Kolektory ssące - jaka różnica?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

pvdzi23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 09, 2012 19:22
Lokalizacja: Świdnica

Kolektory ssące - jaka różnica?

Post autor: pvdzi23 » sob paź 06, 2012 11:19

Prawdopodobnie znalazłem problem.. Na flanszy którą przykręciłem do kolektora pojawiła sie mgła olejowa która ciekła z jednej śruby po kolektorze .. Wiec pewnie to była ta nieszczelnosc i powodowało te dziwne zachowanie sie silnika .. Miałem tak już kiedys gdy pękł mi wąż od intercoolera .. Dzisiaj poprawka idzie inna uszczelka plus masa uszczelniajaca i mam nadzieje ze bedzie lepiej. Pzdr!



pvdzi23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 09, 2012 19:22
Lokalizacja: Świdnica

Kolektory ssące - jaka różnica?

Post autor: pvdzi23 » sob paź 06, 2012 17:36

Inna uszczelka lepsza też lekka lipa bo przepuszcza lecz to nie ona jest powodem tego wszystkiego ... Na pierwszy plan poszła flansza ... Zle zrobiona w jednym miejscu i taki efekt ... Wymiana flanszy i powinno być ok ..



u-man
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 18:32
Lokalizacja: SBE-Żelisławice-Arroyo/SRL/DZG/LU

Kolektory ssące - jaka różnica?

Post autor: u-man » wt lis 06, 2012 19:35

Kolega proponuje mi kolektor od ASZ, ja mam ALH, jakie i czy duże są różnice gdy założę ? czy raczej poczekać aż będzie miał w przyszłości od ARL czy AWX?


Golf... golf never changes...
Chciałem zostac barmanem... ale alkohol się pije a nie trzyma za plecami...

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Kolektory ssące - jaka różnica?

Post autor: wesol » wt lis 06, 2012 21:01

u-man pisze:Kolega proponuje mi kolektor od ASZ, ja mam ALH, jakie i czy duże są różnice gdy założę ? czy raczej poczekać aż będzie miał w przyszłości od ARL czy AWX?
Kolego poczytaj na forum co. Bo nie chce mi sie juz prostowac tych wiecznych pytan na ktore są juz odpowiedzi. Mod wpadnie i bedzie dym i po co Ci to?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

u-man
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 18:32
Lokalizacja: SBE-Żelisławice-Arroyo/SRL/DZG/LU

Re: Kolektory ssące - jaka różnica?

Post autor: u-man » wt lis 06, 2012 23:21

Kolego poczytaj na forum co. Bo nie chce mi sie juz prostowac tych wiecznych pytan na ktore są juz odpowiedzi. Mod wpadnie i bedzie dym i po co Ci to?[/quote]

z tego co poszukałem to wychodzi że np:kolega ~A~r~O~ ma golf IV 1.9 TDI ALH po malych modach.... tzn wtryski 216 dolot od ARL sprzęgło jednomas... czyli czekać na część od ARL -ehh. Czyli kolega bardzo chciał opchnąć mi część od ASZ-ta a to łobuz. Jak zwykle forum nieodzowne (poprawcie mnie jak źle rozumuje, bo siedzę i w gorączce to pisze, tak jesienna pogoda mnie załatwiła).


Golf... golf never changes...
Chciałem zostac barmanem... ale alkohol się pije a nie trzyma za plecami...

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Kolektory ssące - jaka różnica?

Post autor: Baryla » wt lis 06, 2012 23:28

kolektor ASZ i ARL to te same kolektory.... AWX w sumie jest prawie taki sam bo ma wyjście w drugą stronę co ASZ/ARL, a parametry przepływu te same.



Awatar użytkownika
daner89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 15, 2011 16:23
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Kolektory ssące - jaka różnica?

Post autor: daner89 » wt kwie 15, 2014 00:55

Czy kolektor ASZ podchodzi P2P do AJM ? Odkręcam AJM i wstawiam od ASZ bez żadnego problemu???



arwam

Kolektory ssące - jaka różnica?

Post autor: arwam » wt kwie 15, 2014 11:21

nie pamiętam w którą stronę wychodzi ASZ ale zasdniczo do głowicy przykręcasz i pasuje, nie pamiętam tylko jak w AJM jest przyłącze przewodu elastycznego zrobione czy na szybko złączkę czy normalnie na objemkę



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kolektory ssące - jaka różnica?

Post autor: Shmatan » wt kwie 15, 2014 14:36

ASZ wychodzi na rozrząd czyli jak AJM, ale nie spasuje ani zawór egr ani rura za nim.

Potrzebujesz albo flanszę między kolektorem a rurą albo flanszę między kolektorem a egr'em.

Temat poruszany dziesiątki razy



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości