końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

elpako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 26, 2010 10:35

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: elpako » śr cze 15, 2011 00:21

Mam taki problem rok temu kupiłem od kolegi golfa 4 1.9TDI ALH który włożył wtryski 216 i sprzęgło nowe jedno mas lukasa jeździł tak pół roku i przymierzał się do softu ale wpadła mu okazja na inne auto i je kupił a mi sprzedał golfa i ja już jeżdżę na tych wtryskach rok. I teraz mam pytanie czy taka jazda szkodzi silnikowi czy lepiej wywalić 216 i włożyć ori wtryski? ( posiadam ory wtryski w domu na wszelki wypadek). Z samochodem nic się nie dzieje pali bardzo dobrze, kopci lekko na 2 biegu później już nie ( Jechałem za moim autem i oglądałem , oczywiście ten który nim jechał pożyłował wszystkie biegi do końca ). Na soft mnie narazie nie stać i przez najbliższy rok mnie nie będzie stać i nie wiem co robić nie chce zajechać silnika przez to moje obawy . Czekam na odpowiedz i z góry dzięki :pub:



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: wronek1 » śr cze 15, 2011 00:50

nic mu nie bedzie , mozesz smigać.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: Krzylu » śr cze 15, 2011 01:07

elpako, jeśli nurtuje cię sprawa wtrysków i nie możesz przez nie spać to poprostu się ich pozbądź ja je wezmę :hmm: :smoke:


a tak na serio to nic mu nie będzie, możesz spać spokojnie :helm:



Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: bladzio1 » śr cze 15, 2011 10:08

elpako pisze:I teraz mam pytanie czy taka jazda szkodzi silnikowi czy lepiej wywalić 216 i włożyć ori wtryski?
Jeździj na 216 ale jak masz wątpliwości to włóż na próbę stare wtryski, pojeździj trochę to zobaczysz jaka jest różnica i dlaczego ludzie zmieniają na 216 :bajer:



elpako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 26, 2010 10:35

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: elpako » śr cze 15, 2011 11:26

Dzięki za odpowiedz wiec mogę spać spokojnie :pub: Wiem że różnica jest kolosalna bo jeździłem tym golfem na ori wtryskach jak jeszcze posiadał go kolega. Ale jak piszecie że nic się nie stanie to super będę spał spokojnie :) Jak kiedyś nazbieram 1200zł to pojadę do dynosoftu ( mam najbliżej )ale szybko to nie nastąpi bo dopiero co wydałem kupę kasy na zawieszenie ponieważ było już w opłakanym stanie( polskie drogi :grrr: ). Jeszcze raz panowie dzięki za szybką odpowiedz :pub: :pub:



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: tomek08 » śr cze 15, 2011 14:45

Witam, tak jak koledzy piszą nic mu nie będzie, możesz jeździć spokojnie. Napisz z kąt jesteś, bo jeśli ze śląska lub okolic to jest promocja na soft za 500zł.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: krzys_jg » pt cze 17, 2011 23:20

Kolego, ja też mam ALH z 216, chciałem zrobić od razu program do tego ale niestety przekładam to od roku, zebrać się nie mogę, bo ciągle na coś innego kasa idzie... też bałem się, że jazda z samymi 216 może niezbyt dobrze wpływać ale od momentu założenia ok rok temu przejechałem 47tys.km i nie zauważyłem żeby coś się działo, a tak jak piszesz różnica do serii jest kolosalna jak nieraz mam możliwość porównać ze zwykłym ALH. Czasem jak trzeba się szybko zebrać i pogonię z niskich obrotów zanim turbo dobrze zacznie dmuchać to puści trochę batorego, albo przy ostrym gonieniu np. tak 2 jak piszesz, gdy przeciągnę przez całą skalę obrotów, widzę w lusterku, szczególnie jak ciemno, ale poza tym brak skutków ubocznych, oby tak dalej:)



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: tomek08 » sob cze 18, 2011 09:39

Witam,
szczególnie jak ciemno
spróbuj zmienić filtr powietrza na nowy, powinno ustąpić dymienie, u mnie dmuchnie tylko na początku, po rozgrzaniu silnika, gdy mu pierwszy raz dam buta, a później już jest świeża bryza.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: italiano_83 » sob cze 18, 2011 12:21

krzys_jg pisze: pogonię z niskich obrotów zanim turbo dobrze zacznie dmuchać to puści trochę batorego, albo przy ostrym gonieniu np. tak 2 jak piszesz, gdy przeciągnę przez całą skalę obrotów, widzę w lusterku, szczególnie jak ciemno, ale poza tym brak skutków ubocznych, oby tak dalej:)
Nie przejmuj się tym, pamiętaj, że jeździsz na seryjnym doładowaniu a przez 0.216 więcej gnoju się przelewa więc przy bucie zakopci zanim turbo osiągnie zadane ciśnienie doładowania, poza tym na seryjnym IC ładunek się bardzo szybko nagrzewa, a małe IC nie jest go wstanie schłodzić odpowiednio, więc w początkowej fazie auto może puszczać bąki, wszystko zależy od dawki na nastawniku i kondycji silnika/osprzętu. Ja mam 0.216 plus soft i w czasie normalnej jazdy za mną jest górskie powietrze, ale pociskam sandał do spodu to "kopci" i siły na to nie ma, bez względu czy rozpędzam auto czy "kopię" w gaz przy 140km/h


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: bladzio1 » ndz cze 19, 2011 10:59

italiano_83 pisze:Nie przejmuj się tym, pamiętaj, że jeździsz na seryjnym doładowaniu a przez 0.216 więcej gnoju się przelewa więc przy bucie zakopci zanim turbo osiągnie zadane ciśnienie doładowania, poza tym na seryjnym IC ładunek się bardzo szybko nagrzewa, a małe IC nie jest go wstanie schłodzić odpowiednio, więc w początkowej fazie auto może puszczać bąki, wszystko zależy od dawki na nastawniku i kondycji silnika/osprzętu. Ja mam 0.216 plus soft i w czasie normalnej jazdy za mną jest górskie powietrze, ale pociskam sandał do spodu to "kopci" i siły na to nie ma, bez względu czy rozpędzam auto czy "kopię" w gaz przy 140km/h
Potwierdzam:) co prawda mam same 216 jeszcze bez softu ale u mnie jest dokładnie tak samo jak u kolegi italiano_83, tak wiec nie ma sie czym przejmowac.



Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: krzys_jg » wt cze 21, 2011 23:04

Wiem wiem koledzy czym to jest spowodowane, przy normalnej jeździe też czyściutko u mnie:) niczym się nie przejmuję, ale dzięki za rady:) A co do filtra to nie tak dawno był wymieniany, wiem, że TDIki lubią mieć dość często wymieniany w szczególności ze względu na przepływkę



mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: mxsebek » sob lip 02, 2011 21:32

MK4 TDI ALH nie byłem na hamowni /narazie, muszę sie wybrać/ ale po wymianie wtrysków na 216 od Cowboya poprostu nie mogę uwierzyć jak zap.....la moje TDI. Zaraz po wymianie dałem pochodzić wtryską i golfina poszła na przejażdżkę :grin: to co poczułem to poprostu szok /jakoś do końca nie wierzyłem w ,,magię'' 216 tek/
Autko dostało niesamowitego kopa.

Ale najwiekszą frajdę auto pokazało jak po kilku dniach po zamontowaniu 216 tek musiałem wyruszyć w trasę :grin: Zero problemów z jakimkolwiem wyprzedzaniem. No ale coś za coś, niestety dwumas zaczął sie śliuzgać na 4/5 biegu :-( i juz kompletuje nowe jednomasowe sprzęgiełko.

Na koniec powiem tylko tyle, że jak jeszcze ktoś się wacha nad wymianą wtrysków w ALH na 216 tki to nie ma co się zastanawiać /może za mocno potraktowałem moje stare sprzęgło po zmianie wtrysków i dostało w dupsko/ banan na twarzy gwarantowany.


mxsebek

fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: fusse » sob lip 02, 2011 22:32

nie popadaj/cie w hurra optymizm, doszlo pare koni i troche niuta, a Ty piszesz podniecony jakby Cie mialo z siedzeniem wyrywać. a jak zaczelo Ci sie slizgac,to tylko swiadczy o tym,ze Twoje sprzeglo mialo juz dosc, a nie ,ze po 216tkach dochodzi tyle mocy,ze az slizga.



mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Post autor: mxsebek » ndz lip 03, 2011 10:24

fusse pisze:nie popadaj/cie w hurra optymizm, doszlo pare koni i troche niuta, a Ty piszesz podniecony jakby Cie mialo z siedzeniem wyrywać. a jak zaczelo Ci sie slizgac,to tylko swiadczy o tym,ze Twoje sprzeglo mialo juz dosc, a nie ,ze po 216tkach dochodzi tyle mocy,ze az slizga.

Albo nie miałeś okazji jeździć ,,zamuloną'' 90ką i nie czułeś zmiany po 216tkach, albo tylko z nudów piszesz. Z wyników podanych w tym temacie ,,zamulonemu'' ALH dochodzi 25/30 koników /jest to około 30% na +/ więc sporo.

Mam nadzieje że po zmianie sprzęgła i późniejszym wirusie będzie jeszcze większy banan :grin:


mxsebek

Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości