kręcenie TDI 110KM, 2 opcje do rozpatrzenia

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

adrian25wawa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw sty 08, 2009 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adrian25wawa » ndz lut 01, 2009 19:47

sory ale jezszce raz w takim razie zapytam................co bedzie dla mojego Mk4 110 seria chyba AHF ,Przypominam ze moim celem jest ok 150 km i tak z 300 ponad Nm......czy sam soft i starczy 140Km czy wieksza turbina i soft.....czy soft na seryjnej suszarce i 216?? chce miec bezbieczne 150 kucy tak zeby jak zaloze 17' badz 18' to zeby sie zbieral jak 140km na 15':D



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » ndz lut 01, 2009 20:22

adrian25wawa pisze:sory ale jezszce raz w takim razie zapytam................co bedzie dla mojego Mk4 110 seria chyba AHF ,Przypominam ze moim celem jest ok 150 km i tak z 300 ponad Nm......czy sam soft i starczy 140Km czy wieksza turbina i soft.....czy soft na seryjnej suszarce i 216?? chce miec bezbieczne 150 kucy tak zeby jak zaloze 17' badz 18' to zeby sie zbieral jak 140km na 15':D
ale o co ty pytasz?
sam soft da Ci 142 KM i 316 Nm (tak było u mnie)
żeby wykorzystać potencjał 216 trzeba turbo od 130
same wtryski plus korekta softu dają 150-160 KM
160 KM to jest granica wytrzymałości (i tak wytrzymałego standardowego turbo)

same wtryski bez softu zrobią ci 12x KM
Najtańszy przyrost mocy daje soft.
Użycie 216 sensowne jest gdy coś nadmucha odpowiednią ilość powietrza - inaczej dym


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

adrian25wawa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw sty 08, 2009 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adrian25wawa » ndz lut 01, 2009 20:30

i to chcialem wiedziec....bo im dłozej czytam opinie roznych magikow tym bardziej mam nawalone w glowie.........kto ma do sprtzedania suszare od 130km???????????????????

[ Dodano: 01 Lut 2009 19:42 ]
hmmm dzwonilem do kolegi co ma servis vw i audi moze zancie Auto Rama rembielinski.....i powiedzial mi ze mam turbinke od 130km mk4 za 1000zl po generalnym czyszczeniu i regeneracji.<ma tam specjalne pomieszczenia do laserowego mierzenia kata itd.......czy warto kupic bo na alegro sa tak ok 700zl do 900 ale tak na prawde nie wiadomo co im dolega:D:DD.............aa i ile wezme za moja suszare od 110p-owca



Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » ndz lut 01, 2009 22:03

sagon pisze:Soft był zrobiony na 140 koni,co za tym idzie doładowanie odpowiednie do takiej modyfikacji.A,że dodałem końcówki to jakimś cudem okazało się,że było i jest 160 koni.
Turbina dodam ładowała tyle,ile miała zadane.
Więc chyba da się uzyskać te 160 na seryjnej unt15,przy takim doładowaniu,chyba,że i to wydaje Ci się niemożliwe.
Dla było możliwe jak najbardziej.

A to,ze nowa dmucha niekiedy 1.4-1.5,to tak po krótce,nie zagłębiając się zbytnio w arkana tej sztuki,efekt tego,że jest wydajniejsza i szybko pompuje,co za tym idzie n75 nie zawsze zdąży zrzucić ciśnienie do zadanego,stąd taka wartość.
Jeszcze jakieś pytania??
Tak są pytania - kto pisał program na te rzekome 160 KM przy turbinie VNT15, gdzie jest wykres tego moda? Jakie było realne ciśnienie doładowania na tej turbinie? Jak długo jeździłes na taki setupie? Czy widać było coś poza Batorym za Tobą? Jakiego rzędu miałeś EGT?
Zadam Ci jeszcze jedno małe pytanie - sam stwierdziłeś, że to samo ciśnienie z małej i dużej turbiny to nie to samo. Więc zapytam po co VW daje większą jak VNT15 turbinę GT1749VA, bardzo wydajne pompwtryski i uzyskuje z tego ok 130-140 KM w silnikach ASZ/AWX, albo daje ciśnienie ładowania 1.5 bara z całkiem dużego turbo ARL by uzyskać 150-160 KM? Zakładając nawet nieco więcej dymu (w granicach akceptowalności) i uzyskanie np. 160 KM z turba AWX na ciśnieniu 1.35 bara jak chcesz uzyskać te 160 KM z VNT15 przy ciśnieniu 1.09??? :chytry:

Widzisz tunerzy tacy jak Rogal pewnie nic nie potrafią, bo ja miałem idealnie zdrowy motor ALH w Leonie, pompę 10 jak dzwon, wtryski 216 profesjonalnie zrobione, duży FMIC i aby uzyskać powyżej 160 KM trzeba było dać ciśnienie doładowania rzędu 1.5 bara. Przy 1,6 bara dalsze zabawy z dolotem, wywaleniem kata, kolektorami dolotowymi, pompą 11, wtryskami 230 pozwoliło dobić do 192 KM. Ty jednak należysz do tych nielicznych wyjątków, którzy osiągają rewelacyjne wyniki przy minimalnych obciązeniach motoru i "lajtowych" nastawach.

Poza tym jak masz nie opanowane over boosty na hybrydzie to gratuluję programu i turbiny...
Twierdzisz, że masz teraz overboosty powyżej 1,5 bara bo łapiesz notlaufy. Kolego nie wiesz jakie masz te Overboosty bo jak masz seryjny mappsensor to maksymalny zakres pomiarowy to 1.55 bara (dla mapsensora od Golfa IV, od AFN nie wiem dokładnie jaki ma zakres pomiarowy, ale albo porównywalny, albo niższy), a jak masz mappsensor 3 barowy to masz wgraną odpowiednią mapę ciśnień dla tego Mapp? Obawiam się, że niestety OB mają wartość znacznie powyżej 1,5 bara...

Generalnie to co wyprawiasz ze swoim wozem to jest odważne...

Ale coż, ja się widocznie nie znam na tym i gubie się skoro pytam o takie głupoty :chytry:
Ostatnio zmieniony ndz lut 01, 2009 23:22 przez jaro4444, łącznie zmieniany 4 razy.


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » ndz lut 01, 2009 23:54

jaro4444 pisze:Tak są pytania - kto pisał program na te rzekome 160 KM przy turbinie VNT15,
Nie wiem ile razy mam to powtarzać.Program był robiony na 140 koni przez Daniela z TTC.
jaro4444 pisze:Jakie było realne ciśnienie doładowania na tej turbinie?
Już o tym pisałem.Proszę poczytaj uważnie.
jaro4444 pisze:Jak długo jeździłes na taki setupie?
Kilka miesięcy.
jaro4444 pisze:Czy widać było coś poza Batorym za Tobą?
Na unt15 niewiele,ale na obecnej hybrydzie widać już wszystko.
jaro4444 pisze:Zadam Ci jeszcze jedno małe pytanie - sam stwierdziłeś, że to samo ciśnienie z małej i dużej turbiny to nie to samo
Ciśnienie jest to samo,tylko sposób jego uzyskania sie zmienił,bo zmieniła sie wydajność turbiny.
jaro4444 pisze:Widzisz tunerzy tacy jak Rogal pewnie nic nie potrafią, bo ja miałem idealnie zdrowy motor ALH w Leonie, pompę 10 jak dzwon, wtryski 216 profesjonalnie zrobione, duży FMIC i aby uzyskać powyżej 160 KM trzeba było dać ciśnienie doładowania rzędu 1.5 bara. Przy 1,6 bara dalsze zabawy z dolotem, wywaleniem kata, kolektorami dolotowymi, pompą 11, wtryskami 230 pozwoliło dobić do 192 KM. Ty jednak należysz do tych nielicznych wyjątków, którzy osiągają rewelacyjne wyniki przy minimalnych obciązeniach motoru i "lajtowych" nastawach.
Ja to wszystko wiem.
jaro4444 pisze:Twierdzisz, że masz teraz overboosty powyżej 1,5 bara
Napisałem,że 1.4-1.5 bara.Map sensor czyta max tylko do tej drugiej wartości.
jaro4444 pisze:Twierdzisz, że masz teraz overboosty powyżej 1,5 bara bo łapiesz notlaufy.
Łapie not laufa,bo ciśnienie doładowania przekracza wartość zadaną, w tym przypadku to
o którym już pisałem.Nie widzę w tym nic dziwnego.Pod obciążeniem po prostu przeładowuje.Wydajniejsza turbina.
jaro4444 pisze:ja miałem idealnie zdrowy motor ALH w Leonie, pompę 10 jak dzwon, wtryski 216 profesjonalnie zrobione, duży FMIC i aby uzyskać powyżej 160 KM trzeba było dać ciśnienie doładowania rzędu 1.5 bara
Ja też już wiele więcej nie uzyskam i nie zależy to od turbiny,tylko od wydajności pompy.
Dzięki większej turbinie uzyskam obecnie tylko wyższy moment.
Jeżeli twierdzisz,że aby uzyskać 160 na doładowaniu 1.5 bara,to odsyłam do tematu cowboya.On o ile pamiętam miał 160 koni przy doładowaniu 1.35.Co łatwo możesz sprawdzić.
jaro4444 pisze:Kolego nie wiesz jakie masz te Overboosty bo jak masz seryjny mappsensor to maksymalny zakres pomiarowy to 1.55 bara
Wiem,bo istnieje coś takiego jak wskaznik doładowania.
jaro4444 pisze:Ale coż, ja się widocznie nie znam na tym i gubie się skoro pytam o takie głupoty :chytry:
Tego z całym szacunkiem dla Twojej osoby nie twierdziłem i nie twierdzę.
jaro4444 pisze:Generalnie to co wyprawiasz ze swoim wozem to jest odważne...
Dzięki.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » pn lut 02, 2009 00:14

sagon to masz coś nie tak z ta spręzarka bo moja seryjna własnie przeładowywala mysle ze z powodu sporej ilości spalin z 216 przez chwile po dodaniu gazu a hybryda od karambola pompuje cały czas idealnie 1.2 bara...

generalne zgadzam się z tym co mówi jaro - niby ameryki nie odkrył ale dla niektórych to i tak dalej jest niezrozumiale widzę...



Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » pn lut 02, 2009 00:19

Widzisz jest pewna rozbieżność pomiedzy naszymi podejściami do modyfikacji - wg. mnie za wozem na pełnym bucie może być trochę dymu, lekki wąs albo okurz, a nie kłęby sadzy. Wg. mnie wóz ma chodzić niezawodnie czy to na pełnym bucie czy przy lekkiej jeździe. Skoro tuner nie dostroił Ci długości sztangi tak by nie łapała OB i nie wychodziła poza zakres pomiarowy mappsensora to wybacz ale nigdy nie skorzystam z usług takiego tunera. Chyba, że to Twoje własne modyfikacje - skoro tak to jest też do kitu bo trąci druciarstwem - każde gwałtowne przyśpieszenie kończy się trybem awaryjnym. Ani to przyjemne ani bezpieczne na drodze. Sterownik ma panowac nad turbiną, a nie robi sobie ona co chce. Z hybrydami bywa jeszcze tak, że robi ona sobie co chce z ładowaniem, jak jest żle wykonana. Seryjne turbiny np. AWX też potrafią samoczynnie zwiększać ciśnienie ładowania, pomimo ściągniętej sztangi - dzieje się tak wówczas jak próbujesz przez to turbo przepuścić za dużo spalin.
Szumal pisze:seryjna własnie przeładowywala mysle ze z powodu sporej ilości spalin z 216 przez chwile po dodaniu gazu a hybryda od karambola pompuje cały czas idealnie 1.2 bara...
Własnie nadmiar spalin w za małym turbo powoduje przeładowanie, pomimo na max. ściągniętej sztangi. Bodajże Patryk z Compsportu taką sytuację opisał kiedyś dość dosadnie (luźny cytat): " Pojemność dupy jest ograniczona"
Zapytaj zresztą Rob555 co dzieje się z turbo AWX jak każesz jej pracowac poza granicą skutecznej regulacji...

Co do 160 KM na 1.35 bara, to uważnie przeczytaj co napisałem powyżej -
"Zakładając nawet nieco więcej dymu (w granicach akceptowalności) i uzyskanie np. 160 KM z turba AWX na ciśnieniu 1.35 bara jak chcesz uzyskać te 160 KM z VNT15 przy ciśnieniu 1.09???"

Nie neguje takiej mozliwości, ale uzyskanie 160 KM na 1.09 bara z VNT15 owszem neguje i uważam to za nierealne. Poz tym co do wartosci 1.35 bara kiedyś z Cowboyem mielismy korespondencje na PW i mamy pewne przypuszczenia. Ale to już nasze prywatne sprawy...

Czy doczekamy się wykresu tych 160KM na 1.09 bara i VNT15?
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 00:34 przez jaro4444, łącznie zmieniany 2 razy.


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » pn lut 02, 2009 01:30

Sagon nie wiem co mam napisać po przeczytaniu twoich wypocin i 160 KM z doladowania 1,09 na vnt15 :grin:

Niema chyba co sie sprzeczać - mam dla Ciebie propozycje :)

Przyjedz swoim dyliżansem do wawy wybierz hamownie na której chcesz aby twoje auto było shamowane i jesli faktycznie jest te 160 KM na vnt15 przy cisnieniu doladowania 1,09 bara :) Pokrywam wszystkie koszty związane z twoim przyjazdem koszt hamowni i dostajesz odemnie nagrode 500 zl :)


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
_mumin_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 03, 2008 00:30
Lokalizacja: OKR
Kontakt:

Post autor: _mumin_ » pn lut 02, 2009 02:08

No to Ci wyzwanie Ja bym się od razu zgodził :) brawo Adam :)



Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » pn lut 02, 2009 02:34

Adam bogaty z domu i jeździ S4 to szasta kasą :grin:
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 02:35 przez jaro4444, łącznie zmieniany 2 razy.


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn lut 02, 2009 10:18

jaro4444 pisze:Nie neguje takiej mozliwości, ale uzyskanie 160 KM na 1.09 bara z VNT15 owszem neguje i uważam to za nierealne. Poz tym co do wartosci 1.35 bara kiedyś z Cowboyem mielismy korespondencje na PW i mamy pewne przypuszczenia. Ale to już nasze prywatne sprawy...
ano miałem tak, ale było turbo AWX, kolektor AWX i do tego FMIC, co wiecej 216 wrzucone na soft 1,25 bara dały 158KM przed korektą softu :)

jak to się skończyło 220km/h w upalny dzień i wirnik w GT1749VA powiedział papa :)

teraz mam silnik po remoncie i 153KM na doładowaniu 1,45 bodajrze z wydajniejszej turbiny hybrydy AWX/ARL :)

co do skracania sztangi to ja po skróceniu o 2 obroty mam OK, moze udałoby się to zrobić w sofcie jeszcze lepiej ale nie zawsze trubina chce robić co jej program mówi :)

należy pamiętać że 1,25 Bara z VNT15, a GT1749 to nie to samo :)

akurat VNT15 sa nie do zabicia, co Rob555 tez moze powtierdzić, po prostu mają dość mały wirnik kompresora w stosunku do grubości wałka i IMO dzięki temu nie pękają wałki

da się zrobić 150 KM na doładowaniu 1,25 - jezdzi wiele ALH 216+program z takimi wynikami i nie zadymiają okrutnie :)



Awatar użytkownika
Matijas
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2452
Rejestracja: pt sty 26, 2007 00:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Matijas » pn lut 02, 2009 10:39

aw69 pisze:Przyjedz swoim dyliżansem do wawy wybierz hamownie na której chcesz aby twoje auto było shamowane i jesli faktycznie jest te 160 KM na vnt15 przy cisnieniu doladowania 1,09 bara Pokrywam wszystkie koszty związane z twoim przyjazdem koszt hamowni i dostajesz odemnie nagrode 500 zl
mim zdaniem nic tylko przyjezdzac sprawdzac kase zawinac i dolozyc na kolejne mody moze tym razem na 18x przy jeszcze mniejszym doladowaniu niz 1.09;)


Widze ze im wiecej dlubanych TDI, tym wiecej niestworzonych historii sie rodzi, z mojej strony rada: najpierw lektura potem analiza, a na samym koncu wypowiedz;)

Dla porownania, u mnie na turbo AWX, FMIC`u serii pompie i wtryskach przy cisnieniu 1.45 bylo 150km 320NM, Po wrzuceniu 216-tek i korekcie programu 160km 330NM...

Niestety ale choc bysmy bardzo teo chcieli to moc z kosmosu sie nie bierze;)


[b]Mój MK1 Cabi 16V :)[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3846406#3846406
[b]Mój były Leon TS ARL:([/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246436
[b]Mój były MK3 AFN:( 160km&330NM[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84714

Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » pn lut 02, 2009 10:57

zapomnialem dodać ze jesli tej mocy nie bedzie to kolega Sagon mi daje 500 zl :D


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » pn lut 02, 2009 20:31

Trochę się tego uzbierało.Ale po kolei.Dla niedowiarków dwa wykresy.
Pierwszy to wynik samego softu. Obrazek
Drugi to efekt dodania tylko i wyłącznie 216tek. Autko shamowane na seryjnej turbinie 15tce,seryjnym coolerze,seryjnym kolektorze ssący i seryjnym dolocie do turbiny...Wynik uzyskany wyłącznie po dodaniu końcówek typu 216 Boscha.
Obrazek
Nie było żadnego strojenia u tunera,po dodaniu końcówek przyszedł czas na nową większą turbinę,gdyż ta nie była odpowiednia do dalszych modów.Po konsultacjach zawitało coś takiego.
Obrazek
Obrazek
Założyłem to cacko i zaznaczam ŻE NIE BYŁEM U ŻADNEGO TUNERA ŻEBY JA WYSTROJIĆ.
Nie było sensu gdyż postanowiłem najpierw skompletować wszystko,co potrzebne a strojenie odłożyć na sam koniec.
Pózniej zawitał kolektor ssący od awx-a
Obrazek
razem z przejsciówką.
Obrazek
Obrazek
Na kolejny rzut poszło poprawienie dolotu do turbiny.A,że jest większa,to zapewne i zapotrzebowanie na tlen też wzrosło.Postanowiłem więc popracować i nad ta kwestią.
Oto efekt.
Obrazek
Obrazek
A to fotka porównawcza seryjnego i przerobionego
Obrazek
Dodam tylko,choć i tak w to nie uwierzycie,że po wymiane tego dolociku autko dostało takiego powera,że...
Jak zapewne zauważyliście,postępy w modach w moim przypadku odbywają się stopniowo.
Po wymianie tego i owego nadszedł czas na wstępną przeróbkę dolotu do silnika.
Obrazek
Zaznaczam wstępną,gdyż finalny efekt będzie możliwy do osiągnięcia dopiero po zamontowaniu większego intercoolera.Jest już gotowy i cierpliwie czeka na wszczepienie.Fotka będzie jutro.Dodam tylko,że jest on zapozyczony od renault premium,ciągnika siodłowego.
Tak więc jak widzicie nic jeszcze nie zostało wystrojone.Nic,a nic!!
Zaden tuner nie wypóścił autka z tak niewystrojoną turbiną, bo u żadnego JESZCZE nie byłem,ani z tak rzekomo skopanym softem na 160 koni.
Zaznaczam raz jeszcze koledzy,że autko będzie wystrojone,jak zakończę ostatni etap.
I wtedy z pokorą wysłucham wszystkich waszych komentarzy.
Póki co dajcie sobie na wstrzymanie.
Pozdrawiam i w razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości