[ALH] Jakie sprzęgło i IC

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Sobier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 24, 2015 13:07

[ALH] Jakie sprzęgło i IC

Post autor: Sobier » śr lut 17, 2016 13:07

Witam jak w tytule, interesuje mnie wymiana sprzęgła w moim golfie ALH, tj wymieniłem turbo od ASZ, są wtryski 216-tki ( tutaj też pytanie jak można je sprawdzić)
i jest program wgrany na 140,5km i 300Nm
czy muszę wymieniać komplet tj. docisk koło zamachowe i sprzęgło ( chodzi mi o 1masowe), konkretnie chciałbym tylko sprzęgło nie chce mieć telepki z 1masowym kołem- czy wgl. można tak wymienić?
A odnośnie wtrysków coś mi się wydaję, że coś za mało mocy przyszło przy 216-tkach i turbinie, jak czytałem to ludziom na samej turbince or arl/asz tyle wychodziło
wtryski kupiłem od 1Z używane po przebiegu 8tyś km fratelli bosio ( ciśnienie już zmieniłem na wtryskach ) pytanie czy to nie za mała moc jak na te modyfikację?

odnośnie Intercoolera mam - tj. dostałem centralny IC od reno, ale mój ori się tak nie poci jest suchutki wygląda jak nowy i tu moje pytanie, czy ktoś może próbował składać rury, węże silikonowe pod właśnie ori IC w golfie mkIV? czy jest sens w takie coś się pchać? czy lepiej zrobić FMIC i się nie męczyć?

ogólnie chciałbym uzyskać 150KM max do 160, bardziej mi zależy na Niutonach, żeby przekroczyć 350 w granicach do 400.



turpik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:36
Lokalizacja: DBL
Kontakt:

[ALH] Jakie sprzęgło i IC

Post autor: turpik » ndz lut 21, 2016 09:38

jak nie chcesz jednomasu to daj tarcze do obicia kevlarem pod warunkiem ze docisk i dwumas masz dobry. wiekszy ic to takich modyfikacji jest jak najbardziej wskazany bo w cieple dni szybko go zagotujesz. 400Nm bedzie ciezko uzyskac na takim osprzecie. wtryskiwacze mozesz dac na sprawdzenie ciesnien otwarcia oraz czy koncowki nie leja. i podstawa jest dobry tuner bo nie wszyscy dobrze ogarniaja takie zmiany mechaniczne



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[ALH] Jakie sprzęgło i IC

Post autor: wesol » ndz lut 21, 2016 09:56

Jakie drgania na jednomasie? Co za brednie. Nie może tylko być luzów na sprezynkach w tarczy.
Jeśli chcesz taki niuton to nawet nowy dwumas długo nie wytrzyma. Dawaj fmic jednomas na g60 i to turbo asz czy arl i będzie power po sofcie u tunera.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Sobier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 24, 2015 13:07

[ALH] Jakie sprzęgło i IC

Post autor: Sobier » ndz lut 21, 2016 13:03

u mnie teraz doszły jeszcze halogeny na wlocie (tam gdzie IC jest) i może sie bardziej pocić, odnośnie sprzęgła każdy mówi co innego, mój mechanik który naprawia tylko skrzynie to od razu mi to odradził bo powiedział że będzie bujało autem na luzie i na postoju, że dwumasa jest od tego że to niweluje. ogólnie mi chodzi czy mogę zamontować samo sprzęgło od zestawu jednomasowego do mojej dwumasy? czy zda to rezultat?

czyli rozumiem, że bez IC dużego ( bez sprzęgła to wiem, ale czy jednomas też musi być?
mogę zapomnieć o 350Nm+?
ew. mógłbym rozważyć montaż skrzyni 6-biegowej od arl-a? czy to też bez sensu?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[ALH] Jakie sprzęgło i IC

Post autor: wesol » ndz lut 21, 2016 13:40

Podalem ci jak maszz robic a ajak sobie wolisz wydumki stosowac to twoja sprawa. TO z enie podpasuje po pierwsze zamiana tarczy z dociskiem od jednomasu do kola dwumasowego i odwrotnie to wystarczy sie przyjrzeć jak oba zestawy wygladają. Ani sie nie zmiesci ani nie bedzie tlumienia. Skoro ci tak gada ten towj mechanik to chyba wie co mowi i pewnie przewalkowal takich zestawow dzieisatki a moze i setki tak jak ja i wielu innych tu na forum. No widzisz a umnie nic nie drga nei telepie. Chodzi dwa razy lepiej jak na dwumasie nowej tak ze szklanke mozna klasc na silnik.

Skrzynie 6 biegowa to juz bylo tez setki razy ale skoro cie stac na zakup drugiego zetawu sprzeglowego razem z zamachem pod taka skrzynie, sama skrzynie za 1000 zl plus obie poloski plus rozrusznik, i łapy itd to twoja sprawa. tak mniejwiecej to dwa klocki na uzywanych czesciahc jak nic idzie a jak nowy dwumas to zeby sie w 4 czy 5 dalo zmiescic to bedzie dobrze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
dj domin1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: wt lis 13, 2007 21:39
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

[ALH] Jakie sprzęgło i IC

Post autor: dj domin1 » ndz lut 21, 2016 20:04

Ja w poprzednim audi zamontowałem jednomas i byłem mega zadowolony. W obecnym audi mam dwumas. Ale wiem że na dniach będzie sztywne koło. Nowy docisk, tarcza wzmocniona i będzie git. Tak jak pisałem wyżej zestaw taki mam już sprawdzony i jak dla mnie jest jak najbardziej ok. Jeśli o mnie chodzi polecam. A jeśli chcesz co roku wymieniać zestaw sprzęgła z kołem to proszę bardzo. Przy okazji Twój mechanik robotę będzie miał.


[img]http://images47.fotosik.pl/224/aec06ac71a10dc82med.jpg[/img]
Mój Wolfsburg Edition 16V I mk2 AFN
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=188972 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=524708

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości