Fala tłokorozdzielacza 11mm

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » wt mar 01, 2011 23:39

sparrow pisze:Fala z forda transita,podobnie,jak i de 604,którą arwam,wziął za falę z 1z/ahu :shock:.
to skoro ja jestem ciemniak jak wytłumaczysz że w czterech pompach 1Z na jakieś 10 które sięprzez moje ręce przewineły były fale DE 604?
pewnie w tych wszystkich ktoś podmieniał fale na transitowskie. i żeby nie było nie jasności są wtedy inne nr na odwrocie ale fala jest całkiem inna niż transitowska mimo takich samych nr po stronie sprzęgła kłowego.


sparrow, to że sięz taką nie spotkałeś nie znaczy że takich nie ma.
a nr na odwrocie nie są numerami partii.
bo może być ten sam nr po stronie sprzęgła kłowego ale inne nr po stronie osadzenia tłoczka i jest całkowicie inna fala.

po drugie fala DE 604 dla Twojej wiadomości nie była stosowana w fordach a w IVECO i w silnikach 1Z choć nie we wszystkich.
albo sobie znajdź wiarygodne źródło informacji albo się dokształć.



Awatar użytkownika
punxbrygade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 17, 2006 02:17
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: punxbrygade » śr mar 02, 2011 00:37

To ja się wtrące
De604 fala ta wystepowała we fiatach ducato,Reno master, Land Rover i Defender , Iveco Daily, Rover maestro.....


T3 syncro AHU mTDI 11mm i narazie tylko to.. [url]https://picasaweb.google.com/punxbrygade/NaprawaSyncro#[/url]

arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » śr mar 02, 2011 01:42

jak widać nie tylko w "transicie"

ja się kilka krotnie spotkałem z nią w pompie od 1Z. na odwrocie były nr 6344



sparrow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 26, 2011 17:59

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: sparrow » sob mar 05, 2011 17:20

arwam, nie ma takiej opcji,aby w 1z była fala o wyskości 7.25mm.

Jeżeli przez Twoje ręce przewinęło się 10 sztuk takich pomp,to już wierzę w to,tak samo,jak w fakt,że testowałeś sekcję od ahh :rotfl:
Do tej pory nie odpowiedziałeś na zadane przeze mnie pytania,co jednoznacznie pozwala mi twierdzić,że w życiu takiej sekcji,a nawet pompy w rękach nie trzymałeś :bajer: .
Za każdym razem sprytnie zmieniasz temat,za każdym razem.
Piszesz o wszystkim,tylko o nie o tym,o co Cie pytam.
A błyszczysz wiedzą na lewo i prawo,jak świetlik odwłokiem w noc świętojańską.

Teraz mi powiedz,czy można do sekcji 11tki z reno,forda zapodać falę z afn-a,ahu/1z?
Koledzy bowiem mają 11tki z niskimi falami,czyli 7.25mm,a chcieli by sobie zapodać takie,jakie siedzą w ich pompach.
Zawsze to z 15-20 koni więcej.
punxbrygade pisze:To ja się wtrące
De604 fala ta wystepowała we fiatach ducato,Reno master, Land Rover i Defender , Iveco Daily, Rover maestro.....
Widzę,że biegle operujesz katalogiem,to jednak za mało,trzeba kilka pomp rozebrać,to się wówczas wiedzę znacznie szybciej pogłębi i zweryfikuje.
Katalogi są pełne omyłkowych wpisów,co nie oznacza,że Twoje przykłady są błędne.
Nie warto jednak całej swojej wiedzy opierać na ich zawartości,wiem to z autopsji.
A de 604 była też wsadzana do forda,ale nie do tdi.
Jest za niska,jak na potrzeby takiego silnika.

Ale skoro arwam, twierdzisz,że ją w takich pompach widziałeś,to jeżeli pamiętasz(w co baardzo wątpię) numer takiej pompy,byłbym wdzięczny,za jego użyczenie.
Może odkryję coś nowego.

To co z tą sekcją z ahh,wiesz,czym takim szczególnym się ten tłokoroździelacz od innych różni?



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » sob mar 05, 2011 17:54

sparrow pisze:Do tej pory nie odpowiedziałeś na zadane przeze mnie pytania,co jednoznacznie pozwala mi twierdzić,że w życiu takiej sekcji,a nawet pompy w rękach nie trzymałeś :bajer: .
to że zadałeś pytanie nie odnosząc się do kogoś w kulturalny sposób nie znaczy że ja Muszę odpowiedzieć na Twoje pytanie.


a skoro wiesz najlepiej to dochodźdo wszystkiego sam skoro negujesz wszystko co powiem. .
jak wciskam ja ciemnotę to zobaczymy jak ludzie cie zaczną słuchać ile przekleństw na Twoją głowę się posypie a tak będzie na pewno.
sparrow pisze:A de 604 była też wsadzana do forda,ale nie do tdi.
Jest za niska,jak na potrzeby takiego silnika.
pokaż mi choć jedną pompę w której jest wykorzystany cały skok fali.

w żadnej pompie nie masz wykorzystanego całego skoku bo żeby spalić to paliwo to musiałbyś dmuchać jakieś 3,0-3,5bara



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » sob mar 05, 2011 18:00

sparrow pisze:Koledzy bowiem mają 11tki z niskimi falami,czyli 7.25mm,a chcieli by sobie zapodać takie,jakie siedzą w ich pompach.
Zawsze to z 15-20 koni więcej.

jak Ty oceniasz potencjał pompy po wysokości fali to smacznego Panu życzę i nie do zobaczenia się z Panem.



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » sob mar 05, 2011 18:59

zresztą po Twojej gadce od początku widać że juzz góry wyznaczyłeś mi rolę biednego głupiego ,wiejskiego Debila.
więc powiedz mi co to robi w moim garażu?



za pewne kupiłem sam korpus żeby móc Ci odpowiedzieć w temacie że miałem taką .
li mówiąc bez ogródek zarzucasz mi oszustwo .
to że Twoją główną zasadą jest wszystkiech dookoła obrzucić błotem po to żeby sięwybielić to nie znaczy że ja jestem jak ty.

czyli skoro nie miałem w rękach pompy z ALH/AHH z wersji w automacie to wytłumacz mi co robią bebechy z tej pompy w moim garażu i jakim cudem aktualnie teraz w mojej pompie siedzi taki tłoko-rozdzielacz?

Obrazek

zapewne kupiłem sam korpus żeby Ci "pokazać" ?

to że Ty mi przypisujesz role Debila i oszusta nie znaczy że tak jest a za to świadczy o Tobie jak najgorzej.
bo widzę że usiłujesz poderwać zaufanie innych użytkowników do mnie po to żeby wyeliminować konkurencję.
ja już Ci pisałem za kogo Cię uważam i zdania nie zmieniam. ten sam styl mowy ta sama gadka i całyczas na ten sam temat a teraz jeszcze próbujesz się mścić.
ja się Ciebie nie czepiałem puki nie zacząłeś franzolić jak potłuczony, i nie czepiałem Ciebie tylko tego co żeś napisał bo próbujesz błysnąć więdzą której nie posiadasz.
Ciekawe ilu innych nowych użytkowników z "listem poparcia" dla Ciebie się zjawi.

sparrow pisze:Jeżeli przez Twoje ręce przewinęło się 10 sztuk takich pomp,to już wierzę w to,tak samo,jak w fakt,że testowałeś sekcję od ahh
po drugie nie pisałem że przewinęło mi się 10 pomp od TDI tylko konkretnie od 1Z.

sparrow pisze:Za każdym razem sprytnie zmieniasz temat,za każdym razem.
Piszesz o wszystkim,tylko o nie o tym,o co Cie pytam.
A błyszczysz wiedzą na lewo i prawo,jak świetlik odwłokiem w noc świętojańską.

tak zmieniam temat bo za każdym razem p*****ysz głupoty że się czytać nie chce.
chcesz powiedzieć że jestem oszustem proszę bardzo ale przedstaw dowody inaczej może to się dla Ciebie skończyć w mało przyjemny sposób i trzymaj jezyk na wodzy bo nawet jak Ja ci daruje to kiedyś od kogoś kogo oczernisz/oczerniłeś takimi oszczerstwami możesz oberwać lub sprawa może się skończyć w sądzie sprawą o znieważenie/ zniesławienie, bo w rzucaniu oszczerstw i oczernianiu widzę żę jesteś mistrzem i w podważaniu czyichś wypowiedzi ciągle sugerując to że rozmówca jest oszustem i nie wie o czym mówi, a nie usiłujesz szukać argumentów logicznych.
po drugie najpierw to idź do przedszkola i poproś przedszkolankę żeby Ci kilku lekcji dobrych manier udzieliła i poczytaj o zasadach współżycia między ludzkiego.



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » sob mar 05, 2011 19:24

sparrow, jest jeszcze jedno "ALE"
wystarczy popatrzeć w historię moich i Twoich postów na forum. Toje maja jeden cel.
a każdy kto je przeczyta od razu Cię przejrzy.


http://forum.vwgolf.pl/search.php?autho ... 8&sr=posts" onclick="window.open(this.href);return false;

jesteś specjalistą w dziedzinie pomp wtryskowych, sotfów, czy cosjescze pominąłem?
uważam że nie ma ludzi uniwersalnych, naprawdę dobrym można być tylko w jednym, nie we wszystkim.

http://forum.vwgolf.pl/search.php?autho ... 7&sr=posts" onclick="window.open(this.href);return false;

i nie patrz na czas spędzony na forum tylko na wypowiedzi.
czas forum jest miarą czyjejś wiarygodności.
Ty nie masz praktyczne żadnej bo po za popieraniem co niektórych użytkowników Twoje wypowiedzi ewidętnie piją ciągle do mojej osoby.


po drugie ja nie czepiam się czyjegoś wykształcenia bo wiem doskonale że nie każdego stać na wyższe wykształcenie lub np ma trudności zniekórymi przedmiotami co z powoduje że ktoś szczególnie np uzdolniony w pracach mechanicznych i z ogromną wiedzą polegnie np na historii czy języku obcym.
a skoro czepiasz się wykształcenia to to lepiej się dokształć sam na początek a dopiero innych pouczaj.
ja jeśli mówię komuś żeby "się dokształcił" albo "poszedł ponownie do szkoły" to tylko dlatego że chrzani od rzeczy.



Awatar użytkownika
punxbrygade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 17, 2006 02:17
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: punxbrygade » sob mar 05, 2011 20:07

Widzę,że biegle operujesz katalogiem,to jednak za mało,trzeba kilka pomp rozebrać,to się wówczas wiedzę znacznie szybciej pogłębi i zweryfikuje.
Katalogi są pełne omyłkowych wpisów,co nie oznacza,że Twoje przykłady są błędne.
Nie warto jednak całej swojej wiedzy opierać na ich zawartości,wiem to z autopsji.
Programem biegle operuje :) a co do rozebrania pomp, to kilka pomp rozebrałem....(może zajmuję się tym zawodowo)
Co do katalogów jak piszesz , że są pełne omyłkowych wpisów...więc możliwe jest ze fala de604 1 466 110 604 która była montowana w rożnych samochodach jak i w transicie..była też montowana z 1z.....wszystkich pomp z silnika 1z nie mialeś w ręku... wiec nie możesz zaprzeczyć ze takową nie montowali....


T3 syncro AHU mTDI 11mm i narazie tylko to.. [url]https://picasaweb.google.com/punxbrygade/NaprawaSyncro#[/url]

arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » sob mar 05, 2011 21:16

punxbrygade, dzięki ale z tym osobnikiem nie warto dyskutować bo i tak Ci nadal będzie mówił że czarne jest białe a białe jest czarne i każe Ci iść do okulisty.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: Adamm » sob mar 05, 2011 21:42

arwam, mala uwaga nie jestes od wczoraj na forum wiec edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » ndz mar 06, 2011 13:34

Adamm, wiem . kiedyś była opcja ustawiana w profilu gdzie scalało posty z dopiskiem "dodano"/
nie mogę teraz tego znajść a dwa że co trochę zrywa mi połączenie internetowe tak że czasem są spore problemy z wysłaniem paru słów w jednym poście.
niestety zmiana dostawcy internetowego nie wchodzi w grę tym bardziej że jużnie długo obecny dostawca będzie przebudowywał infrastrukturę standardem ma nie wiele odbiegać od neostrady.


Adamm, jeśli możesz te posty scalić w jedną wypowiedź to byłbym Ci bardzo wdzięczny.
i za ewentualne zrobienie porządku w temacie.

myślę że powinno się kłaść większy nacisk na to kiedy jedna ze stron w dyskusji pozwala sobie na bezpodstawne "wycieczki personalne " bo to jest niedopuszczalne żeby zarzucać komuś oszustwo i kłamstwo i to cały czas nie przedstawiając na to żadnych dowodów.
jeśli tak twierdzi to niech albo przedstawi dowody na poparcie swoich zarzutów albo niech poniesie konsekwencje.



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: JABcok20 » wt mar 08, 2011 01:05

hmmm. ciekawa dyskusja...
powiedzcie mi koledzy. mam pompe z 1z , i czy jeśli założe do niej fale z afn, będę miał pełnowartościową pompę afn:D
samochód będzie jeździł wzorowo bez korekcji softu?


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
RSRoss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 26, 2010 10:41

Re: fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: RSRoss » wt mar 08, 2011 15:20

Mój zestaw nie zadziałał :(

Zakładał mi to najlepszy specjalista od pomp w Szczecinie i nic z tego nie wyszło. Paliwo było podawane na wtryski, jednak nie odpalał. Falka ustawiona jak trzeba, sprawdzaliśmy dla pewności czy nie jest obrócona. Dla testu został podłączony wtryskiwacz ustawiony na 160 bar i cisnienie było za male zeby go otwozyc.

Mam nadzieję, że kolega Byku zaproponuje sensowne rozwiązanie sprawy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości