Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: wesol » ndz sie 16, 2015 21:50

Moze i by podeszly bo to tez VP ale nie wiem czy mocy by przybylo czy ubylo. Jak nie to rozpylacze same zamienic w korpusy i po sprawie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

sylwek1191
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 17, 2012 15:41

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: sylwek1191 » ndz sie 16, 2015 22:22

VW_seller pisze:
sylwek1191 pisze:Witam mam pytanko czy do alh90km da sie zadaptowac wtryski z 2.5 v6 bdh180km ?
nie ,inna konstrukcja wtryskiwacza .nawet jak by się dało to nie wiem czy wogóle by na tym odpalił
dziękuje za szybką odpowiedz :)



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » ndz sie 16, 2015 22:27

wesol pisze:Jak nie to rozpylacze same zamienic w korpusy i po sprawie.
inny kąt wtrysku ,za dużo kombinowania .lepiej z afn-a wsadzić tańsze są i bez kombinowania do alh to przybedzie z 10km moze więcej.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

sylwek1191
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 17, 2012 15:41

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: sylwek1191 » ndz sie 16, 2015 23:09

VW_seller pisze:
wesol pisze:Jak nie to rozpylacze same zamienic w korpusy i po sprawie.
inny kąt wtrysku ,za dużo kombinowania .lepiej z afn-a wsadzić tańsze są i bez kombinowania do alh to przybedzie z 10km moze więcej.
Bardziej mnie interesuje 216 lub jakieś inne, co znacznie ożywią golfika bo troszkę osłabł po założeniu 18" :)
Jeżeli mógł bym prosić o jakiś manułal co trzeba zrobić by one hulały oraz z jakie oznaczenia silników/wtrysków poszukiwać i jakie koszta się z tym wiążą bym nie przepłacił ? :)



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » ndz sie 16, 2015 23:55

poczytaj ten temat od 1 strony .do tego wujek gogle pomoze.ale tanio to zla strona tuningu.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

sylwek1191
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 17, 2012 15:41

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: sylwek1191 » ndz sie 16, 2015 23:59

VW_seller pisze:poczytaj ten temat od 1 strony .do tego wujek gogle pomoze.ale tanio to zla strona tuningu.
Nie napisałem tanio, chodzi mi oto jakie sa ceny np. wtrysków nowych/używanych chyba ze ktoś z forum się tym zajmuje :)?
Mój plan obejmuje: wtryski 216, turbo asv, centralny ic, program.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » pn sie 17, 2015 06:22

używanych bym nie kładł .nowe kupisz tu na forum lub na allegro ,ja miałem z wzm i nie nażekałem program robił mi PGT z forum ibizy i tez nie nażekam ,wcale nie drogo mnie to wyszło ale tez nie tanio , po taniości tez można ale efekty marne


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: wesol » pn sie 17, 2015 06:23

kolego faktycznie musisz troszke poczytac bo wkraczamy w informacje ktore tu sa juz dawno opisywane sto razy. Wtryski najwydajniejsze te 216 to tylko w transporterze byly 2.6 tdi ale 5 cylindrowym i to tych 150 konnych. Druga sprawa to juz tego nei doczytales ze turbo ALH i ASV to dokladnie to samo turbo. Uzywki wtrysku od transportera to juz dawno na rynku wytrzepane sa. Zakladaj wieksze turbo i wydajniejsze wtryski 216 a pare osob sie tu zajmuje tym.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » pn sie 17, 2015 08:58

do 150km żeby miec wystarczą wtryski 216 ,bez zmiany turbo ,no chyba ,że swoje już na wyczerpaniu .wkładanie większej turbiny to rzeźba i większe koszty .
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2015 12:33 przez VW_seller, łącznie zmieniany 1 raz.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: daniel.wwe » pn sie 17, 2015 12:18

No jak nie pisze nic o turbo? Czytaj :bajer:
sylwek1191 pisze: Mój plan obejmuje: wtryski 216, turbo asv, centralny ic, program.
Wiec wesol dobrze napisal


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » pn sie 17, 2015 12:34

no tak nie doczytanie . i fakt turbo w asv jest takie same jak w alh ,chyba ,że ktoś wymieniał wcześniej ,np u mnie kiedyś jak miałem alh było turbo KKK a nie garret ale oznaczeń nie spisywałem ,też było to na vnt widocznie ktoś rzeźbił :helm: .ale jeśli chodzi o wtryski obecnie najbardziej oacalne są na kocówkach wzm bo mają bardzo dobra jakość


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: wesol » pn sie 17, 2015 18:20

troszke dziwne ze chce FMIC dawac a turbo zaledwie takie male. tak jak i pakowanie 216 czy ja wiem. Starczyly by 205 i po sprawie. Z drugiej strony pakujac tez 216 i nawet to turbo od ASZ ktore mozna wyhaczyc spokojnie za 400 zl to wypadac bedzie zmienic sprzeglo bo zaraz nie bedzie ogarniac roboty. Najekonomiczniej to zapakowac te wtryski od 110 czyli 205 i zrobic soft na te 145 KM jesli wszystko inne sprawne i poprostu latac sobie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: maciek805 » pn sie 17, 2015 19:06

Panowie, mam ALH. Wszystko seria. Chce dac wtryski od ASV, wiec wystarczy niby zamontowac i normalnie smigac, wszystko pasuje na tip top ? No ale co jak przeciez sterownik komputera jest ustawiony na dawke paliwa jaka mialy wtryskiwacze ALH czyli z mniejsza "dziurka" ??



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: deskjet » pn sie 17, 2015 20:02

Wszystko pasuje. Tylko ze samo wrzucenie wtryskow od ASV niewiele moc podniesie. Jak wrzucisz 205 to do tunera i bedzie :bigok: o ile trafisz na sprawne, bo ciezko o takie...


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości