Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: piter007i » pn sie 17, 2015 20:05

Ja wrzuciłem do swojego alh najpierw ASV, później nowki Bosch 0.216 i jakiejś wielkiej mocy nie odczułem, silnik jest sprawny, czekam jedynie żeby podjechać do tunera i wyciągnąć dopiero to co faktycznie można przy użyciu tych wtrysków.

Wysłano z mojego G4S


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Joneg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 29, 2015 23:37

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Joneg » pn sie 17, 2015 23:42

Witam panowie, posiadam ATD po programie, chciałbym znać wydajność krancową moich wtrysków, ponieważ chce założyć turbo ARL lub ASZ



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: wesol » wt sie 18, 2015 17:15

jesli zdrowe to nei wykozystasz w pelni turbiny ASZ. Gdzies na 160 koni wydola ale tak jak wspomnialemjesli sa zdrowe czyt jak nowe.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: maciek805 » wt sie 18, 2015 20:37

Panowie, mozna smialo brac te wtryski i sie nie bac ? co myslicie ? http://allegro.pl/216-wtryski-1-9-tdi-0 ... 13831.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » wt sie 18, 2015 23:21

wolalbym dolozyc i brac wzm . te to jakas lipa bo za tanio .a na modach sie nie oszczedza bo pozniej efekty marne.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

saj234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 18, 2014 18:21

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: saj234 » śr sie 19, 2015 21:17

maciek805 pisze:Panowie, mozna smialo brac te wtryski i sie nie bac ? co myslicie ? http://allegro.pl/216-wtryski-1-9-tdi-0 ... 13831.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest aukcja Muszki wiec luipy nie powinno byc. Sam od niego kupowalem 0,240



Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: krzysiek1606 » czw sie 20, 2015 10:48

maciek805 pisze:Panowie, mozna smialo brac te wtryski i sie nie bac ? co myslicie ? http://allegro.pl/216-wtryski-1-9-tdi-0 ... 13831.html" onclick="window.open(this.href);return false;
do kompletu dokup jeszcze chinska turbine i efekt :ass:


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: stefano189 » czw sie 20, 2015 11:10

krzysiek1606 pisze:do kompletu dokup jeszcze chinska turbine i efekt :ass:

świete słowa. Że też nikomu do łba nie przyjdzie skąd taka duża różnica w kwocie między wtryskami od cowboya za 1150 i takimi g*wnami z allegro za 600 zł. Przecież to logiczne że dzieli je przepaść jakościowa i na pewno żadne te badziewia nie pozwolą na uzyskanie dużych mocy.


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » czw sie 20, 2015 11:52

do tego ten co szuka najtaniej pewnie silnik tez do serii nie doprowadzony a później na forum kolejny temat typu "mam problem "

mówie jeśli ktos chce tanio i dobre to jedynie WZM ,nawet lepsze jak prze reklamowane bosio czy 7 diesel .o star diesel i innych wynalazkach nie wspomne.

na bosch-a szkoda kasy to fakt . bo mody się nudzą i po jakimś czasie nie odzyskasz tych 1xxxzł za bosch-e . tylko ,że trzeba czekać bo wzm miało produkowac 230-stki ale jakś ich nie widze na razie.
krzysiek1606 pisze:do kompletu dokup jeszcze chinska turbine i efekt
no nie korasa za 500zł a potem o łopatki się wytarły :crazy: , albo nie pompuje tyle ile trzeba .
ludzie się chyba nigdy nie nauczą ,że jeśli chcesz mieć dobre to trzeba sporo hajsu wybulić .po taniości się też da ale to wywalanie hasju w błoto bo na długo to nie starczy ,jeszcze dochodzi sprawa bezpieczeństwa ,ja bym takiego shitu nie wsadził do auta nawet jak bym sam miał tym jeździć.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: cowboy » czw sie 20, 2015 13:38

na BOSCHa nie szkoda kasy, jesli ktos nie idzie w grube moce tylko robi podtsaweowe mody (216, wydech, remap, fmic) i chce pojezdzic kilka lat autem to bosch jest najlepszy
nie ma co porównywac do zamienników z uwagi ze tylko bosch daje nowy trzpień i przekładkę

BOSCH - bardzo dobrze i niestety nietanio
WZM - dobrze i tanio ale nie robią wiecej niz 216
FIRAD - tez OK ale nie robi 216, tylko tuningowe a tu słaba dostepność
najważniejsze przy zamiennikach to dobrze ustawić obydwa cisnienia i w razie potrzeby wymienić trzpień na mniej zuzyty jak wtryski juz złomy



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » czw sie 20, 2015 14:01

trzpienie mozna kupić w IC nowe ale dobra to jakość ? ja u siebie takie mam wsadzone narazie jest ok :) .
cowboy pisze:na BOSCHa nie szkoda kasy, jesli ktos nie idzie w grube moce tylko robi podtsaweowe mody (216, wydech, remap, fmic) i chce pojezdzic kilka lat autem to bosch
ja tak chciałem ale po 3 miesiącach mi to zbżydło :( i chciałem więcej mocy ,na szczęście kupiłem wzm-y to się tak w koszta nie wpakowałem ale i tak cięzko to było sprzedać używane po niskim przebiegu . w sumie wtrysków nie trzeba wymieniac jak mało paliwa ,wystarczy mocniejsza pompa z reni ale o tym się później dowiedziałem jak wsadziłem 240-stki Firada + nowe trzpienie z IC zamiennik oraz w bdb stanie przekładki z wtrysków asv 2003r po niskim przebiegu .ustawiał mi gosciu tylko 1 cisnienie wtrysku bo mówił ,że po wymianie tego trzpienia i przekładki nie trzeba tego 2 ustawiać ,jak narazie nie nażekam ,korekcje mam blisko 0.05 na każdym garze ,moc jest ,dym tez jest bo turbo za słabe :grin: .ale jak bym wiedział zostawił bym jak jest i pakował pompe 11m ,mniej grzebania przy najmniej z tym jest.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: piori » czw sie 20, 2015 14:07

Właśnie, jako to jest, większa pompa mniej wpływa na dymienie niż większe wtryski?



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: cowboy » czw sie 20, 2015 15:29

VW_seller pisze:ustawiał mi gosciu tylko 1 cisnienie wtrysku bo mówił ,że po wymianie tego trzpienia i przekładki nie trzeba tego 2 ustawiać ,jak narazie nie nażekam
bo nie wiedział jak ustawić drugie... a pierwsze cisnienie to jest tylko mała daweczka pilotująca, to drugie jest najwazniejsze

zawsze trzeba ustawiac 2 cisnienie, nawet na nowym BOSCHu, tyle ze jak sie założy komplet naprawczy i podbije sie pierwsze to drugie tez idzie do góry i wystarczy niewielka korekta

ps. nie wiedziałem że w IC są trzpienie, mozesz podać jakis link albo kod tego produktu, ile to kosztuje ?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » czw sie 20, 2015 15:50

linka nie mam bo mi to znajomy na firme od nich kupowal ale w necie widzialem na gaz parts i jeszcze gdzies .musialbys poszukac .ja placilem za to 50zl za 4szt .troche drogo jak za takie male czesci ale wygladaja podobnie do ori .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości