Garrett GTB do TDI PD

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: krzys-jeruzal » wt lut 14, 2012 21:59

leszek1970, jak jest kolektor z kwasa to po migo macie będzie rdza.... :( masz jakis temat z autkiem co robisz???



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » wt lut 14, 2012 22:14

krzys-jeruzal pisze:leszek1970, jak jest kolektor z kwasa to po migo macie będzie rdza.... :( masz jakis temat z autkiem co robisz???
nie bedzie sa druty do spawania kwasiaka, predzej balbym sie ze bedzie pekac na oszlifowanych spawach...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: krzys-jeruzal » wt lut 14, 2012 22:34

evolution, to jest pięta spawanych kolektorów , pękanie....
mam do ciebie pytanie: czy katalizator tego typu
http://allegro.pl/show_item.php?item=2076781223" onclick="window.open(this.href);return false;
wyciszył by prace wydech bez ostatniego tłumika , i z przeglądem mogło by być lżej...



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » wt lut 14, 2012 22:42

Wyciszy, przy czym zamontowalbym go wlasnie w miejscu ostatniego tlumika, chyba ze auto pluje sadza, to sie nie oczysci kat i lepiej dac go blizej.
co do piety spawanych kolektorow... nie wiem czy zauwazyles ze mi od pewnego czasu nie pekaja... tzn od czasu gdy mam w powazaniu wyglad zewnetrzny i szlifuje kolektory tylko od srodka :bajer:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: krzys-jeruzal » wt lut 14, 2012 22:47

evolution, myslałęmnm dac go ok 50cm od turbiny ... ale na pewno było by ciszej jak by był na końcu...
pisałem do sprzedawcy i nie wiedział czy nadaje sie do diesla ten kat.... a nie weim czy są to jakieś uniwersalne czy jak...



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » wt lut 14, 2012 22:55

50c m od turbo to za blisko przy modzonym aucie, kat sporotwy nie powinien byc zalezny od zasilania on/pb, musi ogarniac sie z wyzszymi temperaturami wiec jesli to sportowy nie powinno byc roznicy


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
TuneFORCE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: pt lis 14, 2008 10:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: TuneFORCE » śr lut 15, 2012 09:44

krzys-jeruzal pisze:evolution, myslałęmnm dac go ok 50cm od turbiny ... ale na pewno było by ciszej jak by był na końcu...
pisałem do sprzedawcy i nie wiedział czy nadaje sie do diesla ten kat.... a nie weim czy są to jakieś uniwersalne czy jak...
ja u siebie mam kata od M5 a na końcu tłumik przelotowy własnej roboty i jest dosyć cicho


http://tuneforce.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
https://tuneforce.pl/chiptuning-walbrzych-hamownia" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: krzys-jeruzal » czw lut 16, 2012 18:34

evolution pisze:50c m od turbo to za blisko przy modzonym aucie, kat sporotwy nie powinien byc zalezny od zasilania on/pb, musi ogarniac sie z wyzszymi temperaturami wiec jesli to sportowy nie powinno byc roznicy
I dużo przejeździłeś na tym kacie??? nie zapycha sie ?? i czy daleko od turbo jest ???



Awatar użytkownika
matgym
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 01:29
Lokalizacja: Gdańsk

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: matgym » pn lut 27, 2012 15:55

Siemka! Chcialbym was prosic o pomoc, bo jakis czas temu kupile GTB2260VK od uzytkownika nissin. Opisywalem juz moja sytuacje w odpowiednim dziale, ale z racji ze nie udalo mi sie zamknac tej sprawy do konca to musze was podpytac co moge zrobic z nastepujacym fantem...

Uzytkownik nissin rozbieral moje turbo i gdy je skladal z powrotem to zapomnial podlozyc jakiegos pierscienia czy podkladki pod musze po stronie goracej i przez to mam nieszczelnosc... W tej chwili turbo jest bezuzyteczne a zaplacilem za nie spore pieniadze... Czy wiecie moze gdzie moge kupic taka czesc? Albo jakis numer czesci? Cokolwiek bo nawet nie wiem czego mam szukac...

Tak to wyglada na foto

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!


EDIT Jeden z fachowcow z firmy ktora regeneruje turbiny po obejrzeniu zdjec stwierdzil, ze obudowa jest skorodowana i poradzil mi kupic rozbitka, wypiaskowac obudowe i ja podmienic... Ktos ma co do dodania? :okej:



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Dario84 » pt mar 09, 2012 15:58

matgym pisze:Jeden z fachowcow z firmy ktora regeneruje turbiny po obejrzeniu zdjec stwierdzil, ze obudowa jest skorodowana i poradzil mi kupic rozbitka, wypiaskowac obudowe i ja podmienic... Ktos ma co do dodania?
Lepiej nie słuchaj tego "fachowca" :)

Gdzie jest ta nieszczelność bo na zdj jej nie widzę ??


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » pt mar 09, 2012 16:24

matgym pisze:Siemka! Chcialbym was prosic o pomoc, bo jakis czas temu kupile GTB2260VK od uzytkownika nissin. Opisywalem juz moja sytuacje w odpowiednim dziale, ale z racji ze nie udalo mi sie zamknac tej sprawy do konca to musze was podpytac co moge zrobic z nastepujacym fantem...

Uzytkownik nissin rozbieral moje turbo i gdy je skladal z powrotem to zapomnial podlozyc jakiegos pierscienia czy podkladki pod musze po stronie goracej i przez to mam nieszczelnosc... W tej chwili turbo jest bezuzyteczne a zaplacilem za nie spore pieniadze... Czy wiecie moze gdzie moge kupic taka czesc? Albo jakis numer czesci? Cokolwiek bo nawet nie wiem czego mam szukac...

Tak to wyglada na foto

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!

EDIT Jeden z fachowcow z firmy ktora regeneruje turbiny po obejrzeniu zdjec stwierdzil, ze obudowa jest skorodowana i poradzil mi kupic rozbitka, wypiaskowac obudowe i ja podmienic... Ktos ma co do dodania? :okej:
Raz ze ten pierscien uszczelniajacy moze uda ci sie kupic u turbiniarzy
dwa pozdrow Pana ktory przeabial to turbo - nie ma prawa to dzialac poprawnie
3 wyglada na to ze....ktos kogos wydymal, wiec oddaj Panu ta dmuchawe bo u jakiegokolwiek tunera zaplacisz za jej demontaz i montaz innej.
Ostatnio zmieniony pt mar 09, 2012 19:01 przez evolution, łącznie zmieniany 3 razy.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » pt mar 09, 2012 16:26

Dario84 pisze:
matgym pisze:Jeden z fachowcow z firmy ktora regeneruje turbiny po obejrzeniu zdjec stwierdzil, ze obudowa jest skorodowana i poradzil mi kupic rozbitka, wypiaskowac obudowe i ja podmienic... Ktos ma co do dodania?
Lepiej nie słuchaj tego "fachowca" :)

Gdzie jest ta nieszczelność bo na zdj jej nie widzę ??
chodzi o ten pierscien o przekroju V miedzy muszla a korasem


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Fucker » pt mar 09, 2012 22:29

evolution pisze:nie ma prawa to dzialac poprawnie

Twierdzisz, że po zdjęciu możesz stwierdzić , że turbo jest źle przerobione? Nie oglądając go w środku...



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » pt mar 09, 2012 22:57

tak twierdze. chcesz sie zalozyc??? :bajer:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości