Fala tłokorozdzielacza 11mm

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: vision » sob mar 19, 2011 17:08

tomek08 pisze:Co o tym sądzicie?
moim zdaniem można było się tego spodziewać


sprzedam
- silnik AAZ sprawny w całość/części, skrzynia CHA itd VW B3
- kierownica US MK2
- chłodnica oleju /przewody /podstawa z termostatem pod T ( komplet )
- chłodnica oleju wodna + podstawa pod T
- tempomat mechaniczny VW TD/Pb (kompletny )

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » sob mar 19, 2011 18:17

moim zdaniem można było się tego spodziewać
Wytłumacz dlaczego, przecież musi być jakiś wytłumaczenie dlaczego tak się stało?


Tomek

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: Adamm » sob mar 19, 2011 18:55

tomek08, zle lub brudno zlozona pompa wtryskowa, wbilo tloczek w glowiczke i ukrecilo, lub sie w niej zatarl i tez ukrecilo


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » sob mar 19, 2011 19:01

Nie wiem czy dobrze tam doczytałem, ale to nie jest przyczyna
tomek08, zle lub brudno zlozona pompa wtryskowa, wbilo tloczek w glowiczke i ukrecilo, lub sie w niej zatarl i tez ukrecilo
W jednym z przypadków zrozumiałem, jak gdyby ON-u było za mało do smarowania pompy i trzeba by dolewać jakiegoś oleju do dwusuwów, a w drugim, coś o chłodzeniu ON.
Co wy o tym sądzicie?


Tomek

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: vision » sob mar 19, 2011 20:22

tomek08 pisze:Wytłumacz dlaczego, przecież musi być jakiś wytłumaczenie dlaczego tak się stało?
1 z kilku to dobór części co widać i pisze


sprzedam
- silnik AAZ sprawny w całość/części, skrzynia CHA itd VW B3
- kierownica US MK2
- chłodnica oleju /przewody /podstawa z termostatem pod T ( komplet )
- chłodnica oleju wodna + podstawa pod T
- tempomat mechaniczny VW TD/Pb (kompletny )

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » sob mar 19, 2011 22:58

vision napisz proszę co z tymi częściami jest nie tak, co jest źle poskładane i opisz jeśli możesz co tam innego jest jeszcze nie tak w tych pompach? Bardzo mnie to interesuje, niestety mój francuski jest fatalny.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: vision » ndz mar 20, 2011 08:47

tomek08 pisze:Bardzo mnie to interesuje, niestety mój francuski jest fatalny.
terz nie znam- użyj tłumacza ,może częściowo to części pomp użyte to made in china ,były to 11 i 12 z tego co wyczytałem , 1 ma nadal 12 tyle że bosch (
Witam zamontowany mój nos 0,232 mm wtryskiwacz, moja hybryda turbo GT1752V (VNT17/20) i przed głową i pompy 12mm Czujnik 2 bar ciśnienia turbo.
Ostatniej nocy, próbując to wszystko, po dziesięciu km przyspieszenie, usłyszałem hałas skrzypi, silnik wyłączony i ponownie go więcej :shock: .

złe rpm, fale i spręrzyny , niestety sam tego doświadczyłem na ori 11 bosch - silnik ocalał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


sprzedam
- silnik AAZ sprawny w całość/części, skrzynia CHA itd VW B3
- kierownica US MK2
- chłodnica oleju /przewody /podstawa z termostatem pod T ( komplet )
- chłodnica oleju wodna + podstawa pod T
- tempomat mechaniczny VW TD/Pb (kompletny )

Awatar użytkownika
RSRoss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 26, 2010 10:41

Re: fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: RSRoss » ndz mar 20, 2011 13:48

zjechany pasek na pewno jest konsekwencją zmielenia pompy.
A pompa się rozleciała przez falkę. Mój pompiarz usilnie twierdzi, że nie wolno mieszać falkami bo ona jest idealnie dobrana do pompy. Jak zakładał mi zestaw od Byka to na dzień dobry stwierdził, że jak falka jest nie od kompletu to istnieje ryzyko zmielenia pompy - nie koniecznie od razu....



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » ndz mar 20, 2011 16:07

Właśnie tego też się dowiedziałem, że ta głowiczka była chińska, ale tam coś o temperaturze paliwa się doczytałem. Dzięki za zainteresowanie.
Jeszcze tak teraz myślę o tym
zjechany pasek na pewno jest konsekwencją zmielenia pompy.
A pompa się rozleciała przez falkę. Mój pompiarz usilnie twierdzi, że nie wolno mieszać falkami bo ona jest idealnie dobrana do pompy. Jak zakładał mi zestaw od Byka to na dzień dobry stwierdził, że jak falka jest nie od kompletu to istnieje ryzyko zmielenia pompy - nie koniecznie od razu...
.
Jeśli Byku twierdzi, że to jest komplet z jednej pompy, to można bezpiecznie jeździć i nic się nie powinno stać? Czy dobrze myślę?


Tomek

artur434
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 30, 2008 15:30
Lokalizacja: Białystok

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: artur434 » ndz mar 20, 2011 16:34

Panowie a mógłby ktoś w końcu prosto i wyraźnie napisać które części będą najlepsze do przerobienia pompy 10 na 11 ? Wyczytałem że głowiczka ze 107j ok, ale fala która konkretnie też ze 107j tzn o numerze 143 czy jakaś inna będzie lepsza ? I też jeżeli chodzi o sprężyny jaka długość, no i grubość tej podkładki jaka ma być ?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: vision » ndz mar 20, 2011 19:28

RSRoss pisze:. Mój pompiarz usilnie twierdzi, że nie wolno mieszać falkami bo ona jest idealnie dobrana do pompy. Jak zakładał mi zestaw od Byka to na dzień dobry stwierdził, że jak falka jest nie od kompletu to istnieje ryzyko zmielenia pompy - nie koniecznie od razu....
30tys km twierdzi inaczej
RSRoss pisze:A pompa się rozleciała przez falkę.
to tylko 1 element i nie uszkodzi sama
tomek08 pisze:Jeśli Byku twierdzi, że to jest komplet z jednej pompy, to można bezpiecznie jeździć i nic się nie powinno stać? Czy dobrze myślę?
kup sam na allegro całą pompę :bigok:
artur434 pisze:Panowie a mógłby ktoś w końcu prosto i wyraźnie napisać które części będą najlepsze do przerobienia pompy 10 na 11 ? Wyczytałem że głowiczka ze 107j ok, ale fala która konkretnie też ze 107j tzn o numerze 143 czy jakaś inna będzie lepsza ? I też jeżeli chodzi o sprężyny jaka długość, no i grubość tej podkładki jaka ma być ?
pozdrawiam
moim zdaniem bez zbędnych kombo głowa 11a spręrzyny i fala twoja


sprzedam
- silnik AAZ sprawny w całość/części, skrzynia CHA itd VW B3
- kierownica US MK2
- chłodnica oleju /przewody /podstawa z termostatem pod T ( komplet )
- chłodnica oleju wodna + podstawa pod T
- tempomat mechaniczny VW TD/Pb (kompletny )

arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » pn mar 21, 2011 10:15

sparrow pisze: arwam napisał(a):fala DE 619 z transita:
"wysokość" 7,35



7.25mm,nie kręć,każda fala z transita ma taką wysokość,każda!

po pierwsze dokładnej obróbce podlega tylko strona z krzywkami.
a druga strona oprócz dokładnej obróbki gniazda tłoko-rozdzielacza nie jest obrabiana dokładnie a dwa że Ta "wysokość " nie ma absolutnie nic do pracy silnika. bo liczy się wznios fali a więc różnica między "dolinami " i "szczytami" krzywek.
po trzecie jeden rodzaj fal zawsze ma identyczny wznios ale "wysokość " mierzona wegług Twojego sposoby przy np falach DE 619 to zazwyczaj około 0,07mm tolerancji czyli może się różnić w dwie strony o prawie 1.5mm


więc albo ja nie umię siępsługiwać suw miarką albo Ty ( i niestety tak jest) probujesz błysnąć wiedzą której nie posiadasz.
bo czego do tej pory dokonałeś?
tylko wszczynasz kłótnię wszystkich do okoła mianując ciemniakami albo zarzucając kłamstwa.

sparrow pisze: arwam napisał(a):fala DE 619 z transita:
"wysokość" 7,35



7.25mm,nie kręć,każda fala z transita ma taką wysokość,każda!

arwam napisał(a):fala "600" z silnika AAZ:
"wysokość" 7,9mm



7.8 mm,kolejny blef.Wysokość jaką podałeś ma fala o numerze de 020.

a skoro wiesz lepiej to przyjedź do mnie ja zaproszę trochę kierownictwa z forum i zmierzymy komisyjnie po Twojemu wysokości fal.
ale w przypadku jeśli się okaże że te egzemplarze które aktualnie są majątakie wymiary jak podałem to nie tylko zamieścisz publcna przeprosiny ale i pokryjesz wszytkie reklamacje za Byka21.
skoro jesteś taki dobry więc i towaru masz aż nad to i nie odczujesz tego a dwa że to Twój coraz lepszy kolega a kolegów w potrzebie się nie zostawia.
Co ty na to?
sparrow pisze:Dla przykładu,grubość podkładki w afn-ie 2.25mm,w ahu 2,30.
Fale z identycznymi "wgłębieniami",dziwne,nie?
Dziwne też,bo 1wsza ma większa wydajność,niż 2ga.
Jako jedyne te dwie pompy w tdi różnią się wydajnościami.

ciekawe jak mogą się różnić wydajnością jak według Ciebie falę w obydwóch pompach są o tej samej wysokośic więc jakim cudem ma wtryskiwać większą ilość paliwa?
prosto jest obliczyć podaną objętość paliwa. a że tłoczek siedzi głębiej lub płycej to już tylko jest kwestia tego na jakim podsadzeniu ma pracować tłoczek. ale nie zmienia to ani skoku ani ilości podanego paliwa. za to jest odpowiedzialny dozownik a w waszym przypadku nastawnik.


cowboy pisze: sparrow napisał(a):Komplikujecie sobie życie takimi pierdołami,ładujcie ori fale z tdi i będzie git.



no własnie moze to jest wyjście..


cowboy, to jest wyjście dla sprzedawcy który chce zamaskować to że sprzedaje złom.
wymusza wtedy przy tych samych obrotach szybszy ruch tłoczka dzięki czemu wyrobiony tłoko-rozdzielacz jeszcze przez krótki czas zacznie pracować w miarę normalnie ale w szybkim tempie się skończy, bo kawitacja materiału na tłoczku i cylinderku będzie tak duże że wkrótce i na bardziej gresywnej fali przestanie tłoczyć paliwo bo ciecz przy takich ciśnieniach jeśli tłoko-rozdzielacz nie jest w naprawdę dobrym stanie przepływając w pasowaniu między tłoczkiem a cylinderkiem bedzie dosłownie wyrywać materiał i z tłoczka i cylinderka.


a Ty sparrow, mysł co piszesz bo możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialnośći za swoje oszczerstwa.



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » pn mar 21, 2011 10:23

vision pisze: RSRoss napisał(a):. Mój pompiarz usilnie twierdzi, że nie wolno mieszać falkami bo ona jest idealnie dobrana do pompy. Jak zakładał mi zestaw od Byka to na dzień dobry stwierdził, że jak falka jest nie od kompletu to istnieje ryzyko zmielenia pompy - nie koniecznie od razu....

30tys km twierdzi inaczej

vision, uwierz mi że jak będzie za wysokie podsadzenie to mozę zmielić a wiem co mówię.
przeczytaj co mnie na początku spotkało jak się dopiero za pompy brałem.
przy tłoczku jedynie zmiana fali efekt był natychmiastowy :)

ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. fale można dobierać i od innych pomp ale po upewnieniu sięże tłoko-rozdzielacz nie będzie zbyt głęboko wciskany w głowiczkę bo wtedy na pewno się rozleci wkestie tylko czasu po jakim to nastąpi.



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: vision » pn mar 21, 2011 18:36

arwam pisze:uwierz mi że jak będzie za wysokie podsadzenie to mozę zmielić a wiem co mówię.
ja napisałem że tylko jeździłem na inne fali nie z kompletu tłoczka , nie pisałem o wysokości
arwam pisze: fale można dobierać i od innych pomp
rzecz jasna z umiarem ,a do szczęścia trzeba 2ojga , doskonale to obrazuje http://www.vwdiesel.net/forum/index.php?topic=19357.0" onclick="window.open(this.href);return false; pomijam fakt że to china


sprzedam
- silnik AAZ sprawny w całość/części, skrzynia CHA itd VW B3
- kierownica US MK2
- chłodnica oleju /przewody /podstawa z termostatem pod T ( komplet )
- chłodnica oleju wodna + podstawa pod T
- tempomat mechaniczny VW TD/Pb (kompletny )

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości