MK3 swap na ARL - obrotomierz

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

MK3 swap na ARL - obrotomierz

Post autor: MiChAoS » pn cze 29, 2009 17:35

instalacja podpieta, wszystko dziala motro odpala itp zostalo tylko uruchomic obrotomierz (licznik zostaje z mk3) i teraz skad pociagnac sygnal na obrotomierz zeby dzialal?? :) elektryk co mi robil wszystko ma dzisiaj posiedziec nad tym ale moze ktos wie, to szybciej by mi to ogarnol bo bez obrotka to dziwnie troche a juz chce miec wszystko ogarniete odrazu :) z gory dzieki za odp



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » pn cze 29, 2009 19:49

w dieslu sygnał do obrotomierza idzie z alternatora. tak mi sie wydaje



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn cze 29, 2009 21:12

A nie z czujnika na wale??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » pn cze 29, 2009 21:16

wlasnie pierwsza mysl poszla na alternator a pozniej na wal... tylko teraz tak jak ARL byl z CAN to co musze alternator teraz wyminic czy obejdzie sie bez tego?



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » pn cze 29, 2009 21:26

twoj elektryk powinien wiedziec :)


P.S. Michaos po takich numerach jak robisz nie licz że ktos z forum kto ma troche pojecia o elektryce i swapach ci pomoże....Z tego co widze kilka innych osob z tego forum tez brzydko potraktowales...moze one będa milczec, ale ja nie bede bo nie jestem jakims frajerem zebys ze mna tak pogrywal.
Rób tak dalej i pal za sobą mosty....ciekawe jak spojrzysz ludziom w oczy na jakims zlocie :)
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 21:48 przez aw69, łącznie zmieniany 1 raz.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » pn cze 29, 2009 21:35

da sobie rade



Awatar użytkownika
ringel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:58
Lokalizacja: Munchen

Post autor: ringel » pn cze 29, 2009 22:23

morfeusz86r pisze:w dieslu sygnał do obrotomierza idzie z alternatora. tak mi sie wydaje
w starych TD tak, w tdi bierze sygnał z czujnika na wale i to nie bezpośrednio z czujnika
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 22:26 przez ringel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » pn cze 29, 2009 22:35

AW69 sluchaj sam nie chciales sie podjac tego wiec oddalem do kogos innego a teraz masz pretensje ze robie u kogos innego a nie u ciebie, zawiozlem ci auto zobaczyles co bylo i powiedziales ok damy rade wiec ok robimy, pozniej ze nie podejmujesz sie tego wiec ok niema problemu zabralem oddalem do kogos innego a ze koles powiedzial ze odpali go wiec zostawilem juz u niego...
nie to nie bez laski i juz, prosic sie nie bede przecierz, a co do swapa to ze zrobilem to sobie sam a nie u... 500km od domu i w dodatku zaplacic 3/4 wartosci golfa za swapa to po przeliczeniu wolalem sam zrobic to co moglem a rezte sie zrobi, chyba nie jest napisane ze musze tylko robic u wybranych osob z forum bo jak gdzie indziej to na forum juz INTRUZ bo robil gdzie indziej no sory :panna: spokojnie ja sie nie martwie tym a ty sie martwisz :) ja sie grzecznie pytam a ty akcje jakies lapiesz, a pozatym nie kazdy na forum jest taki sam jak nie ktorzy co udaja niewiadomo kogo. :rotfl:
[ Dodano: 29 Cze 2009 22:38 ]
do reszty to dzieki za info...
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 23:14 przez MiChAoS, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » wt cze 30, 2009 00:23

MiChAoS pisze:500km od domu i w dodatku zaplacic 3/4 wartosci golfa za swapa to po przeliczeniu wolalem sam zrobic
Kolego to mogles powiedziec od poczatku ze bedziesz sam robil a nie zamawiasz termin, czesci a pozniej kladziesz laske, wielka cisza, nie odbierasz kom itp...

P.S. Jak tam sprawa z turbo ?? Bo jakos kasy nie widze a mowiles ze na dniach sie rozliczymy... poszlo chyba 5 PW i dalej cisza, czyzbys dalej siedzial za granica tak jak to pisales ?? chyba ze u Ciebie dni to miesiace to sie zgadza.
Ostatnio zmieniony wt cze 30, 2009 00:24 przez Dario84, łącznie zmieniany 1 raz.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » wt cze 30, 2009 01:10

kolego, byc moze ze byle bo czesto jestem... po 1. niemoglem odrazu napisac ze sam bede robil bo niewiedzialem ze to takie latwe... po 2. myslalem ze bedzie mnie stac na to zeby ktos na gotowo mi to zrobil, ale wyszla sytuacja rodzinna gdzie musialem przeznaczyc czesc kasy na cos innego i trzeba bylo sobie inaczej poradzic. po3. trzeba bylo pisac ze T czeka na mnie a nie dopiero jak kupilem to napisales ze T czeka na mnie u was :/ (jak bym wiedzial to bym nie wudzwanial pol polski i szukal T) po 4. zaliles sie ze kupiles to tamto(rurki silikony kolktory pod T wydales tyle i tyle, wiec ok nie robie u was ale sie przydadza silikony rurki to wyslij mi to, to odpisales ze nie bo wam sie przyda do innych projektow a kolkotrow nie wyslesz "zrob sobie sam"... 5 PW moze i bylo i na kazde dostales odp. oczywiscie nie mowie ze drogo czy cos bo wiem ile kosztuje to tamto i wiem ze nikt za darmo by mi tego nei zrobil, ale 8 tys nie mailem zeby zrobic to u was dlatego zrezygnowalem, bo moglem przywiesc a pozniej niemial bym z czego zapolacic. ja chce spokojnie zalatwic, zapytac o co kolwiek jak trzba to zaplace za podpowiedz niema problemu jak juz tak rozmawaimy bo tego typu wiadomosci jak: "Wiem ale nie powiem bo nie robisz u mnie" "nie pokaze zrob sobie sam" , "zobaczysz jak cie zalatwie na forum" "zalatwie cie tak ze nie wystroisz auta w calej polsce"itpi wyluzujcie troche :pub: rozumiem ze nie chcecie sie podzielic wiedza to ok prosic przecierz nie bede a po co takie glupie teksty to niewiem ale spoko, kazdy moze miec swoje zdanie na kazdego, ma prawo... jak nie robie u kogos z forum tylko gdzie indziej badz samemu to nie to ze odrazu INTRUZ niech sobie sam radzi ja akurat jestem innego zdania a wy to juz niewiem ... zreszta mniejsza z tym szkoda czasu na pisanie glupot



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » wt cze 30, 2009 08:03

MiChAoS pisze:po3. trzeba bylo pisac ze T czeka na mnie a nie dopiero jak kupilem to napisales ze T czeka na mnie u was :/
Od samego poczatku wiedziales ze turbo zamawiamy dla Ciebie i miales wyslac zaliczke, czego oczywiscie nie zrobiles... wiec nie obracaj kota ogonem.

Pozostalego nie skomentuje bo nie warto.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » wt cze 30, 2009 12:37

Michaos jak nie masz kasy to nie porywaj sie za tuning....To zabawa dla duzych chłopców, a nie płaczesz jak stara ciota :) Po drugie z tego co widze to szukasz oszczednosci i kazdemu dupe zawracasz...umawiasz sie z jednym potem idziesz do kogos innego kto ci atrkacyjniejsza cene powie i tak wkółko......jakie proste ? A co ty sam tam zrobiles powiedz ? Silnik wrzuciles w komore :) ? Z tego co mi wiadomo od pewnej osoby z ABF'em tez miales niezle akcje....ktos ci pomógł a ty potem wypieles sie d.... i kozaczyles na forum.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » wt cze 30, 2009 16:46

co zrobilem to juz sie nie intersuj, sam nie chcailes sie podjac tego wiec o co ci biega???? iota to ty jestes, ty placzesz a nie ja... martw sie o siebie a nie o kogos... akurat laski nie potrzebuje bo juz obrotek odpalony i wszystko smmiga bez laski... chyba ty nie dorosles, jezeli najpierw mowiesz ze sie nie podejmiesz a teraz masz pretensje ze nie u ciebie... To masz złe info chłopcze :) bo jedyne co bylo robione to scigana glowica i zqakladana przez kenaja jak juz cie to tak bardzo interente... i sie nie kozaczylem na forum bo nie bylo czym, narazie to ty sie kozaczysz a nie ja, a wogule to niewiem po co ta rozmowa, chcesz sie pozalic to pisz PW a nie zasmiecasz mi temat... aha czekam na moja sonde EGT
aha i prosze o zamkniece tematu bo problem rozwizany :bigok:
Ostatnio zmieniony wt cze 30, 2009 16:49 przez MiChAoS, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » wt cze 30, 2009 17:59

Ja bym proponowal inaczej nazwac temat (zwiazane z tym co ja i aw napisalem) i umiescic go w odpowiednim dziale.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości