T4 2.5 102 PS ACV

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Mati v6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:38
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: Mati v6 » czw maja 27, 2010 22:34

wesol pisze:Odpowiem sam sobie ale moze i sie komus przyda kto ma 2.5 tdi w t4. Otóż mozna przejsc na jednomas i w tego typu silnikach. Potrzebne jest kolo zamachowe JM od 2,4 D ( AAB) tarcza 220 mm niestety ta od od AGR czy inne pokrewne co byly wspominanae na forum od G60 czy vr6 nie podejda bo sa nieco wieksze (228 mm). Dociks najlepiej od 2.4D ale powinien podjsc od G60 itp. Oczewiscie srubki tak jak w zestawie od 2.4. Tam jest niestety mocowanie do walu na 8 srubek. Lozysko wyciskowe jest razem z wyciskiem w takiej obudowie aluminiowej przykrecanej w skrzyni i to zostaje lub wymieniame na takie jak jest ori w 2.5 tdi. Potrzebne sa jeszcze dwie podkladki z blachy metalowej miedzy skrzynia a blokiem( inaczej bedzie troszke wycisk dusil na docisk) no i mozemy skrecac to w calosc.
Valeo robi cały komplet sprzęgła z konwersją z dwumasy na jednomas. To załatwi sprawę



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pt maja 28, 2010 06:49

tak to kazdy wie, zreszta nie tylko on je robi. wlasny zestaw bywa mocniejszy no i kosztuje 30% tego co valnelo. zamach 120 + 270 docisk z tarcza luka. srub i podkladek nie licze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » sob maja 29, 2010 14:25

ja mam swojego t4 2.5 tdi 88 km przerobionego na jednomas właśnie od 2.4 d i powiem szczerze że jest średnio przy tak ciężkim aucie z dolnych obrotów auto stało się nie przyjemnie wibracje przenoszą się na budę i skrzynia zaczęła hałasować pod obciążeniem poniżej 2000 obr raczej staram się nie spuszczać obrotów po niżej tej granicy co do mocniejszych wersji silnikowych to trzeba sprawdzić czy będzie to pasować bo tam są już całkiem inne skrzynie...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz maja 30, 2010 08:27

Sprawdze jak to jest u kuzyna i zapodam info i jego opionie. Mysle ze powinno byc w zasadzie tak jak jest w AAB czyli 2.4D albo i nieco lepiej bo TDI ma lepsza kulture.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz maja 30, 2010 10:57

GMS pisze:ja mam swojego t4 2.5 tdi 88 km przerobionego na jednomas właśnie od 2.4 d i powiem szczerze że jest średnio przy tak ciężkim aucie z dolnych obrotów auto stało się nie przyjemnie wibracje przenoszą się na budę i skrzynia zaczęła hałasować pod obciążeniem poniżej 2000 obr raczej staram się nie spuszczać obrotów po niżej tej granicy co do mocniejszych wersji silnikowych to trzeba sprawdzić czy będzie to pasować bo tam są już całkiem inne skrzynie...
potwierdzam, byłem zmuszony powrócić do dwumasu



Awatar użytkownika
Mati v6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:38
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: Mati v6 » pt cze 11, 2010 23:21

Dzięki chłopaki w razie czego chyba też przy dwumasie zostane



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości