ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Jing » ndz paź 26, 2014 11:28

witaj, mam AXR po programie i też mam podobny objaw że drgania ja jałowym, natomiast w przyszłości będe chciał równiez podnieść moc a bylem na wizycie w CTR Tuning i doradzono mi zamontowanie G60. :bajer:


Quattro - AVF

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » ndz paź 26, 2014 14:24

skryznia 5 biegowa to jednomas od silnika 1Z i sprzeglo od G60 i pos prawie. Jak 6 biegowa to valeo i tez sprawa zalatwiona tylko ze drozej jak do 5 biegowej.

Wczoraj gadalismy o tym w gronie. Z Fiodorem odrazu mowilismy ze same plusy takiego jednomasu nawet do tych 6 biegowców.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Jing » pn paź 27, 2014 21:46

wesol, widzisz co mechanik to ma swoją teorie, kiedyś rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem z ASO i on zaś odwrotnie, nie robić takich mieszanek żeby dwu mas na jednomas, bo niby nie znosi takich drgań itd. on swoje ja swoje hehe doszedlem do wniosku że jest tylko fachowcem w serwisie.


Quattro - AVF

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » pn paź 27, 2014 22:09

Słuchaj Fiodor w tune up włożył takich zestawów całą mase a auta na moce ponad 2xx koni i jeżdżą. Sam ma ibize 270 km ale vp i co nic nie pęka mimo ze tam tez siedzial dwumas ten mniejszy 228mm.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » wt lis 11, 2014 17:01

Panowie tak podepnę się pod temat ;) co do sprzęgła do ASZ +++ to niektórzy radzą np koledzy z CTR lub Tune up że Sharan btb ok ale też może być zwykłe sprzęgło od ASZ/ARL ze wzmocnieniem tarczy okładzinami kevlara w sumie sam nie wiem co lepsze ;) przy mocach 200+

Co nie co zagłębiałem się w temat to Bartek z KingSoft wkładał do skrzyni 6b normalnie jednomas przygotowany pod tą skrzynie jak to się sprawuje no w jego odczuciu jego flagowy samochód ma 300KM/455nM i obecnie trzyma co dalej nie wiem sam nie sprawdzałem śledzę jego temat na YT i ogólnie z nim rozmawiałem.

Co do LUK czy SACHS to z tego co czytam zdania jak zawsze są podzielone to jeżeli koledzy bardziej siedzą w temacie może uzasadnią dlaczego ? :)

Ja też jestem na etapie wymiany sprzęgła i też nie wiem co wsadzić ;/ celuję w moc 220/230 max bez mocnych szaleństw.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » wt lis 11, 2014 17:13

hej kolego. Tak zgadza sie Robert z Tune Up raczje zawsze mowi zeby wstawiac od BTB ale np Fiodor tez z Tune Up, ktory zajmuje sie wlasnie przygotowaniem takiego auta czyli ze tak powiem brudzi sobie mocno rece jak rozmawialem to zesmy razem innego kolege namawiali wlasnie na jednomas valeo. Stalismy wszyscy i gadka sie toczyła. Sam Fiodor tez pare ladnych jednomasowek valeo zalozyl do mocnych aut. Jelsi celujesz w taka moc to powiem ci tak- Tylko i wylacznie jednomas. Nawet BTB dlugo nie posluzy na 220 koniach i niutonie ponad 400Nm. Ja mam aktualnie tylo 180Km i 400Nm i nic sie slizga nie dzieje. Tamuja mnie lipne wtryski ale czekam na rozpylacze HF25 to wtedy pogadamy czy znosi to moc powyzej 2xx koni i z niuton w okolicach 450 i to w budzie sharana. Ale ogolnie wiem ze da rade na tak amoc bo Robert kilka takich aut wypuscil z moca 240KM i 450 Nm na jednomasowce. Fiodor ma ibize coprawda VP ale tez moc 270 KM i niuton tez okrótny i na jednomasie daje rade choc to na skrzyni chyba u niego 5 biegowej jest. Tarcz i doscikó nie musisz wzmacniac bo to ogarnie bez problemu seryjny zestaw valeo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » wt lis 11, 2014 17:36

Czyli spróbować się zabawić w jednomas do skrzyni 6b? Wiem wiem gadałem tez z Fiodorem ogarniał mi FMIC ale też widziałem jakie cuda robi z przygotowaniem turbin pod takie auta ;-). W jednomasie o tyle jest problem ze mało o tym jest napisane w skrzyni 6b jak to jeździ i jak to długo posłuży i czy negatywnych skutków nie ma. To jeżeli będziesz się bawił to informuj mnie ;-) jak to tam ogarniesz jestem strasznie ciekaw.
O tyle tez przemawia w jednomasie to ze przygotowany zestaw pod to jest tańszy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » wt lis 11, 2014 17:50

jelsi nie bede zmuszony to nigdy nie zaloze dwumasy. Jesli jest zamiennik jednomasowy to zkladac i nie sluchac tych naganiaczy z sachsa czy tam luka. Nie wiem czy nie ma tkaich na necie co to wlasnie plota rozne roznosci ze sie silnik rozeci ze skrzynia padnie i takie tam. Kompletne bzdury. Widziales u Fiodora w magazynku kolektory pod GTB?? Ja tam sam wyspawalem i flansze sobie porobilem i jakos daje rade. Nogi nigdy lekkiej nie mialem i chyba nie bede mial.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » wt lis 11, 2014 18:13

No właśnie dużo gadki o skrzyni ze to źle dla niej i silnika itp. Fakt jest faktem co niektórzy jeżdżą i chwalą. Wiem wiem u Fiodora to niedługo trzeba będzie zmienić siedzibę bo miejsca zabraknie na jego prace ;-) ja później pewnie się do niego uśmiechnę z turbo GTB wstępne rozmowy juz były o kosztach. Powiedz mi jednomas gdzieś sam kupowałeś czy Fiodorowi dałeś $ żeby ogarnął? Bo ja bym wolał nie kupić źle :-P

Powiedz mi jeszcze tak rozwijając temat o ile dobrze rozumiem jest to Valeo Kit 4P tak ? oprócz tego to jakieś zabiegi przygotowania pod większą moc potrzeba po kupnie ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » wt lis 11, 2014 19:05

Sam wszystko ogarnolem. Nie ma wielkiej filozofii. Jednomas valeo z allegro 1250 zł. Wysprzeglika tylko nie ma w zestawie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » wt lis 11, 2014 19:32

Hmm patrze na te ceny to komplet z łożyskiem i wysprzeglikiem 1850zł to jak na komplet to chyba ok. Ja będę chciał wszystko raczej bo łożysko trochę już mocniej grzechocze itp zawsze to lepiej po całości. Chyba mnie przekonałeś :-P
Chociaż wybacz że tak potruje tyłek ci jeszcze ale chce do końca zdementować jeszcze info które otrzymałem otóż o co chodzi z przygotowaniem zestawu jednomasowego do montażu bo seryjny jest zbyt słaby czy oprócz tego kupna raczej nie ma co tam wzmacniać ? chyba że źle słyszałem i nie o to chodziło z tą informacją ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » wt lis 11, 2014 19:57

Są dwa zestawy valeo pod skrzynie 6 biegowa. Do sharana 115 km i pod 130/150 km. Bierz pod 130 to 240 km wytrzymuje. Wysprzeglik kosztuje luka 200 zł i nic nie robisz. Czyli 200+ 1250= 1450 zł. Zakladasz i jezdzisz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » wt lis 11, 2014 20:01

wesol pisze:Są dwa zestawy valeo pod skrzynie 6 biegowa. Do sharana 115 km i pod 130/150 km. Bierz pod 130 to 240 km wytrzymuje. Wysprzeglik kosztuje luka 200 zł i nic nie robisz. Czyli 200+ 1250= 1450 zł. Zakladasz i jezdzisz.
Aaa rozumiem czyli sam składam taki zestawik ;) no dobrze ale łożysko oporowe jeżeli chce to może być też osobno kupowane ? (chyba że właśnie o tym mówimy wysprzęglik = łożysko oporowe) (ahh ta moja wiedza :P )

http://allegro.pl/kolo-sprzeglo-valeo-g ... 11794.html" onclick="window.open(this.href);return false; to pewnie o ten chodzi :)
lub
http://allegro.pl/sztywne-kolo-sprzeglo ... 35081.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale czuje w tej 2 aukcji jakiś chwyt marketingowy że drożej.

Jednak LUKa mówisz ;) no ok pójdę za radą bo jeszcze jest SACHS

To powiem ci że nie wiem o co chodziło Bartkowi z Kingsoftu że trzeba to przygotować ;) może właśnie o kupno wysprzęglika.



Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: masakra » pt lis 14, 2014 11:55

wesol, masz może zdjęcie Twojego zestawu valeo 130 km ? Jakie numery widnieją na zamachu, docisku ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości