Blow off na turbo

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Blow off na turbo

Post autor: BartekGib » pn sie 02, 2010 13:25

wesol pisze:i turbo od tego szybcie odfrunie. Wirnik turbiny kreci sie wtedy znacznie wiecej. Tak go wyhamowuje top nadcisnienie w kolektorze a jak uchodzi zaworkiem to wykancza turbine.
Właśnie zawór upustowy powietrza doładowywującego jest od tego, żeby Ci turbo w momencie spoczynku upuszczało ciśnienie a nie kisiło się od niego :)


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Blow off na turbo

Post autor: wesol » pn sie 02, 2010 19:04

Jak trzyma cisnienie to chyba logiczne jest ze wyhamowuje lopatki turbiny na czesci zimnej. Druga sprawa jest to ze dziala to tez podobnie jak film paliwowy w kolektorze dolotowym. Turbo na nowo nie musi napompowywac zadana ilosc powietrza. Nalezy wiedziec ze diesle nie musza miec i nie maja mieszanki stehiometrycznej i dla nich im wiecej powietrza tym lepiej. Co innego w benzynach tam musi byc odpowiedni sklad/proporcja paliwa do powietrza.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Blow off na turbo

Post autor: evolution » pn sie 02, 2010 21:13

wesol turbo z blow ofem nie musi nic napompowywac poniewaz cisnienie w dolocie nie znika, ba czujnik nie jest wstanie wylapac momentu otwarcia blow offa nie wykazujac gwaltownego spadku cisnienia nawet o kilka mbar, jesli sterowanie jest zrobione jak powinno, wiec efekt jest taki ze tylko sapie.
ponadto z ori tdi z egr podczas gwaltownego odpusczenia gazu egr na ulamek sekundy sie otwiera co mozna zobaczec robiac logi tylko jednego kanalu robiac dla turbiny podobne warunki jak z blowoff. tyle ze powietrze trafia do wydechu nie na zewnatrz
dobrze w sumie ze temat jest rozwieje troche mitow o blow off i silnikach diesla, rozpowiadanych przez gawedziazy poniekad i nie do konca albo w ogole nie slusznych


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Blow off na turbo

Post autor: steniu4 » sob sie 14, 2010 13:30

Dobre to co ktoś tam na 1 stronie pisał że 100pktów na blachary za montaż BOV-a. Widać jaki ma target picując furmanę. Ja miałem BOVa w benzynie i koleżanki patrzyły z niesmakiem mówiąc, że to auto wciska w fotel, ale chodzi (sapie) jak autobus...
To jest tylko zabawka. I tak po jakimś czasie zdjąłem BOVa, bo taki gadżet od razu zdradza innym kierowcom, że pod maską jest pomocnik który dmucha i się zniechęcają albo robią inne dziwne rzeczy potem...
Ale może jak ktoś lubi hałas to zrobi sobie zewnętrzny WG ?? Tylko nie wiem jeszcze co z traktorami bo to mój pierwszy, zawsze miałem benzyniaki ;)


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Re: Blow off na turbo

Post autor: _Bolec_ » sob sie 14, 2010 14:18

steniu4 pisze: albo robią inne dziwne rzeczy potem...
:bajer:



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Re: Blow off na turbo

Post autor: steniu4 » pn sie 16, 2010 21:36

ffsapher pisze:
steniu4 pisze: albo robią inne dziwne rzeczy potem...
:bajer:
miałem kiedyś przygodę z cepem w A3 1.8T który za wszelką cenę bez cienia wyobraźni chciał udowodnić, że jemu też sapie i będzie szybszy... Koleś szedł ostro po bandzie a Ja drugi mądry nie miałem zamiaru odpuścić i jeszcze miałem serię heble i je wtedy ugotowałem :/


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Blow off na turbo

Post autor: wesol » wt sie 17, 2010 07:13

BartekGib pisze:Właśnie zawór upustowy powietrza doładowywującego jest od tego, żeby Ci turbo w momencie spoczynku upuszczało ciśnienie a nie kisiło się od niego
Co to za stwierdzenie fachowe ktorego jeszcze nie slyszalem - "kisiło". Ciekawe rzeczy sie dowiaduje. Tylko po co ja studia konczylem inżynierskie z motoryzacji sie dziwie skoro tu tylu forumowych znawców jest. Tak jakby zmniejszac cisnienie wtrysku bo sie tam "kisi" niepotrzebnie. Pewnie bledem bylo to ze wceszniej na pompie cisnienia byly w okolicach 130 barow pozniej w okolice 300-350 ( i tu sie koncza mozliwoosci pomp rotacyjnych) wiec zaczeto stosowac inne rozwiazania PD czy CR gdzie csnienia dochodza do 2000 barów. Pewnie teraz bedziemy w kosmos pompowac turbinami a cisnienie bokiem puszczac i bedzie ze 300 koni.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości