownika
kozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: czw paź 16, 2008 09:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: kozak » czw sty 07, 2010 12:16

a trzeba cosp rzerabiac instalcje zeby przjesc z kompa 8bit na 16bit ? sterujacy z asv tez chyba trzeba lekko przerobic zeby wtyczka podeszla z 1z ?



Awatar użytkownika
mp1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mp1985 » czw sty 07, 2010 16:02

u mnie wtyczka w ASV była identyko jak w 1Z ale ja mam audi 80 i do tego na "ubogim" kompie z diagnozowalna tylko grupa 000 i nastawniku pompy potencjometrycznym wiec nei wiem czy szpryce 1Z w golfie miały taka sama wtyczkę ale jeli nawet nie to zarobic wtyczke nie problem




do autora aby zmiescic sie w taki budrzecie polecam:
- komp od wersji 110KM czyli 16bit --- ok 200-300zł
- wtryski ASV (najwydajniejsze z wersji 110KM) - ok 400-500zł
- virus u profi tunera - ok 800-1000zł

w sumie daje to nam 1400-1900zł ale po tych modyfikcajach masz 130KM i ok 300Nm w zasięgu no i wszystko bedzie profi zrobione




ps. swoje stare graty sprzedasz na alledrogo lub na naszym forum:
-komp 8bit ok 100zł
szpryce 1Z ok 100-200zł (ja swoje 1Z sprzedałem za 250zł ale miałem fart bo gosciowi akurat padly szpryce i na szybko potrzebował)



KrzychuKrzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 21:51
Lokalizacja: Z kątowni

Post autor: KrzychuKrzys » czw sty 07, 2010 17:05

Ciężko będzie się w tym budżecie zmieścić. Jak dojdzie koszt wrzucenia lepszego IC to będzie lipa na 102. Byłyby dużo taniej gdyby to był AAZ :hmm:



Awatar użytkownika
mp1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mp1985 » czw sty 07, 2010 18:33

przy takiem setupie tzn szpryce ASV + komp 16bit + soft spokojnie można zostac przy seryjnym icku



zobacz ile osob lata na 216 + soft na seri ic i jest ok


---------------------------------------------------------------------------------------

po sprzedaniu starych gratów koszt w granicach 1200-1700zł za calość i powinno byc w okolicach 130Km i 300Nm
Ostatnio zmieniony czw sty 07, 2010 18:40 przez mp1985, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw sty 07, 2010 18:57

z tym
seryjnym IC chodzi o to ze po 300 000km wygląda jak zmaltretowana kupa blachy
kamyki pozakrzywiały blaszki,brud i kurz zalepił przeswity i przepływ powietrza przez przekrój jest zakłucony i dlatego nalezało by go wymienić na nowszy ...FMIC był by najlepszy....


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
mp1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mp1985 » czw sty 07, 2010 20:33

wiadomo a zamiast szpryc ASV/AFN lepiej by było kupic 216 i wsadzić turbo z ARL, sprzegło z VR6/G60, hamulce na przód z S2 itd ... ale KASA jest taka a nie inna i te modyfikcaje to naprawde rozsądnie i z głową przemyslane bo jak sie ma na mody 1400zł to sie nie bedzie bawil w FMICa bo to mu pochlonie z 1000zł jelsi sam nie bedzie tego skladac






a tak to:
-kata wywali mu byle jaki gosc od tłumików za 50zl albo i sam sobie poradzi jesli nie boi sie spawarki,
-egr zaślepi sam
- szpryce przelozy sam a ewentualna korekcje kąta wtrysku zrobia mu jak pojedzie na zmiane softu - ewentualnie podjedzie do kogos kumatego i za 100zł przełoży szpryce i skoryguje kąt
- sofcik np w grupowym czipowniu u rogala 900zł , ew polecam pogadać w glab - uysy, lub godhope
- kompa podmieni tuneer podczas robienia programu




MalY-VW-Tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 23:53
Lokalizacja: DKA
Kontakt:

Post autor: MalY-VW-Tdi » czw sty 07, 2010 22:40

Przeczytałem tak uważnie wasze wypowiedzi i udzieliliście mi odpowiednich wskazówek. Teraz przynajmniej wiem, że nie potrzeba mi wymiany pompy z AFN to duży + bo oszczędzam 600zł. Skoro piszecie, że bardziej pozytywne były by wtryski z ASV to tak owych poszukam bo przecież jestem na + póki co :) Co do kompa to postaram się w te sobotę do niego zaglądnąć i dam znać (wolałbym zostać przy starym:P). Stary IC również zostawię z powodów finansowych i czasowych. Co do virusa to najdalej gdzie mógłbym podjechać byłby Wrocław (gdzie najlepiej?), do Warszawy to mi sie nie chce:P

Ale pytanie jeszcze:
-wtryski te z ASV to również pasują do mojego jak i z AFN czyli P&G?

Jeśli chodzi o koszta typu wymiana wtrysków i zaślepienie EGR - zrobię z pomocą kumpla-mechanika, także koszty 0. Wywalenie kata już gorzej, ale rurkę dostane na pewno gratis, wymiana po kosztach bo mam znajomego, myślę że 30zł max.

Co do kompa to jeśli podczas strojenia tuner od reki go od razu wymieni no to igła:) Chyba że stary będzie ok to jeszcze lepiej:)

W takim razie koszty to wtryski ASV ok 400-500 + 30zł za spaw + ok 1k za program to mieszczę się w budżecie :D


http://soft-tuning.pl/

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » czw sty 07, 2010 22:48

MalY-VW-Tdi pisze:-wtryski te z ASV to również pasują do mojego jak i z AFN czyli P&G?
Nie jestem pewien tylko jednej rzeczy a mianowicie wtyczki. Zeby pasowalo wszystko powinienies miec na wtryskiwaczu sterujacym kostke kwadratowa (np. AGR ma kwadratowa) a nie okragla jak w nowszych. Ale to nie problem. Kostke mozna przelutowac. Reszta P&P tylko, ze po tych z ASV najprawdopodobniej opozni sie kat wtrysku (z powodu wyzszego 1 cisnienia wtrysku). Do zrobienia samemu jesli masz kabelek i dostep do vaccoma, no i klucze :)
Komputer tak czy siak trzeba wyjac z samochodu aby otworzyc puszke i najprawdopodobniej dolutowac podstawki zeby latwiej bylo w przyszlosci zmieniac kosci z programem.
Zalezy jaki bedzie program ale na wtryskach z ASV i programie na 1,1bar 120KM powinno byc. Ale to juz zalezy od reszty osprzetu.
Ostatnio zmieniony czw sty 07, 2010 22:49 przez bradley, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] i 22 gości