AWARIA NOWEJ TURBINY MONTOWANEJ I STROJONEJ W TUNEUP GDAŃSK

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Post autor: jaro789 » sob sty 16, 2010 18:05

a zapewnienia poprzedniego właściciela możesz wsadzić między książki,
zresztą tak samo jak przebieg Twojego auta



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » sob sty 16, 2010 18:10

michaljag502, Według mnie takie sprawy reklamacji załatwia sie bezposrednio a nie robi anty reklame... a co do tego ze turbina sie wysypała znam ludzi którzy potrafia2 razy na rok regenerowac bo sie psuje a ini maja w mocnych autach turbiny długo wytrzymują....



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob sty 16, 2010 18:23

rozumiem rozżalenie właściciela wybuchnietej turbiny ale takie sprawy załatw z Robertem bezpośrednio a dopiero potem ogłaszaj to na forum..

w jakich okolicznościach turbina dokonała zywota ?

ostry but na niskim biegu, czy leciałeć koło 200 km/h, jakie było doładowanie ? a przede wszytskim co to za turbina była ? AWX ?

sprawdź cisnienie oleju oraz zainwestuj w czujnik doładowania i kontroluj temperature oleju przy pałowaniu :)

zawsze musi być ten pierwszy raz, nie załamuj sie... kadzy musi w życiu zajeździć turbo, moje zabilem po 3 tys km :) a program miałem od Sebastiana z G-Labu :)

po każdym tunerze trubina moze odlecieć i odleci, ważne żeby zbadać dlaczego ?

bo nie wierzę żeby było ustawione np 1,5 bara dla seryjnej turbiny AFN :)



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » sob sty 16, 2010 19:18

mi to śmierdzi prowokacją. kto jedzie do tunera na pomorze jak ma dobrego w łodzi.
ciekawe dlaczego użytkownik michaljag502 napisał przez cały okres pobytu na forum tylko dwa posty, i tylko w tym temacie



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob sty 16, 2010 19:31

mi to śmierdzi prowokacją. kto jedzie do tunera na pomorze jak ma dobrego w łodzi.
michaljag502 pisze:W pazdzierniku tego roku zakupilem golfa 3 tdi afn 96r 210tys.km przebiegu.Poprzedni właściciel zakończył 3 miesiace wczesniej cały projekt tuningowy robiony w firmie TUNE-UP w gdańsku
czytamy ze zrozumieniem :)



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » sob sty 16, 2010 20:49

Swoją drogą na pewno było strojone auto tam gdzie mówił właściciel ....
moze to jakąś robota przez kogoś kto się uczy dopiero…



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob sty 16, 2010 21:24

cowboy pisze:rozumiem rozżalenie właściciela wybuchnietej turbiny ale takie sprawy załatw z Robertem bezpośrednio a dopiero potem ogłaszaj to na forum..

w jakich okolicznościach turbina dokonała zywota ?

ostry but na niskim biegu, czy leciałeć koło 200 km/h, jakie było doładowanie ? a przede wszytskim co to za turbina była ? AWX ?

sprawdź cisnienie oleju oraz zainwestuj w czujnik doładowania i kontroluj temperature oleju przy pałowaniu :)

zawsze musi być ten pierwszy raz, nie załamuj sie... kadzy musi w życiu zajeździć turbo, moje zabilem po 3 tys km :) a program miałem od Sebastiana z G-Labu :)

po każdym tunerze trubina moze odlecieć i odleci, ważne żeby zbadać dlaczego ?

bo nie wierzę żeby było ustawione np 1,5 bara dla seryjnej turbiny AFN :)
Zgadzam się w 100% u mnie kilka wyzioneło ducha zanim trafiłem ta odpwoiedną http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=vnt



Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » sob sty 16, 2010 22:13

witam moje auto tez robił robert, mam od niego takrze turbo hybryde, co do programu, to zanim zabrał się do roboty to padło pytanie jaki ma być program, i w tym przypadku pewnie było tak samo, a co do turba to też moje wyzioneło ducha (AWX), i pewnie nie ma takiego co by mu się jakieś nie posypało, obecnie mam chybryde i jestem z niej zadowolony dmucha 1,5 . I tak jak koledzy wcześniej pisali najpierw trzeba było z nim załatwić to a potem poruszać na forum sprawe


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » sob sty 16, 2010 22:39

z turbiną to loteria zwłaszcza tymi po regeneracji mam znajomych w takim warsztacie i to co opowiadają to po prostu śmiech , nie które nowe też nie są za wiele lepsze zwłaszcza te rumuńskie
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 22:41 przez GMS, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » sob sty 16, 2010 23:04

cowboy pisze:moje zabilem po 3 tys km
jedna z moich zmarła po kilometrze, nawet dobrze gazu nie zdażyłem dodać


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » sob sty 16, 2010 23:07

no właśnie a znam przypadki że jeszcze mniej wytrzymała bądź podobnie...



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » sob sty 16, 2010 23:24

Poprosze o nr rejestr auta...wiecej bede mogl powiedziec.
Jesli dobrze kojarze to auto kupione od uzytkowika PAWELOTII czy jakos tak.
Jedna hyrbyda juz na rolkach poszla w wydech. Po rozebraniu okazalo sie ze walek fioletowy. Widoczne problemy ze smarowaniem. Wlasciciel stwierdzil ze tak czy siak trzeba robic najwyzej auto sprzeda.....oczywiscie dostal druga suszarke. Ta przezyla hamowanie i jak widac 9tys km. Radze obejrzec ja od srodka.....

Program nie byl mega hardcorowy wrecz oslabilem mu troche boosta po przygodzie z pierwsza suszarka.

Kiedys widzialem ogloszenia o sprzedazy czesci z tego auta (wtryski, turbo itd) wiec nie wiem w jakim stanie zostal on sprzedany obecnemu wlascicielowi. Moze siedzial tam zwykly AWX....pytanie sie nasowa czy to co sprzedal bylo tozsame z tym co mialem na rolkach

A teraz wiadomosc do UYSEGO
Ustosunkuj sie do wypowiedzi MICHALJAG502 bo nie sadze ze z racji odleglosci jedziesz mi po gaciach liczac na to ze nic z tego nie wyniknie.....
Pozatym mysle ze to prowokacja bo USYSY nie jest Kaszpirowskim by oceniac soft i sterowanie nim turbo majac w reku tylko uwalona suszarke....znaczy sie LOGI i VAG do kosza tak?


MICHALJAG502
grube oskarzenia rzuciles pod moim adresem. Wklej dowody a nie pomowienia. A jesli uwazasz ze reklamacja by nie byla uznana z racji odleglosci to ja slow nie mam.
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 23:29 przez rob555, łącznie zmieniany 1 raz.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob sty 16, 2010 23:34

Obrazek


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Barton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 01, 2004 14:07
Lokalizacja: Milanowek
Kontakt:

Post autor: Barton » sob sty 16, 2010 23:41

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości