Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: wronek1 » sob kwie 05, 2014 16:54

skoro w saabie ogarnia 185 koni to czemu ma nie ogarniac 150 ? zanim coś napiszesz to sie zorientuj w temacie.
A co do Twojego S4 to jest inny dział żeby sie chwalić swoimi autami :bigok: jak myślisz że nigdy nie jeździłem 300konnym audi to możesz być w wielkim błędzie :grin:


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: czaja86 » sob kwie 05, 2014 19:45

Po pierwsze saab to benzyna i ma doładowanie coś poniżej 1 bar więc nie porównuj doładowania dodatkowo w 2L benzynie do 1.9 w TDI. Po drugie jak wiadomo IC jednostronny jest do dupy bo powietrze musi przez niego przelecieć zawrócić i pokonać znowu ten sam kawałek drogi żeby wylecieć więc nie dość że dłuższa droga do pokonania to jeszcze przepływ mniejszy bo wysokość na pół. Ten ic ma wymiary rdzenia 540mm 160mm 58m więc nie gadaj głupot że to ma obsłużyć spokojnie 150km na dotatek w Tdi. IC o wymiarach 550x140x65 gdzie przepływ jest z lewej na prawą w wysilonym Tdi do 150KM będzie miał co robić. Zobacz jeszcze że boczki tego coolera są plastikowe i możesz się zdziwić jak podczas upalania w lato pęknie sobie ten boczek na doładowanie grubo ponad 1 bar. Masz może takie odczucia bo IC jest przed zderzakiem i powietrze chłodzi go bardzo dobrze bo nic go nie zasłania.

Poczytaj ten cały dział to dowiesz może się czegoś rozsądnego i zrobisz w końcu porządnie i będziesz zadowolony a nie będziesz się wymądrzał.



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: wronek1 » sob kwie 05, 2014 20:28

no tak masz racje ... dorzucę 0.2 bara do tego co jest i cooler zacznie puchnąć a później wybuchną boki bo są plastikowe ...
myśle że z mojej strony to chyba nic wiecej dodawać nie muszę , jest brzydko i nie działa , szkoda roboty :)


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: tomek08 » ndz kwie 06, 2014 13:32

Witam, to może i ja się wtrącę, po co te przepychanki, skoro właściciel jest zadowolony?
Wyjdzie w praniu latem, czy IC daje radę, czy nie, że komuś się nie podoba, trudno, to właściciel ma być zadowolony.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: _Bolec_ » pn kwie 07, 2014 01:08

zorientowany to ja jestem :bajer: Ty chyba nie bo nie masz pojecia jaki flow może miec trubo benzyna wiec... doczytaj :)



Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: trzeci5 » pn kwie 07, 2014 09:55

wronek1 pisze:skoro w saabie ogarnia 185 koni to czemu ma nie ogarniac 150 ? zanim coś napiszesz to sie zorientuj w temacie.
A co do Twojego S4 to jest inny dział żeby sie chwalić swoimi autami :bigok: jak myślisz że nigdy nie jeździłem 300konnym audi to możesz być w wielkim błędzie :grin:
to nie odpowiedni dział na chwalenie sie co kto ma i czym może kogoś przewieś jest tu od groma aut z większa mocą,poza tym w dzisiejszych czasach kupić szybkie auto to nie jest problem :bigok: bardziej chwali sie tego co tą moc próbuje zrobić i to najlepiej w własnym zakresie :helm: pozdrawiam


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: _Bolec_ » pn kwie 07, 2014 12:18

ale ja nic nie wspominałem o turbo hybrydzie. podwójnym docisku własnej roboty, wydechu przeróbkch pompy paliwowej.

po prostu śmieszy mnie wygląd tego FMIC bo bo zdaje sie ma to wyglądac jak killer, a ani to wydajne ani ładne, ani auto też w moim zdaniu nie zapierdala. od 400 KM zapierdala ale to moje zdanie. tyle z mojej strony.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: Shmatan » czw kwie 10, 2014 22:51

Koniec głupich dyskusji



Awatar użytkownika
pawel8114
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 05, 2010 20:20
Lokalizacja: BI/ BBI

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: pawel8114 » sob kwie 19, 2014 21:08

Witam
Jak by ktos był zainteresowany adapter MAF ALU
wiecej pod linkiem

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=545376" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek


Obrazek

Nowe cześci samochodowe ,Warsztat ,Mechanika ,Diagnostyka grupa VAG i inne ,niskie ceny,rabaty , Bielsk Podlaski i okolice
tel 514 283 078 Paweł

http://olx.pl/oferta/vag-auto-serwis-bi ... 6ytV3.html

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: korfanty » pt kwie 25, 2014 10:41

Który z intercoolerów Megane 1.5DCI czy BMW e61 3.0D będzie wydajniejszy? Planowane GTB2260, orurowanie będę chciał puścić tak jak idą oryginalne rury czyli powrót w belce wzmacniającej na prawą stronę. Kumpel który prowadzi szrot ma takie na zbyciu oryginalne w bardzo dobrym stanie.

Poniżej ich wymiary - wiem że oba trzeba przerabiać ale na szczęście całe są z amelinium

Obrazek



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: stefano189 » pt kwie 25, 2014 19:27

korfanty,

1. obydwa intercoolery pojemności mają podobne
2. Wziałbym tego, który jest cały alu i nie ma plastikowych boczków ( czyli RENAULT )
3. Jak planujesz wpakować GTB, to jeden i drugi trochę będzie za mały. Ja osobiście mam tego z renówki, i przy sofcie na 170 kuca, będzie chyba na granicy jego wydajności. Nie mówiąc już o tym że GTB to locha, która potrafi przetłoczyć ogromne ilości powietrze i taki FMICzek z reno może być za mało wydajny.


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
kot743
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt mar 12, 2013 13:23
Lokalizacja: Grudziądz

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: kot743 » sob kwie 26, 2014 10:11

Jak już ładujesz GTB czyli będzie co miało dmuchać to lepiej kupić taki i mieć spokój. Zaoszczędzisz trochę pieniędzy na takim od Reni czy Buni ale będziesz później żałować że taki mały przepływ ma http://allegro.pl/intercooler-550x230x6 ... 02430.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Sprzedam:
http://otomoto.pl/audi-a3-C36336724.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BaQStiC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt mar 11, 2014 19:29
Lokalizacja: Kielce

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: BaQStiC » ndz kwie 27, 2014 14:01

devilmp pisze:7 kolanek 90° z nierdzewki
Czy kolega moze mi powiedziec jaki jest mniejwiecej promien tych kolan?
Pracuje w firmie gdzie robimy rozne rurociagi, na gietarce CNC, teraz mamy jakis kontrakt z nierdzewki wiec rury jakis by sie moze znalazly... akurat na fi 50 mam segment tyle ze na promien 150 i chyba bedzie za duzy...



Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: yogi_ziom » wt maja 06, 2014 10:40

Jestem w trakcie kupowania turbo ASZ do mojego AJM'ka, ponieważ obecne nadaje się do czyszczenia. Zastanawiam się dodatkowo nad dorzuceniem FMIC'a. Nie planuje robić bolidu pod 200KM, ponieważ AJM się do tego nie nadaje, ale ponoć na turbo ASZ da się z niego wykrzesać pomiędzy 160-170KM. Seryjny SMIC pewnie nie pozwoli na podejście powyżej 160KM (jeśli się mylę to mnie poprawcie), więc wybór padnie pewnie na standardowy tutaj FMIC 550x140x65mm - wszyscy piszą, że w te moce wystarczy.

Czy jest ktoś w Poznaniu lub okolicach, kto jak kolega trzeci5 może wyspawać rurkę razem z podstawką na czujnik?

Ewentualnie @trzeci5 - widziałem rurkę z ostatnich postów od kolektora do dolnej osłony - bezpiecznie jest to wysyłać kurierem?


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości