Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » śr mar 28, 2012 23:41

Kolega "Rob555" miał racje. Przereklamowana wkładka K&N do Tdi kompletnie sie nie nadaje. Oryginalny układ dolotowy jst bardzo wydajny i spokojnie wystarcza do 200KM
U mnie problemy zaczely sie po założeniu K&N, tymbardziej że drugą przepływke już wymieniam. Aktualna była zawalona olejem z filtra a sprawdziłem ją jak w logach dynamicznych wyszły 2x za małe dawki powietrza podawane do silnika niż norma ;/ I wyskoczył błąd "awaria przepływomierza masy powietrza" czy jakoś tak.
Jaką polecacie przepływke i filtr powietrza żeby golf mógł już hulać? ;)
Jak tylko zamówie i zamontuje elementy, pojade na hamownie i zdam relacje ;)
Wszystkim serdecznie dziekuje za pomysly i pomoc :okej:


vw - be inspired :D

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: zgredd » czw mar 29, 2012 11:07

Zwykły nowy filtr powietrza kupić tylko częściej wymieniać, Jeśli chcesz zrobić program to szkoda kasy na przepływke od razu ją wyciąć i spokój będzie.



lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » pt mar 30, 2012 08:16

No to po co w VW montują przepływke skoro tak po prostu można ją wyciąć?


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: MiChAoS » pt mar 30, 2012 08:39

Tak poprstu jej nie wyjmiesz bo bedzie blad, tuner robiac nowy soft moze ja wylaczyc i wtedy mozesz ja wywalic:) ja tak mam u siebie



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: wesol » sob mar 31, 2012 11:18

Z tym ze tuner tez nie robi tego charytatywnie i zapewne doliczy za taka usluge. Moim zdaniem lepiej wymienic przeplywke i poprostu dodatkowo jak sobie ktos chce zapodac program u tunera i bedzie git. Takie kastracje to sie robi jak sie szykuje auto na wyscigi- wywala co sie da a sterowanie silnika robi sie po MAPie i pedale gazu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » sob mar 31, 2012 21:08

A taki zabieg jest calkiem zdrowy dla turbo? Nie będzie przeładowywało? Spalanie nie wzrośnie?
Podmieniłem przepływke i nie specjalnie się coś zmieniło. Zauważyłem że Bosch ma t.j prostszą konstrukcje wkładu niż Pierburg (taki grzebyczek na końcu czujnika) Zawór N75 może też obcinać moc?
Czy do ARL'a taki zawór będzie ok czy to do słabszych wersji tylko? http://moto.allegro.pl/zawor-n75-pierbu ... 72444.html" onclick="window.open(this.href);return false;


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: MiChAoS » sob mar 31, 2012 21:41

Nie, przecierz musi zrobic to tuner piszac program, wiec odrazu zrobi tak by gralo wszystko to jak moze ci przeladowywac i byc nie zdrowe dla turbo????,spalanie mi ni wzroslo tzn niewiem ile ci pali ale ja sie mieszcze w 7l na spokojnie jezdzac mieszanie a robie 100-owke dziennie... 850km do rezerwy



lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » sob mar 31, 2012 22:06

Też mam mieszane około 7l. A elektronik sprawdził pompki i są zdrowe, mieszczą się w normie, więc poszukiwań spadku mocy ciąg dalszy. Na dniach będę sprawdzał, może podmieniał cieknącą i lepioną na silikon vacum pompe i zawór N75, do wymiany pójdzie najpierw filtr paliwa.


vw - be inspired :D

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: zgredd » ndz kwie 01, 2012 14:26

Wymień filtry, by wykluczyć uszkodzenie n75 możesz go zamienić z zaworkiem od egr i sprawdzić czy auto jedzie lepiej. Spalanie jest zależne od prawej nogi:) jak lubisz jeździć w dolnych obrotach poproś tunera o odpowiednie wymodelowanie mapy w celu obniżenia spalania w danym zakresie obrotów w którym najczęściej jeździsz.



Awatar użytkownika
spanky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: pn maja 25, 2009 20:35
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: spanky » ndz kwie 01, 2012 22:09

lokomotion pisze:A taki zabieg jest calkiem zdrowy dla turbo? Nie będzie przeładowywało? Spalanie nie wzrośnie?
Podmieniłem przepływke i nie specjalnie się coś zmieniło. Zauważyłem że Bosch ma t.j prostszą konstrukcje wkładu niż Pierburg (taki grzebyczek na końcu czujnika) Zawór N75 może też obcinać moc?
Czy do ARL'a taki zawór będzie ok czy to do słabszych wersji tylko? http://moto.allegro.pl/zawor-n75-pierbu ... 72444.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sa auta z grupy VAG ktiore fabrycznie wychodzily z dymieniem po MAP sensorze , takze spokojnie mozna to zrobic jak fabryka przykazala ...



lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » pn kwie 02, 2012 11:43

zgredd pisze:Wymień filtry, by wykluczyć uszkodzenie n75 możesz go zamienić z zaworkiem od egr i sprawdzić czy auto jedzie lepiej. Spalanie jest zależne od prawej nogi:) jak lubisz jeździć w dolnych obrotach poproś tunera o odpowiednie wymodelowanie mapy w celu obniżenia spalania w danym zakresie obrotów w którym najczęściej jeździsz.
Mam wywalony zawór EGR i zamiast niego flansza z kawalkiem kwasowej rury. Owszem 2 przewody ciśnieniowe zostaly po tym zabiegu (zaślepione śrubkami w tej chwili) Wychodzą gdzieś z N18 albo N75 Elektronik nie wyłączał EGR'a bo nie wywalało żadnych błędów. Dziwne że wymiana przepływki nie zwiększyła ilości paliwa podawanego do silnika. Jutro wymieniam filtr powietrza i paliwa.


vw - be inspired :D

lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » śr kwie 11, 2012 16:25

Niestety wymiana filtra powietrza i przepływki nic nie poprawiły. Silnik dalej zbiera sie tylko do 3000 później turbo jak by przestaje pompować i po 1,5 sekundy leniwie znowu troche wstaje. Tak że bez kolejnej wycieczki na hamownię wiem że golfik dalej nie trzyma mocy ;/ Sprawdzałem ITC - brak nieszczelności w dolocie. Pompowtryski zdrowe, auto nie kopci. Dodam natomiast że jak auto jest zimne szarpie kilkanaście sekund silnikiem zaraz po odpaleniu. Czy to może mieć coś wspólnego z brakiem mocy? Na co obstawiacie?


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
hutton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt gru 16, 2008 22:37
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: hutton » śr kwie 11, 2012 23:03

ja to bym soprawdzil czy kolektor czysty, walek rozrzadu i cisnienie na tlokach


o to mój dupowóz viewtopic.php?f=89&t=449192

rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: rav_tdi » pt kwie 13, 2012 09:27

Nie czytałem całego topiku, ale co z rozrządem - czy jest na 100000% prawidłowo założony??
Bdb. znajomy miał bardzo podobne objawy i sie zaczął z tym nawet oswajać, bo nic nie mógł znaleźć, ale miał rozrząd do roboty, więc postawił auto do warsztatu i motorownia odżyła i problem zniknął! Jeżeli tego jeszcze nie spr. to proponuje się tym zainteresować :bajer:


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości