1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: wesol » ndz gru 20, 2015 21:35

rozumiem. To ja bym kuknal w to turbo jednak.
Teraz tak jeszcze zauwazylem z ewypelnienie N75 jest na poziomie 40-50% co sugeruje ze wypadaloby skrecic sztnage jeszcze o dobre 2-3 obroty. Znacyz sie skrócic ją. Moze tu lezy piec pogrzebany. Skoro nie wina softu i turbo nowe nie jakies regenerowane na chińczyku to ja bym skrócil sztange. Tez mi wstawalo kiepskawo jak mialem na poziomie 45% wypelnienia. Skrecilem sztange i bylo okolo 60% i Robert z tune up mowil mi jeszcze skrec bo chce miec jeszcze zapas regulacji jak bedziemy koksować.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

carol1976
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lip 02, 2014 15:12

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: carol1976 » ndz gru 20, 2015 21:42

nie ma to jak soft robiony "korespondencyjnie" :panna:



skalim1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn sty 26, 2015 22:30

Re: 1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: skalim1 » ndz gru 20, 2015 21:57

Tu jest log ze skróconą sztangą o jeden obrót. Widać że przeładowuje:

DYNAMICZNE:
Grupa 011: http://vaglog.pl/log_243678.html



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: wesol » ndz gru 20, 2015 21:59

nie przesadzaj. Zalezy co i jak sie robi. Taki soft gdzie tylko lekko podnosisz moc to tez parokrotnie uczestniczylem w takich akcjach i nie ma problemu. Taka robota przy grubych modach to juz nawet masters nie podola wysylkowo by bylo na tip top.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: 1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: darwaz » ndz gru 20, 2015 22:04

wesol pisze:Teraz tak jeszcze zauwazylem z ewypelnienie N75 jest na poziomie 40-50% co sugeruje ze wypadaloby skrecic sztnage jeszcze o dobre 2-3 obroty. Znacyz sie skrócic ją. Moze tu lezy piec pogrzebany
Skalim robił logi i dalej skracał sztangę. Te logi które widać to ostatnie które były przed przeładowaniem. Dalsze ciągnięcie sztangi nie polepszało już znacząco wstawania z dołu ale zwiększało przeładowanie. Wleję na ślepo więcej paliwa i zobaczymy czy będzie się poprawiało.



carol1976 pisze:nie ma to jak soft robiony "korespondencyjnie" :panna:
Masz rację w 100%. przez takie strojenie na odległość wychodzą takie kwiatki. Da się to dobrze zrobić ale to będzie trwało strasznie długo bo każde rozwiązanie problemu to wysyłanie wiadomości, czekanie na odpowiedź, zmiany, wgrywanie, diagnozy itp. Jak masz pod ręką tunerów do których możesz podjechać to nie jest problem, ale jak najbliższy jest daleko a Ty ciągle coś zmieniasz i korekta jest potrzebna przy każdej zmianie to już się robi problem. 15 kilometrów podjechać co jakiś czas to ok, 30 hmm, ale 100? . Ja zostałem poproszony o pomoc więc pomagam, wyjdzie z tego coś dobrego ale przez długie męki :).
wesol pisze:Taka robota przy grubych modach to juz nawet masters nie podola wysylkowo by bylo na tip top.
Jak się stroi auto osobie która jest zielona zupełnie to prawda. Akurat w tym przypadku właściciel bardzo dobrze ogarnia wszystko co ma w aucie i sam wszystko robi. jest to do zrobienia ale trzeba mnóstwo czasu i pracy, no i błędy takie jak z wątku się pojawią.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: wesol » pn gru 21, 2015 09:03

tak jeszcze spytam. Na jakim sterowniku to jest modozne( od czego od AFN ASV bo chyba nie od 1Z). To turbo to widze ze chyba z grusza razem zalozona jest na ten kolektor i motor co nie?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

skalim1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn sty 26, 2015 22:30

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: skalim1 » pn gru 21, 2015 09:59

Silnik domyslnie 1Z. Sterownik AFN, tak samo jak i kolektor.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: darwaz » pn gru 21, 2015 10:04

Ja dodam że nieszczęsne MSA15, za każdym razem trzeba otwierać sterownik, wyjmować kości, programować i się modlić że jak się włoży to będzie wszystko stykało w podstawkach :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: wesol » pn gru 21, 2015 10:48

A tak juz chwytam sie wszystkiego. Choc wydaje mi sei z enie powinno miec to znaczenia to dlateog pytam jaki ster bo jak z AFNa podajecie to moze jest inne wypelnienie N75 bo sama gruszka w AFNjest mniejsza srednica jak np w ASV i innych. Tu widze ta gruszke chyba z elektornika i nie wie jak one sie zachowuja czyli twardosc sprezyny i moc zasysy próżni potrzebna do wciagniecia( srednica gruszki i membrany). Moze tu gdzies lezy problem. Ja bym wolal tam zapakowac gruche ta tradycyjną. Kiedys koles w AFNie serii przyjechal mi na czyszczlenei turbo plus wymiana gruchy i z grucha byl ta od AJM to stwierdzilem ze lepiej zreanimowac ta seryjna AFN jak pakowac ta od AJM. Pewnie auto by chodzilo poprawnie ale szkoda bylo ryzykowac a czasu bylo mało.
Kończą sie juz pomysly i chyba zostanie nam tylko to ze turbo ma jakis feler w sobie ze tak pozno wstaje. Chyba ze ktos majstrowal pryz srubce stop w tym turbo i te kierowniczki sa mega mocno przymkniete ze tak pozno wstaje bo tez na to wyglada ze wraz ze wzrostem obrotow nic nic i nagle strzal ze wstawania suszary. Bylo tam grzebane??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

skalim1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn sty 26, 2015 22:30

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: skalim1 » pn gru 21, 2015 11:03

Zderzak kierownicy oryginalnie zaplombowany. Turbinę kupiłem "okazyjnie" nową od kolesia z tego forum, miałem ją na maszynie u turbiarza, mówił że ładnie pracuje i się wkręca (aczkolwiek nie jestem pewien jego kompetencji, koleś z nowymi maszynami Cimat, startuje w branży...). Gruszkę mogę wymienić na zwykłą, tą z elektroniką można się pozbyć za godne pieniążki. Robiąc test N75 w vcds gruszka raczej dobrze pracuje.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: wesol » pn gru 21, 2015 11:33

test n75 w AFN to raczje nie dziala. Ten test jest w nowszych.
Moze trzeba mimo to wkrecić o pol obrotu ta srubke stop. Skoro wirniczek chodzi tak ze dmuchniesz w niego to juz kreci sie to wina juz tylko moze byc w sofcie,


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: 1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: darwaz » pn gru 21, 2015 11:58

wesol pisze:test n75 w AFN to raczje nie dziala. Ten test jest w nowszych.
Moze trzeba mimo to wkrecić o pol obrotu ta srubke stop. Skoro wirniczek chodzi tak ze dmuchniesz w niego to juz kreci sie to wina juz tylko moze byc w sofcie,
Jak nie działa? basic settings któraś tam grupa charge pressure control. Wypełnienie będzie się zmieniać od minimum do maksimum co kilka sekund, sztanga powinna latać od dołu do zderzaka. Można też na wyłączonym silniku jak się ma duży zbiornik podciśnienia jak w b4. Wtedy test aktuatorów i tam też jest test n75, ale przed nim jest test zaworu odcięcia paliwa więc się wyłączy silnik :)
wesol pisze:Skoro wirniczek chodzi tak ze dmuchniesz w niego to juz kreci sie to wina juz tylko moze byc w sofcie,
Nie wykluczam :) . Skalim ma wspawany 10cm za turbiną port sondy lambda. Wyślę mu analizator i zobaczymy co się dzieje. Ja już na ślepo więcej nie wymyślę. Może dzięki pomiarom wyjdzie np że jeszcze trzeba poprawić mapę kalibracji napięcia nastawnika, jak będę miał pomiary przepływu, założonej dawki i AFR to będę mógł to idealnie skalibrować. Na razie wstrzymajmy temat bo może właśnie to jest tego wina. Wszystko się wyjaśni jak zrobimy pomiary, ale to już po nowym roku pewnie.
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2015 12:03 przez darwaz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: 1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: AndrzejP4 » pn gru 21, 2015 12:02

W CAHA i BRD potrzebne jest znacznie silniejsze podciśnienie aby odpowiednio je wysterować (w odniesieniu do AFN).

Proszę o pokazanie logów od 1000 do 2200 rpm z gruszką podłączoną na krótko i gazem w podłodze.

Radzę nie dotykać ogranicznika przymknięcia kierownic. Tą śrubę można ustawiać tylko w opartu o pomiar EMP. Regulacja w warunkach domowych jest niemożliwa.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.9TDI VP + CAHA . Jak wam wstaje?

Post autor: wesol » pn gru 21, 2015 12:12

Nie bede sie klucil to dawno nie mialem AFN z golfa czy jakiego audi do diagnozowania ale AFN w sharanie nie ma takiejopcji by zrobic test sztangi.

Z regulacją srubki stop to przesadzasz kolego bo spokojnie regulowalem takie cos i w tradycyjnej suszarce w 115 KM czy 130 KM a i dorabiajac u siebie w GTB2056 takowa srubke to tez bez problemu ustawilem jak trzeba za pierwszym podejsciem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości