Garrett GTB do TDI PD

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: arwam » ndz sie 28, 2011 11:03

evolution napisał/a: widzisz nie potrafisz dlaczego tak sie dzieje wyjasnic bo nie mierzysz tego parametru czyli bp. on powoduje ten dym to nawet moj dzieciak juz wie:)



miałem tak w poprzednim AAZ'cie z turbiną T3 więc to jeszcze nie było to bo objaw występował tylko w przedziale 2200-2700 rpm. po zmianie fali fali objaw ten już nie występował, więc to było raczej związane z przebiegiem spalania.

przed zmianą trzeba było ciśnienie zbić do 1.4bara. po zmianie fali już można było bez tego efektu zadławienia pompować 1,8bara.

w T3 można pompować 1.8bara do ponad 5400rpm i dopiero wtedy zaczyna mocno rosnąć obciążenie na wydechu.

BP też ma na to wpływ ale nie zawsze on jest tego winowajcą a napewno nie w powyższym wypadku



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » ndz sie 28, 2011 20:16

arwam, nie probuj robic nowych teorii.. zawsze wplyw na mala moc i dym ma wartosc bp. z kolei na wartosc bp ma wplyw sam proces spalania. W tym akurat przypadku wiem juz ile kuniow wyjdzie jak bp spadnie do 2,2 bara przy znacznym przedluzeniu czasu wtrysku. nie wiesz tez jak na bp wplynela wspomniana przez ciebie zmiana fali bo jak sam zauwazyles nigdy tego nie mierzyles... brakuje ci sporo wiedzy by probowac okreslac co ma wplyw a co nie a napewno juz pojecia mn=iec nie mozesz na temat konkretnego przypadku :bajer:
p.s. ktos sie juz kiedys klocil na temat likwidacji surge po spadku obciazenia czy tez cisnienia doladowania podajac za przyklad mechaniczne sterowanie "dzialajace" na stole... ja sie spytam kiedy w aucie udowodni sie slusznosc lub nie slusznosc tej tezy na silniku :satan:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

arwam

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: arwam » pn sie 29, 2011 11:11

evolution,

nie próbuję nowych teorii.


powiedziałem że czasem to wbrew pozorom daje efekty.
a nie mówię Ci daj wcześniejszy kąt czy późniejszy bo po pierwsze nie wiem jaki masz aktualnie na aucie . czy dłuższy okres czasu wtrysku.
stwierdzam fakt że czasem może się coś takiego trafić. nie umiem tgo wyjaśnić ale napewnoi nie było to spowodowane zbyt dużym ciśnieniem na wydechu bo kiedy to występowało z wydechu wydobywal się już nie "grzmot" a szum przechodzący wraz ze wzrostem obrotów w syk.
więc wiem o czym mówię.
nie próbuję umniejszać twojej wiedzy i o to samo Ciebie proszę ze zwykłej grzeczności.

Ty wiesz bardzo dużo o elektronice samochodowej i programowaniu sterowników a ja o tym nie mam bladego pojęcia, za to ja potrafiłem "wynaleźć" układ do sterowanie VNT i to podciśnieniem co niektórzy stwierdzili że się nie da.
evolution pisze:p.s. ktos sie juz kiedys klocil na temat likwidacji surge po spadku obciazenia czy tez cisnienia doladowania podajac za przyklad mechaniczne sterowanie "dzialajace" na stole... ja sie spytam kiedy w aucie udowodni sie slusznosc lub nie slusznosc tej tezy na silniku :satan:
a co do sterowania mechanicznego a raczej pneumatycznego bez udziału eleltroniki to działa już nie tylko na stole ale i również i na aucie.

co do działania to po surge'u nie ma nawet śladu

ale jak ręcznie podciągniesz dźwignię tak jakby cały czas było wyższe ciśnienie zadane to wtedy sapie jak po****ne.

czyli co do surgea to miałem rację.

co teraz powiesz?



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: evolution » pn sie 29, 2011 11:55

to moge przyjechac ci udowodnic ze sie mylisz i ze turbo jednak sapnie zawsze niezaleznie od sposobu sterowania przy spadku obrotow po pelnym booscie?????
co do reszty trzymajmy sie tego co mowisz ze nie potrafisz tego wyjasnic, bo skoro nie potrafisz wyjasnic czegos nie mozesz miec pewnosci ze cos innego nie ma na to wplywu.. p.s. duze cisnienie spalin to nie grzmot to wlasnie syk ziomus:D
p.s. nie ma sie czym chwalic.. podcisnieniem sterowali vnt we fabryce, nadcisnieniem sterowalem juz dawno nikt nie twierdzil ze sie nie da tylko ze to bezszensowne w dluzszej mierze. co najwyzej trzeba tylko przetestowac stabilnosc pracy twojego mechanicznego sterowania :satan:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: tomogolf2 » wt sie 30, 2011 08:39

jaka jest srednica wydechu w gtb? i wilekosc wirnika wydechowego?


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: tomogolf2 » wt sie 30, 2011 08:39

jaka jest srednica wydechu w gtb? i wilekosc wirnika wydechowego?


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Fahoo » wt sie 30, 2011 09:57

tomogolf2, 60mm


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

arwam

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: arwam » wt sie 30, 2011 10:08

evolution pisze: p.s. duze cisnienie spalin to nie grzmot to wlasnie syk ziomus:D
czego wcześniej nie było
dopiero później jak jeździłem na 1.8 bara przy wysokich obrotoach
evolution pisze:p.s. nie ma sie czym chwalic.. podcisnieniem sterowali vnt we fabryce, nadcisnieniem sterowalem juz dawno nikt nie twierdzil ze sie nie da tylko ze to bezszensowne w dluzszej mierze. co najwyzej trzeba tylko przetestowac stabilnosc pracy twojego mechanicznego sterowania :satan:

ja steruję nie ciśnieniem a różnicą ciśnień a dolocie i magistrali podciśnieniowej od serva :)


jedynia niestabilnoć to lekkie przeładowania w momencie gwałtownego wciśnięcia gazu potem już w całym zakresie jest ciśnienie stabilnie i bez wachań utrzymywane.


evolution pisze:to moge przyjechac ci udowodnic ze sie mylisz i ze turbo jednak sapnie zawsze niezaleznie od sposobu sterowania przy spadku obrotow po pelnym booscie?????

to możesz przyjechać ale nawet jak włożyć mikrofon nawet w samą turbinę ale sapnięcie będziesz wyraźniej słyszał jak włożysz ucho do wydechu :)

dobra z mojej strony tyle OT.

widzimy się za rok na Majówce :food:



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: tomogolf2 » śr sie 31, 2011 10:37

Fahoo pisze:tomogolf2, 60mm
az tyle? w gt2052 wydech ma 39mm w kkk bv50 z 3,0tdi cos okolo 45mm... hmm
Ostatnio zmieniony śr sie 31, 2011 10:37 przez tomogolf2, łącznie zmieniany 1 raz.


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Fahoo » śr sie 31, 2011 12:20

tomogolf2, sory podałem wielkosc koła kompresji
wirnik na wydechu w gtb2260vk to 55mm


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Mateusz1605
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 22, 2010 07:21
Lokalizacja: Rykały
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: Mateusz1605 » śr sie 31, 2011 13:05

Zdjecie pozyczylem od kolegi arwam, mam nadzieje ze sie nie pogniewa
Obrazek
Wirnik na wyjsciu ma 45mm, tam gdzie zaznaczylem na zdjeciu jest 57mm, jakby ktos nie zauwazyl, w sumie moglem wieksza czcionka napisac



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: tomogolf2 » śr sie 31, 2011 13:13

doskonale, o to mi chodzilo


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

arwam

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: arwam » ndz wrz 04, 2011 14:27

Mateusz1605 pisze:Zdjecie pozyczylem od kolegi arwam, mam nadzieje ze sie nie pogniewa

nie pogniewam się choćby dlatego że podałeś źródło pochodzenia zdjęcia :pub: :pub:



Awatar użytkownika
yanosho
TurboDymoMen
TurboDymoMen
Posty: 256
Rejestracja: pt paź 31, 2008 18:23
Lokalizacja: NO
Kontakt:

Garrett GTB do TDI PD

Post autor: yanosho » pt wrz 16, 2011 18:21

dziwna cisza w temacie... :popcorn:



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości