końcówki wtryskiwaczy 216 wyniki ile dają

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr lip 21, 2010 10:52


ktoś w moim temacie sprzedawał tanio 216 zajrzyj tam..

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=60

216 BOSCH za 900 PLN, przebieg 8000km - IMO jak za zboże :)
nie ktoś a tkoczi

cowboy
a ty myślisz ze tylko ty zbierasz na audi może ktos też zbiera...wiec twoje komentarze sa nie na miejscu



ja ostatnio wyrezałem 2 komplety wtrysków ASV na hybrydy, nawet nie sprawdzałem w jakim sa stanie :) po prostu przestałem bawić sie w uzywki, bo w większości juz wymagają co najmniej doregulowania cisnien (200 PLN) albo czyszczenia otworków

róznica pomiedzy 216 a ori AFN/ ASV jest taka że 216 mają góra 2 lata pewnie i nie wiecej niż 50 tys km a wstryski AFN maja czesto ponad 300 tys
no i lepiej jest robić na świeższych z niewyklepanymi spręzynami ale i tajemnica :jezor:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lip 21, 2010 12:00

cowboy a ty myślisz ze tylko ty zbierasz na audi może ktos też zbiera...wiec twoje komentarze sa nie na miejscu
o co Ci chodzi bo nie rozumiem ?

nie pamietałem że to tkoczi, ale to nie ma znaczenia bo wyedytowałem i podałem link i cene..

900 PLN to jest bardzo dobra cena, skoro nowe kosztują 1450 PLN ?
no i lepiej jest robić na świeższych z niewyklepanymi spręzynami ale i tajemnica :jezor:
nie ma znaczenia czy świeższe i czy starsze, bo akurat to nie spręzyny sie wyklepują ;)
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 12:01 przez cowboy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » śr lip 21, 2010 12:10

Pytalem, bo chce z kumplem sie zamienic - on wezmie moje 216 (robione u Mirka) a ja jego AFN :)
AFN przeszlosc nieznana ale pewnie kilkaset tys najechane, moje 216 robione z korpusow AFN + nowe koncowki robione u mirassa :)
Zadzwonil do mnie i dyskutowwalismy o cenie i czy kolega sie przejezyczyl jak powolal sie ze rozmawial z mirassem i mirass powiedzial ze roznica miedzy jednymi a drugimi to warto 200zl max dac :)

A mi wychodzi, ze to gdzies co najmniej 4-5 stówek :)


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lip 21, 2010 13:41

A mi wychodzi, ze to gdzies co najmniej 4-5 stówek :)
no tak ale rózne ceny są na 216 Boscha i Bosio z uwagi na cene koncówek - nie wiem ile Ty dałeś i nie ma to znaczenia

zwykle uzywki AFN chodzą około 400 PLN a uzywki ASV koło 500 albo i wiecej - przynajmniej ja po tyle sprzedawałem ale sprawdzone wtryski

więc nawet kompletne 216 Bosio za 600-700 PLN to i tak tanio

Kri$, zrobisz jak uważasz



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr lip 21, 2010 15:02

cowboy,
nie ma znaczenia czy świeższe i czy starsze, bo akurat to nie spręzyny sie wyklepują
jasne jasne
to było ogolne stwierdzenie odnosnie zuzycia ...jesli juz trzeba to sprostuje wyklepuje sie iglica


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lip 21, 2010 15:42

Fahoo pisze:jesli juz trzeba to sprostuje wyklepuje sie iglica
miedzy innymi, bo są jeszcze inne elementy :)



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr lip 21, 2010 18:55

Grzesiek upierdliwy jesteś :beah:
teraz bedziemy sie przepychac co sie zużywa :hmm:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Post autor: caro86wlkp » śr lip 21, 2010 20:25

co sie zużywa? :grin: jeszcze?



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lip 21, 2010 20:46

caro86wlkp pisze:co sie zużywa? :grin: jeszcze?
trzpień, czyli to co naciska na iglice oraz przekładka z kołeczkami tez sie minimalnie moze zuzyć

Obrazek

to co BOSCH daje w zestawie naprawczym wtrysku, reszta producentów robi wyłacznie koncówki
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 20:46 przez cowboy, łącznie zmieniany 1 raz.



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Post autor: caro86wlkp » śr lip 21, 2010 20:51

ale czy to ma też wpływ na prace przy założeniu że obydwa ciśnienia są ok?



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » śr lip 21, 2010 22:13

Ludziska tłuką na wtryskach niejednokrotnie ponad pół bańki i wszystko działa bez problemu,a wy widzicie wielki problem w używkach które mają zaledwie 200-300 kkm.
Większość z tych sprowadzonych z zagranicy tdi(a mniemam,że dużo ich na forum) ma najechane ponad 500kkm(oczywiście w chwili zakupu wszystkie o dziwo mają około 170kkm :grin:) i jakoś nikt na zużyte wtryski nie narzeka.
Przelot rzędu 200-300 kkm,to nie przebieg,jak na taki silnik i jego osprzęt.
Dieslami i tłucze się ponad bańkę.
Kiedyś siedziałem w audi b4 90tce i spojrzałem na przebieg,było ponad 600kkm.
Motor jak nowy,zero remontów,wymian wtrysków,czy podobnych rzeczy.
Gość miał go chyba z 10 lat.
Kiedyś u znajomego mechanika,kilka lat temu miałem zaszczyt,okazję objeżdżać 6cio letniego paska b5 fl,który miał natłuczone ponad pół bańki.Silniczek cykał i wyglądał jak nowy.
A wtedy taki passat,to była fura.
Po korekcie przebiegu nowy właściciel był zachwycony stanem i przebiegiem silnika.
Wiem,że jeździ nim do dzisiaj,już chyba ze 4 lata lejąc,co popadnie,rzadko on,częściej opałowy i jakoś szlag pompo wtrysków nie trafił.
To,że trochę kopci,to normalne,nowe b6 kopcą,to co dopiero taki weteran,który ma już ponad 600kkm :bajer:

Jednak nie ma to jak wciskać ludziom ciemnotę i namawiać do zakupu tylko nowych końcówek.
Skrzynie biegów też wszyscy kupujecie nowe?
Pompy wtryskowe tak samo?


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw lip 22, 2010 09:34

sagon pisze:Jednak nie ma to jak wciskać ludziom ciemnotę i namawiać do zakupu tylko nowych końcówek.
LOL

tak wciskam ciemnotę ;) i pod pistoletem przymuszam do zakupu :)

sagon jak zwykle podajesz przykłady z dupy :)

wtryski hybrydowe ludzie zakładają żeby mieć dużą moc, a nie taksiarze na taryfe żeby przelatał milion kilometrów :)

z pompowtryskami dowaliłes jeszcze lepiej :)
ostatnio kolega dostarczył mi pompki do zrobienia hybryd i Bogdan powiedział że to złom bo przekładka miała korozję od odbarwianego chemicznie opału, a wtryski jakiś kowal rozbierał i pozrywał kołeczki, bo nie umiał rozbierać pompek :), no i niestety pompki nadaja sie na złom

z pompami podobnie, ile juz przypadków było że ludzie kupowali uzywki 11-stki z anglików i pupa, moc nie wychodziła, bo pompa zjechana

sagon powiedz mi na jakim szrocie sprzedają uzywane wtryski 230 ? LOL

ciemnotę to Ty wciskasz ;) zapomniałeś dodać że turbiny najlepsze są uzywane... bo sa juz ułożone :)



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » czw lip 22, 2010 17:10

cowboy pisze:tak wciskam ciemnotę ;) i pod pistoletem przymuszam do zakupu :)
Dlaczego Ty zaraz myślisz,że pisze się o Tobie.
Akurat tym razem nie Ciebie miałem na myśli.
Są tutaj tacy,którzy nawet przebitą oponę radzą wymienić na nową,choć ta nową była.
cowboy pisze:wtryski hybrydowe ludzie zakładają żeby mieć dużą moc,
Ja nie o nowych hybrydach,tylko o trochę innych,używanych pisałem :grin:
Przytoczyłem nawet ze dwa przykłady żywotności takich wtrysków :hmm:
Nawet na 216tkach zrobi się pół miliona bez najmniejszego problemu,pod warunkiem,że nie będzie się tankowało odbarwianego oleju opałowego :grin:
Nie widzę niczego złego w założeniu używek,po ówczesnym ich sprawdzeniu.
Idę o zakład,że tylko marny odsetek nadawałby się na złomowanie.
Wiadomo,że używane 216tki są trudne do nabycia,więc ludziska biorą nowe.
Ale gdybym miał do wyboru kupić sprawne używki i nowe za kupę kasy,to wybieram opcję numer 1.
Kolejne 100kkm zrobię na nich z palcem w d..ie.
cowboy pisze:z pompowtryskami dowaliłes jeszcze lepiej :)
ostatnio kolega dostarczył mi pompki do zrobienia hybryd i Bogdan powiedział że to złom bo przekładka miała korozję od odbarwianego chemicznie opału,
To powiedz panu Bogdanowi,że nie jednemu psu burek na imię.Ten passat o którym pisałem jeździ już kilka lat na opale(nie odbarwianym,bo gość się celników nie boi) i że szybko do niego na naprawę wtrysków nie dotrze.
I zapytaj go,jak to wytłumaczy,że ten egzemplarz pomimo ponad 600kkm przebiegu nadal jeździ.

Zdarzają się wtryski zajeba.. na markowych paliwach.
Ty wiesz tyle,ile Ci pan Bogdan powie,ja trochę mniej.
Ba,powiem ci,że ten passat zapierdziela lepiej na czerwonce,niż na tych wszystkich markowych paliwach sygnowanych znakiem on.
Nie tylko zresztą ten egzemplarz,wiele jest takich tdi,które na żurku jeżdżą i dobrze im to służy.
Sam jeżdżę ostatnio na bio esterze i jestem mega zadowolony.
Raz,że taniej,dwa,że to nie chrzczone(bo z pewnego źródła,nie z bliskiej),trzy o dziwo jakoś lepiej mi na tym jedzie.
Brat do avf-a leje to samo i też się jeszcze tan silnik kręci jeździ,jak to możliwe?
Ciekawe,co na to powiedzą wybitni znawcy tego forum.
Czyli tacy,którzy najwięcej czasu poświęcają na woskowaniu autka.
I to wbrew temu,co wielcy znawcy głoszą na lewo i prawo,takie paliwa się sprawdzają zwłaszcza w tdi.
Dla Twojej info,to taki żurek jest niczym innym,jak tylko barwionym on.
Barwionym dlatego,że chodzi o akcyzę.
A lepszym dlatego,że to czyste,nie chrzczone na markowych stacjach super jakości paliwo,które rozpierdziela nowe nawet układy wtryskowe :chytry:

Co do tego odbarwianego żurku,to szkopuł tkwi w tym,czym to odbarwiali.
Bo to ten środek mniemam spowodował tę korozję,czysty olej opałowy tego nie zrobi.
Znam wielu kierowników,którzy innego paliwa nie chcą na oczy widzieć.
A uwierz mi,że nie robią rocznie tymi busami po 5kkm i nie spędzają wolnego czasu w garażu na nakładaniu na furę setnej warstwy wosku.
Olej zmieniają kila razy rocznie i nie co 10kkm,bo za drogo wychodzi.
Ważne,żeby nie poddać się ogólnej panice i kierować się tym,co w życiu zostało już przez wielu już sprawdzone.

Wiesz dobrze,że można przelatać na wtryskach nawet i milion kilometrów,więc nie rozumiem opinii niektórych,którzy twierdzą,że wtryski po przebiegu 300kkm nadają się na złom.
cowboy pisze:ciemnotę to Ty wciskasz ;)
Jak zawsze,a wiesz dlaczego? Bo widzę,że tutaj tylko ciemnota góruje.
cowboy pisze:zapomniałeś dodać że turbiny najlepsze są uzywane... bo sa juz ułożone :)
Oryginalne,po niedużym przebiegu,moim zdaniem są o niebo lepsze,niż te wydumki karambola,czy inne regenerowane przez najlepszych fachowców i na najlepszych zamiennikach.
Wiele się już o takich czytało :hmm:

Ooo,co do turbin gt 1749va made in romania,jeżdżę na takiej już 2gi rok na doładowaniu 1.45,wyjęta z avf-a brata i jakoś nic jej do tej pory nie jest.Jak to możliwe,odpowiedz?
Wałek się w niej nie ukręcił,wbrew opinii panującej na tym zacnym forum,nadal się kręci
Jak to wytłumaczysz?
Pzdr.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » czw lip 22, 2010 17:26

sagon pisze:Bo widzę,że tutaj tylko ciemnota góruje.
...

Niesamowity wywód, zakończony jak zwykle bardzo trafną puentą (tym razem tyczącą się turbin w temacie o wtryskach)...
Nic dodać nic ująć cały sagon, i jego zdumiewające widzimisię...
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 17:29 przez CrocodileReggae, łącznie zmieniany 1 raz.


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości