Sprzęgło 1.9 TDI PD ( ARL )

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

majkitdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lut 06, 2009 09:37
Lokalizacja: ddz
Kontakt:

Sprzęgło 1.9 TDI PD ( ARL )

Post autor: majkitdi » pn gru 21, 2009 10:16

W ostatnich dniach, dwa razy zauwazylem uslizg sprzegla w moim golfie arl ( po programie na 191ps@392nm ). pierwszy raz w normalnych warunkach - przy wyprzedzaniu na czwartym biegu. drugi raz na lodzie, dalem opor na dwojce i trojce wszystko ok ( predkosc wzrasta w mgnieniu oka) a po zapieciu czworki obroty rosly a predkosc spadla do faktycznej z jaka sie auto poruszalo. nie wiem czy jest to objaw konczacego sie sprzegla czy po prostu efekt bardzo niskiej temperatury: ponad -15 stopni.
1. czy rozgladac sie za nowym sprzeglem czy narazie sie tym nie przejmowac
2. czy razem z wymiana sprzegla musze wymienic dwumas ( nie stuka, nie trzesie nawet na zimnym silniku - sprawdzalem na luzie dajac gazu od 2000 i odpuszczajac )
3. czy sprzeglo LUK jest cos warte?? ostatnio kolega w leonie arl wymienil dwumas sachs + sprzeglo LUK, wyszlo znacznie taniej
4. sprawdzalem wczesniejsze topiki dotyczace sprzegiel i wiele osob polecalo komplet z szarana, ceny sie zmieniaja, dlatego pytam czy nadal jest to oplacalne..
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 10:18 przez majkitdi, łącznie zmieniany 1 raz.


vw > all

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » pn gru 21, 2009 10:39

Ad. 1 Jak już ślizgnie to można się zacząć przejmować i powoli zbierać na coś nowego.

Ad. 3 Jeśli chodzi o sprzęgło wg mnie LUK i SACHS są jak najbardziej ok (nie miałem problemów)
Natomiast VALEO beeeee (raz są z nim problemy , raz nie ma)

Trochę się tego nawymieniałem
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 10:41 przez mariachi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pn gru 21, 2009 12:08

LuK często w vag-ach siedzi w oryginale ;)



Zoltar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw sie 30, 2007 00:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Zoltar » pn gru 21, 2009 21:03

Luk wykupił Sachsa ;)


http://www.soft-car.pl
http://www.chiptuning-gdansk.pl
http://www.dpf.gda.pl Usuwanie filtrów DPF Gdańsk

- Chiptuning silników benzynowych oraz diesla
- Hamownia Dynomet

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » sob gru 26, 2009 03:17

majkitdi pisze:4. sprawdzalem wczesniejsze topiki dotyczace sprzegiel i wiele osob polecalo komplet z szarana, ceny sie zmieniaja, dlatego pytam czy nadal jest to oplacalne..
z opini daje rade do 450 Nm ... kiedys na jakis targach gadalem z gosciem, polecal od sharana 150 (chyba ma oznaczenie BLT ale nie jestem pewny) wydaje mi sie ze moze to tez byc to same sprzeglo co w 130 :)
Kumpel a asz' sie po samym sofcie (165 hp nm nie pamietam) tez mial problem z uslizgiem 2 razy mu sie zdazylo .... zaczol zwracac na to uwage :bajer: ( w kazdym tego slowa znaczeniu :) ) dbac poprostu .. nie przeciagac itd. i teraz jest 195hp 395 Nm na tym samym sprzegle i nic sie nie dzieje .. wiec wydaje mi sie ze
mariachi pisze:Ad. 1 Jak już ślizgnie to można się zacząć przejmować i powoli zbierać na coś nowego.
to troche mocne stwierdzenie ... ale nie jestem mechanikiem wiec nie bede podwa... :grin:


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » sob gru 26, 2009 11:11

zdarza sie ze docisk potrafi peknąc...



andru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: andru » ndz gru 27, 2009 12:08

Hej.
Ja polecam LUKA i sachsa.

Oba mam nowe do srzedania w bardzo dobrej cenie:

LUK (sprzęgł kompletne- docisk, tarcza, operator centralny sprzęgła(wysprzęglik) 750zł
SACHS (tarcza + docisk) 685zł

części nowe z gwar.

pozdrawiam,

jeżeli jestes zainteresowany to PW



bvw08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: sob sie 19, 2006 17:10
Lokalizacja: śląsk, RŚL

Post autor: bvw08 » czw gru 31, 2009 20:21

a ma kto może namiary na coś mocniejszego niż seria tarcza z dociskiem ale dedykowane do ARL bo niechce rzeźbic ze sprzęgłem od sharana


[url]http://www.youtube.com/watch?v=ij7GrSMpcAY[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości