Podrasowanie 1,9 TDI

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

MrMefisto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sie 27, 2014 08:47

Podrasowanie 1,9 TDI

Post autor: MrMefisto » śr sie 27, 2014 09:02

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem golfa IV 2000r, silnik1,9 TDI 90 km.

Autko jest bezproblemowe jednak mam bardzo dynamiczny styl jazdy i obawiam się, że 90 km to po prostu mało, przy obrotach powyżej 3,5k + silnik w ogóle nie ciągnie do przodu, tak więc wziąłem się za przeszukanie forum i znalazłem kilka (mam nadzieję cennych informacji) i tutaj pytanie do ekspertów, jak sprawa będzie wyglądać finansowo i jaki będzie wzrost mocy/spalania.

1. Intercooler, słyszałem, że coś daje, tylko nigdy nie doczytałem konkretnych informacji co? (zasadę działania znam) więc ile mogę zyskać koników, jaki IC mam zainstalować? (ew. koszt montażu sprzętu, jak podacie nazwę to znajdę sobie na allegro)
2. Chipbox - znam opinię na ten temat jednak chciałbym tutaj poprosić o info kogoś kto miał zainstalowany i jaka była różnica
3. Chiptuning - ile można na tym zyskać - koniki/spalanie
4. Większe Turbo j/w ewentualnie jaki koszt takiego sprzętu
5. Dolot powietrza do IC (czy jest znacząca różnica bez lub z)

Ewentualnie moglibyście coś od siebie doradzić.

Z góry dzięki :)



Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Podrasowanie 1,9 TDI

Post autor: czarnykurczak » śr sie 27, 2014 09:32

Napisz oznaczenie silnika jaki jest u Ciebie w golfie. Po roczniku zgaduję, że jest to ALH.[
MrMefisto pisze:1. Intercooler, słyszałem, że coś daje, tylko nigdy nie doczytałem konkretnych informacji co? (zasadę działania znam) więc ile mogę zyskać koników, jaki IC mam zainstalować? (ew. koszt montażu sprzętu, jak podacie nazwę to znajdę sobie na allegro)
Mocy Ci raczej nie przybędzie. Po prostu w gorące dni samochód będzie jechał tak samo jak w chłodne.
MrMefisto pisze:2. Chipbox -
Daj spokój.

quote="MrMefisto"]3. Chiptuning - ile można na tym zyskać - koniki/spalanie[/quote]

Mnie z AGR udało się wyciągnąć nieco ponad 138 koników i coś pod 290nm momentu. Ale włożyłem do niego większe wtryski i założyłem duży intercooler.

W Twoim wypadku zacząłbym od zbadania stanu turbo, potem wyczyść dolot i zaślep EGR, kup większe wtryski i IC a na koniec jedź na softa.


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

MrMefisto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sie 27, 2014 08:47

Podrasowanie 1,9 TDI

Post autor: MrMefisto » śr sie 27, 2014 09:39

Okej...

AGR rozumiem tutaj mówisz o większym turbo? Jaki byłby koszt ?

Dolot - jak miałbym go wyczyścić? rozumiem też, że chodzi o dolot filtru powietrza? tutaj od razu zapytam, jeśli nie IC to zainstalować filtr stożkowy czy zwykły "sportowy" ?

"zaślep EGR" gdybyś mógł rozwinąć jak 5-latkowi (jestem lekkim laikiem)

większe wtryski.. jaki byłby koszt +/-?

Jedź na softa..? :)



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Podrasowanie 1,9 TDI

Post autor: cowboy » śr sie 27, 2014 09:47

uzyj opcji szukaj i zapoznaj sie z regulaminem forum



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości