Sound Golf IV

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Sound Golf IV

Post autor: Przemula » pt mar 15, 2013 09:09

tez sie zabieram za wywalenie kata i srodkowego , na końcu wydaje mi się ze pasuje wstawic jakiś sportowy przelotowy z łądną kńcówką by się prezętowało . Tylko w miejsce kata bym u siebie wstawił coś co nie będzie wydawało metalicznego odgłosu czyli tzw. serce z firmy Proex . i na końcu tłumnik przelotowy z tej firmy . Ponoć po wywaleniu kata lubi sie pojawic metaliczny odgłos . Jakt ktoś cos wie lepiej prosze o rade :)



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » pt mar 15, 2013 16:20

To żeby coś się ładnie "prezętowało'' to ładnie komponuje się jedna podwójna końcówka z dokładką V6. ;) Przecież w golfie są dwie puszki, w sensie kat i końcowa pucha, kata wywalisz to będzie se bardziej gwizdał, u mnie nie słychac żadnego metalicznego dźwięku, a po wywaleniu końcowej puchy powinno byc podobnie jak na tym wcześniejszym filmiku .


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Sound Golf IV

Post autor: Przemula » pt mar 15, 2013 16:51

to tu na końcu nie masz puchy ??? czy zostawiłeś ?



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » pt mar 15, 2013 17:03

Ja jeszcze ją mam. Póki co to tylko kat wycięty, a za końcowy nie mam się kiedy zabrac jak narazie.


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Sound Golf IV

Post autor: Przemula » ndz mar 17, 2013 14:28

YHY czyli reszty nie ruszałeś , nie wstawiałeś rury 2.5 cala na calej lini.Byem dziś na gieldzie i oglądałem strumienice o przelocie 2.5 cala i kawałki rur 2.5 cala to się przeraziłem troche że to taka duża srednica rury i się zastanawiam czy wstawiać od momentu wycięcia kata rure 2.5 do samego końca aż do ostatniego tłumnika który i tak kiedyś będzie przelotowy , czy zostawić taką ori rure jaka jest teraz hmmm , obstawiam że teraz jest u mnie 2.2 cala



Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

Sound Golf IV

Post autor: DriverFR » śr kwie 17, 2013 19:57

I TDI Może dobrze brzmieć, co prawda nie Golf ale też mk4... Dla mnie ideał. Modyfikacje nie znane :(

[youtube][/youtube]


Obrazek
4motion

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Sound Golf IV

Post autor: Kris-THC » czw kwie 18, 2013 02:49

DriverFR pisze:I TDI Może dobrze brzmieć, co prawda nie Golf ale też mk4... Dla mnie ideał. Modyfikacje nie znane :(
Miałem tak kiedyś, identycznie. Mam cały układ na ori średnicy w miejscu katalizatora strumienice i końcowy tłumik przelotowy małych rozmiarów, dżwięk jest super jak mocno się depnie. Wcześniej było to samo tyle że na końcu miałem tłumik basowy http://allegro.pl/tlumik-sportowy-basow ... 17096.html" onclick="window.open(this.href);return false; i dźwięk był identyczny jak na tym video, po 2 miesiącach zmieniłem bo w trasie było zbyt głośno w kabinie, przeszkadza w słuchaniu muzyki a audio mam naprawdę mocne. Powyżej 120km/h dźwięk był nie do zniesienia nawet nie depcząc mocno tylko jadąc ze stałą prędkością. Jeśli nie masz katalizatora to w MKIV TDI wystarczy każdy tzw. tłumik basowy bo nic więcej po drodze nie ma ale zastanów się czy warto, w trasie to udręka. U mnie dopiero jest raban jak już turbo zbija ciśnienie i spaliny walą na wydech. Przy odpalaniu auta też jest mega strzał w komin, w garażu nieraz coś spada z regałów :rotfl:


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » czw kwie 18, 2013 09:54

Zobaczymy jak to bedzie po wywaleniu ostatniego i wstawieniu rurki, czy bedzie sie dalo wytrzymywac w srodku przy Wiekszych predkosciach i ogolnie podczas normalnej jazdy. ;)


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Sound Golf IV

Post autor: Przemula » czw kwie 18, 2013 15:24

no mnie tam się podoba taki głos jak na filmiku i wiele bym dał by u mnie tak mruczał . Po wypowiedziach widzę ze dopomoże wstawienie basowego na końcu :P . U mnie w Mk 4 ARL właśnie wywaliłem kata i wstawiłem strumienice i głos się nie zmienił :/ a szkoda , ale w sob. wyciągne ostatni ori i wybebesze z niego wszystkie przegrody , moze coś będzie mruczał . A wyciągał ktoś już na wierzch ostatni tłumnik ori wraz z tą rurą które leci aż do połowy auta (golf 4 tdi ) ?? są problemu czy trzeba ciąć pod autem :P



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » czw kwie 18, 2013 17:06

Tylko po co sie bawic w takie wybebeszanie, nie lepiej poprostu wstawic rurke? Z tego co mi wiadomo, to albo podnosisz tyl, odkrecasz amory(belka opada) i wtedy podobno da sie wyjac w calosci tlumik koncowy, a jak Ci na nim nie zalezy to ucinasz go w takim miejscu, zeby dalo sie normalnie wyjac. :)


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Sound Golf IV

Post autor: Przemula » czw kwie 18, 2013 18:16

chciałbym uzyskać jakiś pomruk jak mu pocisne , przechodzac na diesla brakuje mi fajnego głosu . a nie mam narazie jakiegoś przelotowego . Ostatnio chciałem wydrzeć tłumnik , podniosłem całą dupe by wisiała i ni hu hu , odkręce amory jak mówisz może da coś :)



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » czw kwie 18, 2013 19:53

No to z tdi bedzie raczej ciezko o fajny pomruk.


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Sound Golf IV

Post autor: Przemula » czw kwie 18, 2013 20:17

no na tym filmiku jest ok :) mi o coś takiego chodzi :P (zbliżony )



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » pt kwie 19, 2013 00:40

Diesel raczej nigdy nie bedzie "mruczal" , klekoty maja specyficzne popierdywanie. ;)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości