Wskaźnik doładowania turbiny.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

vr6 Power
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:27

Wskaźnik doładowania turbiny.

Post autor: vr6 Power » śr sie 12, 2015 23:32

Witam założyłem do swojej bory wskaźnik ciśnienia doładowania turbiny wszystko dobrze podpiente kabelki wszystka ale po włączeniu silnika cały czas pokazuje zero nwm co teraz zrobić .
Wężyk mam podłączony pod rure ssącą silnik asz nwm może gdzie indziej podłączyć ?
Najlepiej jakieś zdjęcia poglądowe bo z innych tematów to ja nic się nie dowiem ze słów zdjęcie to zdjęcie .
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wskaźnik doładowania turbiny.

Post autor: Sztomel » czw sie 13, 2015 06:32

vr6 Power pisze:Wężyk mam podłączony pod rure ssącą silnik asz nwm może gdzie indziej podłączyć ?
Są dwa odcinki dolotu - jeden to odcinek gdzie turbo zasysa powietrze z filtra powietrza a drugi to ten gdzie turbo pcha sprężone powietrze do kolektora ssącego i to do tego drugiego odcinka powinieneś podłączyć wskaźnik (czyli dopiero za turbo a nie przed) z tym, że wężyk do wskaźnika musi mieć zamontowany restryktor czyli tzw. zwężkę bo inaczej będzie zakłamywał wartość ciśnienia.


Obrazek

vr6 Power
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:27

Wskaźnik doładowania turbiny.

Post autor: vr6 Power » czw sie 13, 2015 17:54

wita ja mam podłączone do tej rury .
http://images49.fotosik.pl/275/54ead83ca98b0f57med.jpg



byh81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 23:31

Re: Wskaźnik doładowania turbiny.

Post autor: byh81 » czw sie 13, 2015 23:33

Ale jeżeli po odpaleniu silnika pokazuje zero to dobrze, ciśnienie doładowania wskazuje podczas jazdy. A tak na poważnie to postaraj się pożyczyć jakiś manualny wskaźnik (bo z tego co piszesz to masz elektroniczny) i wtedy podepnij wężyk, jeżeli masz szczelne połączenie z rurą którą zaznaczyłeś to musi chodzić i w swoim musisz wtedy szukać problemów z podpięciem kabelków albo uszkodzeniem samego wskaźnika.



vr6 Power
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:27

Wskaźnik doładowania turbiny.

Post autor: vr6 Power » pt sie 14, 2015 17:34

http://allegro.pl/wskaznik-boost-mroczn ... 93214.html

Mam taki .
A jak bym podłączył pod wężyk który idzie do turbo to jest oczywiście podciśnienie jak do niego podłaczyłem to coś tam pokazuje tylko nwm czy dokładnie nagram filmik jak bede miał czas i zapodam .



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wskaźnik doładowania turbiny.

Post autor: Sztomel » pt sie 14, 2015 18:39

vr6 Power, po co go chcesz podłączać do wężyka podciśnienia ? Jeśli tylko dla sprawdzenia czy działa to owszem ale po co. Najlepiej go wpiąć od razu w dolot powietrza doładowanego (wg instrukcji jaką masz dołączoną do wskaźnika) i zlogować sobie dynamicznie auto Vagiem (grupę 011) i w czasie logu patrzeć czy wskaźnik pokazuje w granicach 1,3 bara - w zapisanym logu wartość ciśnienia doładowania w przedostatniej kolumnie grupy 011 powinna dla silnika ASZ wskazywać około 2300 mbarów - to jest wartość bezwzględna ciśnienia (ciśnienie doładowania + około 980 mbarów ciśnienia atmosferycznego). Wskaźnik zaś odejmuje wartość (około 980 mbarów ciśnienia atmosferycznego) więc powinien pokazywać o 1.3 mbara - wtedy będzie działał sprawnie.
Ostatnio zmieniony sob sie 15, 2015 10:05 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

vr6 Power
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:27

Wskaźnik doładowania turbiny.

Post autor: vr6 Power » pt sie 14, 2015 20:46

Aha rozumie juz cos wymodziłem dzięki za pomoc odezwe sie jak co .



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości