ARL

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

ARL

Post autor: monopolowy » czw mar 24, 2011 22:00

Taniej wyjdzie Sharan BTB. Sam to przerabiałem jakiś czas temu. Jedynie mała (ważna) uwaga z mojej strony - przy montażu w warsztacie bierzcie wszystkie rachunki! LUK w tej chwili to śmietnik (tak mówią mechanicy), ja się naciąłem na uszkodzony dwumas LUKa a tylko paragon/faktura za pierwszy montaż daje możliwość zwrotu kosztów przy reklamacji sprzęgła. Samo sprzęgło od Sharana pracuje dobrze, dość miękko (ciężko to opisać, ale tak sprężyście bierze), tylko jak pisałem wcześniej - dwumas :/ Na Radzikowskiego jednak się nie zdecydowałem z uwagi na to że potem dość ciężko chodzi pedał sprzęgła. Jak zacznie mi się od Sharana ślizgać to będę myślał nad wzmocnionym


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

albercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 23:26
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

ARL

Post autor: albercik » pt mar 25, 2011 17:19

monopolowy, pamietam Twój temat czy seryjne sprzęgło czy Sharan BTB. Temat odnośnie sprzęgła do ARL jest poruszany jak katastrofa smoleńska;P Powiem tak zrobię tak samo i myślę tak samo jak Ty zestaw sprzęgła Sharan BTB, a jak zacznie się ślizgać to wtedy będę myślał o wzmocnieniu u Radzikowskiego. PozdraVWiam


nie ma ognia bez dymu xD

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ARL

Post autor: Yaro1981 » pt mar 25, 2011 17:31

albercik, też myśle o sprzęgle i od razu robie sztywne koło + sprzegło ARL + Radzikowski po co kombinować dwa razy jak można mieć raz i profi


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

albercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 23:26
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

ARL

Post autor: albercik » pt mar 25, 2011 18:17

Powiedz mi kolego ile Cie to wyniesie? Skad masz sztywne kolo do sprzegła ARL?


nie ma ognia bez dymu xD

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

ARL

Post autor: krzys-jeruzal » pt mar 25, 2011 20:16

wzmocniony docisk sachsa kosztuje ok 1100 -1200zł kwestia poszukania tarcze Radzikowski wzmocni za 80zł dwumas zostaje oryginalny arl wiec koszt to 1300zł + wyjąc skrzynie i włożyć ,co ja sobie sam zrobiłem za czełęm o 10 na 19 było po robocie i miąłem 4 motion co troszkę utrudnia robotę... sprzęgło daje rade do 480nm jak będzie ja będę miał ok 450 coby był zapas...
Radzikowski zrobi za 1000zł = drugi docisk na czesci daje nam to 1200zł tyle ze pancerne sprzęgło mamy ....
a scharan jak dla mnie żadna rewelka mojemu bratu uslizgiwał sie przy 400nm a słyszałem od paru znajomych co powykładali po 2200 na kompletne sprzęgła i wraz przy 420-430nm potrafiło sie usliznąc... a jednemu przy 450nm nic sie nie dziej.... tu jest plus nowego koła dwumasoweg....
musisz sam wybrać co najbardziej ci odpowiada...



Awatar użytkownika
jaaano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 18:49
Lokalizacja: ELA

ARL

Post autor: jaaano » pt mar 25, 2011 20:33

Krzyś miałeś coś dać na temat map-sensora


Powered by www.g-lab.pl stage 1-140KM/320Nm , stage 2-150KM/340Nm ,stage 3-180KM/400Nm ,stage 4-200KM/410Nm
Next step :Volvo S60 D5 185KM/400Nm stage 1 DPF out-210KM/500Nm.

albercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 23:26
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

ARL

Post autor: albercik » pt mar 25, 2011 21:02

no powiem Ci kolego, że dałeś mi do myślenia. Jeśli chodzi o sharana to podejrzewam, że ślizgać się będzie w zależności od jakości sprzęgła jakie kupimy, a ponoć LUK z tego co czytam robi straszny syf, a po drugie zależy od tunera.


nie ma ognia bez dymu xD

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

ARL

Post autor: Detektor » ndz kwie 03, 2011 13:06

Bosssik pisze:kolego zakladasz dwumas od sharana? nie wiesz czasem czy da sie dobrac jednomas do ARL ?
od jakiegoś czasu jest dostępny jednomas do ASZ więc do twojego będzie pasował bo to jeden wuj, kolega evolution
w razie może potwierdzić bo coś tam wie o ASZ jeżdzących na jednomasach, jeżeli nadal jesteście zainteresowani
tą jednomasą to w wolnej chwili mogę poszukać tej oferty


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

ARL

Post autor: monopolowy » ndz kwie 03, 2011 15:05

Uwaga na koła zamachowe LUK! Nadal mam problem ze swoim dwumasem. Jak pisałem wcześniej - hałasował (na starym Sachsie było cicho), po zdjęciu okazało się że ma luzy praktycznie w każdej płaszczyźnie. Odesłane na reklamację, importer (niestety - Inter Cars) po 2 tygodniach odpisał że wszystkie luzy mieszczą się w normach i reklamacja nie zostaje uznana. Po prostu jestem w szoku, stary dwumas Sachsa po 150 tys km wyglądał i zachowywał się lepiej niż ten LUK po 3 tys km, a oni wypisują takie bzdury. Dalej będę walczył z tymi palantami, ale ogólnie ostrzegam - jak ktoś ma zamiar zamontować zestaw z Sharana BTB niech lepiej uważa. Po tym wszystkim stwierdzam że lepiej było brać zestaw od Radzikowskiego


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

ARL

Post autor: Detektor » ndz kwie 03, 2011 15:20

monopolowy pisze:Po tym wszystkim stwierdzam że lepiej było brać zestaw od Radzikowskiego
to jest chyba najlepsza opcja dla kolegów z okolicy ale weż pod uwagę, że jest cała masa osób które mają
kawał drogi do Radzikowskiego dlatego odrazu proponuję dwumase Sachsa lub jeżeli komuś na niej nie zależy
to jednomase Valeo o której wcześniej pisałem


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

ARL

Post autor: monopolowy » ndz kwie 03, 2011 15:38

Niestety, LUK to obecnie śmietnik
" onclick="window.open(this.href);return false;
moje koło zachowuje się identycznie, ja z mechanikiem uznaliśmy to za usterkę, a praktycznie każde nowe koło tak ma :/ Stanowczo odradzam innym, ja swoje dorżnę do końca, trudno :/


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

ARL

Post autor: Detektor » ndz kwie 03, 2011 15:50

monopolowy pisze:moje koło zachowuje się identycznie
coś takiego jest wogóle nie do przyjęcia, nie rozumiem braku reklamacji ze strony firmy Inter Cars
jeżeli masz jeszcze starego dwumasa Sachsa to z tego co pamiętam Radzikowski zajmuje się również
regeneracją dwumasy


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

ARL

Post autor: monopolowy » ndz kwie 03, 2011 15:59

Mam, no ale co z tego. Mam nowy, sprawny (wg producenta i dystrybutora) zestaw sprzęgła, będę na tym jeździł. Nie mam już kasy i czasu na walkę, tym bardziej że dwumas mieści się w normach przyjętych przez producenta, więc nic nie wskóram. Na razie zamontuję to co mam i będę jeździł, auto od miesiąca stało z uwagi na reklamację. Jak padnie ten zestaw to wzmocnię stary u Radzika i założę


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
kalapita
Forum Master
Forum Master
Posty: 1471
Rejestracja: czw lut 03, 2011 21:12
Lokalizacja: OŁAWA
Kontakt:

ARL

Post autor: kalapita » ndz kwie 03, 2011 21:23

Jakbyś potrzebował to mam kompletny dwumas sprzęgło + tarcza + docisk cały komplecik do ARL pisz na priv jezeli Cie interesuję


Volkswagen Group is the best :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości