ECU 8 a 16 bit i zwięszkanie mocy.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ECU 8 a 16 bit i zwięszkanie mocy.

Post autor: To_mas » ndz lut 08, 2009 00:41

Witam Panowie mam parę ważnych pytań:

Jak sie ma zwiększenie mocy w silniku TDI 1Z do posiadanego ECU ??
np:

sterownik 8bit i program vs sterownik 16bit i program
jakieś znaczene różnice w możliwych wynikach ?? ze nap na 16bitowym uzyskam 10ps więcej czy coś w tym stylu ??

i pytanko nr 2
sterownik 8 bit + turbo VNT - da rade obsłużyć ??



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ECU 8 a 16 bit i zwięszkanie mocy.

Post autor: uysy » ndz lut 08, 2009 21:18

To_mas pisze:Witam Panowie mam parę ważnych pytań:

Jak sie ma zwiększenie mocy w silniku TDI 1Z do posiadanego ECU ??
np:

sterownik 8bit i program vs sterownik 16bit i program
jakieś znaczene różnice w możliwych wynikach ?? ze nap na 16bitowym uzyskam 10ps więcej czy coś w tym stylu ???
Niewielkie, jeśli nie planujesz nic z mechaniki to nieuzasadniona jest zmiana na 16bit..
i pytanko nr 2
sterownik 8 bit + turbo VNT - da rade obsłużyć ??
Tak ale to akademicka megakombinacja, przy obecnych cenach sterowników - bez sensu.
Ostatnio zmieniony ndz lut 08, 2009 21:19 przez uysy, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz lut 08, 2009 21:47

uysy pisze:Tak ale to akademicka megakombinacja, przy obecnych cenach sterowników - bez sensu.
tak tylko ze u mnie jeszcze chodzi o immo którego nie mam i mieć nie chce....

chyba że poźniej zakupię sterownik 16bit i immo kompletne do przekładki choć nie wyobrazam sobie jego podłączenia...

to może zapytam jeszcze tak:

sterownik 8bit + wtryski 216 i program
silnik 1Z jakiego rezultatu można sie spodziewać i czy to pociągnie.
Ostatnio zmieniony ndz lut 08, 2009 21:49 przez To_mas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » ndz lut 08, 2009 22:09

To_mas pisze:tak tylko ze u mnie jeszcze chodzi o immo którego nie mam i mieć nie chce....
Istnieją fabryczne 16tki bez immo a i zdjęcie z każdej innej to mały koszt.
To_mas pisze: sterownik 8bit + wtryski 216 i program
a to już bez sensu... będziesz ograniczony powietrzem. O ile lader z 1Z daje sobie jako-tako radę to sterownik 8bit już nie (z kilku powodów).
Ostatnio zmieniony ndz lut 08, 2009 22:11 przez uysy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » ndz lut 08, 2009 23:45

Z komputera mozna zdjac immobilajzer - tu tylko kwestia elektronika ktory sie tego podejmie.
A co do chipowania 8bit i niektorych 16bit (tu tez mozna sie naciac) to chodzi o sprawe mapsensora, ktory obsluzy max cisnienie doladowania do 1bara. W samej serii dmucha prawie 0,85bara wiec dmuchnienie wiecej o 0,1bara da tyle co nic. Dlatego 16tki sa cacy bo maja zapas do 1,5bara (ale podkreslam ze sa jakies 16tki ktore maja mapsensor do 1bar doladowania).


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lut 09, 2009 00:13

uysy pisze:a i zdjęcie z każdej innej to mały koszt.
prawie 300zł płaciłem i dalej ch****!! gociu juz 2 razy poprawial i nic !! na cieplym jakby immo mial nie wiem jak on to podlaczyl !!

opcja za 200 zł tez była ale uniemożliwiała diagnozę vagiem !! to takie coś to mam w d...e

zabuliłem więcej a i tak g..o z tego a robione u ludzi z Goodhopa !!
uysy pisze:Istnieją fabryczne 16tki bez immo
to proszę podaj mi takiego numer to sobie zakupię :D bo mam teraz na kupnie zwykły 6bit bez immo to bym od razu wyrwał taki 16bit
Ostatnio zmieniony pn lut 09, 2009 00:56 przez To_mas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » pn lut 09, 2009 00:48

To_mas pisze: opcja za 200 zł tez była ale uniemożliwiała diagnozę vagiem !! to takie coś to mam w d...e

zabuliłem więcej a i tak g..o z tego a robione u ludzi z Goodhopa !!
Goodhope jak sama nazwa wskazuje daje nadzieję na dobra usługę i patrząc na jego twórczość uważam go za bardzo wiarygodnego. Dziwię się, że jesteś niezadowolony z jego usług...
Opcja za 200 umożliwia diagnozę, tyle, że zakładający emulator musi wiedzieć małe cokolwiek o... ech szkoda gadać....

numer sterownika 16 bit bez immo - jasne... przypomnij się jutro bo w domowym komputerze nie trzymam nic z tych rzeczy
Ostatnio zmieniony pn lut 09, 2009 00:51 przez uysy, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lut 09, 2009 01:03

uysy pisze:numer sterownika 16 bit bez immo - jasne... przypomnij się jutro bo w domowym komputerze nie trzymam nic z tych rzeczy
jasne ze sie przypomne :) kupiłbym i miałbym problem z głowy :D :pub:

jak wiozłem kompa znowu do poprawy to mi powiedział koleś ze przedtem podłączył emulator pod swiece i zapomniał ze TDI nie grzeje świec jak jest >5 C
no i ze niby poprawił i teraz dał go czasowego ze po tam 6s sie wyłącza czy coś.
ale nadal jest źle bo jeśli mi świec nie grzeje to gaśnie po odpaleniu... jakby immo go gasił.
muszę rozłączyć wtyczke od czujnika temp i zapalić.
I zdenerwowałem sie bo jeżdze do gościa po 30km w 1 strone pozyczam auto qrcze płace taką kase i wydaje mi sie ze on coś źle robi.

dlatego wole kupić drugi sterownik fabrycznie bez immo :)
to sie odezwę na razie wielkie dzięki.



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » pn lut 09, 2009 08:52

To_mas pisze:
uysy pisze:numer sterownika 16 bit bez immo - jasne... przypomnij się jutro bo w domowym komputerze nie trzymam nic z tych rzeczy
jasne ze sie przypomne :) kupiłbym i miałbym problem z głowy :D :pub:

jak wiozłem kompa znowu do poprawy to mi powiedział koleś ze przedtem podłączył emulator pod swiece i zapomniał ze TDI nie grzeje świec jak jest >5 C
no i ze niby poprawił i teraz dał go czasowego ze po tam 6s sie wyłącza czy coś.
ale nadal jest źle bo jeśli mi świec nie grzeje to gaśnie po odpaleniu... jakby immo go gasił.
muszę rozłączyć wtyczke od czujnika temp i zapalić.
I zdenerwowałem sie bo jeżdze do gościa po 30km w 1 strone pozyczam auto qrcze płace taką kase i wydaje mi sie ze on coś źle robi.

dlatego wole kupić drugi sterownik fabrycznie bez immo :)
to sie odezwę na razie wielkie dzięki.

odezwij się.robiliśmy sporo takich akcji bez żadnych emulatorów itp

pozdr

Mirass


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
goodhope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:18
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: goodhope » pn lut 09, 2009 10:13

pokolei


po pierwsze
nikt z kim współpracuje nie jest pilotowany w kwestii immo, airbag, liczników i innych pierdół..

Jedyne czego możesz być pewny to to że jakość oprogramowania w kwestii modyfikacji dla lepszych osiągów będzie identyczna, jakbyś ją robił u mnie.

Jeśli ktoś się bierze za podobne tematy, bądź nawet za usługi asenizacyjne...nie mam nic z tym wspólnego i robi to na własną odpowiedzialność.

więc proszę mi tu nie insynuować i moją osobą sobie tyłka nie podcierać.

po drugie

jeśli koniecznie chcesz wyłączyć immo w tym8 bitowym paździochu, udaj się raz jeszcze do osoby która ci to robiła, podaj mu link do tego postu a ja w drodze wyjątku popilotuję go tak, by obyło się bez jakichkolwiek dupereli.

po trzecie

różnica pomiędzy 8 bit a 16 bit w kwestii modyfikacji jest spora.
Nie ma opcji płynnego sterowania dawką paliwa ani też powietrza.
Tak jak 16 bit pozwala dyrygować w kwestii każdego miligrama i milibara, tak w 8 bitowcu to niczym błądzenie we mgle.
Wszystko w zakresie 1-256... w dodatku bez możliwości płynnego korygowania limiterów momentu, bo zaraz pluje się o ingerencję w oprogramowanie.
Wszystko właściwie opiera się na paliwowych mapach wykonawczych i doładowaniu. Utopia.

po czwarte
nie było 16 bitowych sterowników bez immo, (w najgorszym wypadku LT/T4 było to immo 1) co wcale nie znaczy że nie da się go wyłączyć. Da się i to dużo prościej niż w 8 bitowcu.


po piąte
Zakładanie takiego sterownika to nie obrażając idotyzm ze strony właściciela, bo jest całkowicie durny(sterownik), ciężki w diagnostyce i totalnie nie rozwojowy.
Montaż odbywa się na zasadzie P&P . Jedynie 80tka/golf3 potrafią mieć sterowanie kontrolki ciśnienia i świec żarowych na innych pinach. Ale to w najgorszym wypadku, prawdopodobieństwo 1:10 że trafisz, zamiana dwóch przewodów we wtyczce.


bez obrazy
pozdro
Ostatnio zmieniony pn lut 09, 2009 10:16 przez goodhope, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lut 09, 2009 10:46

mirass pisze:więc proszę mi tu nie insynuować i moją osobą sobie tyłka nie podcierać.
jeśli urazilem to sorki ale nie podcieram sobie Tobą tyłka :))

Dzwoniłem do Pana z B-B pytałem o immo powiedział ze zrobi jasne nie ma problemu (skoro jasne to wydawało mi sie ze wie co robi).
Gadałem z jednym forumowiczem na gg polecał i właśnie Ciebie a jak nie to któregoś ze współpracowników ze strony.
A ze porzebowałem szybko ECU nie miałem czasu w zabawe w wysyłanie do samego szefa. itd....
goodhope pisze:jeśli koniecznie chcesz wyłączyć immo w tym8 bitowym paździochu, udaj się raz jeszcze do osoby która ci to robiła, podaj mu link do tego postu a ja w drodze wyjątku popilotuję go tak, by obyło się bez jakichkolwiek dupereli.
już sobie darowałem tą zabawe.
goodhope pisze:po czwarte
nie było 16 bitowych sterowników bez immo,
tez mi sie tak wydaje choć...
goodhope pisze:po piąte
Zakładanie takiego sterownika to nie obrażając idotyzm ze strony właściciela, bo jest całkowicie durny(sterownik), ciężki w diagnostyce i totalnie nie rozwojowy.
chodzi to o 8bit ??

mirass, pw



Awatar użytkownika
goodhope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:18
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: goodhope » pn lut 09, 2009 11:10

tak mowa o 8 bitowcu.


By nie było niedomówień i jakichkolwiek wątpliwości.

Jeśli jednak dasz się namówić na coś rozwojowego,
zakup sterownik 16 bitowy... wyślij go do mnie a ja wyłączę ci immo w prezencie.
Jeśli chcesz, mogę to też zrobić w tym plastykowym zabytku również.

Jeśli masz zamiar brać się za vtg w twoim aucie, warto to przemyśleć od razu, ominie cię podwójna rzeźba ze softem i dodatkowe koszty.
Zakupisz sobie od razu sterownik dedykowany pod 110tkę i choćby zwykłe turbo od afna.
Koszty zbliżone do podwójnej modyfikacji softu, a jednak frajda na dzień dobry lepsza.

Godne przemyślenia.



Awatar użytkownika
pawel99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 19:36
Lokalizacja: lbn

Post autor: pawel99 » pn lut 09, 2009 11:45

Jaki jest sterownik w silnikach AGR? 8 czy 16 bit



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » pn lut 09, 2009 11:46

pawel99 pisze:Jaki jest sterownik w silnikach AGR? 8 czy 16 bit
16


www.vagtune.pl tel. 502730289

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości