Sound Golf IV

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
daner89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 15, 2011 16:23
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Sound Golf IV

Post autor: daner89 » czw lip 19, 2012 14:42

Dzięki za odp :) Pytam bo nie wiem jak to jest... a sprawdzają chyba normalnie chociaż porównania nie mam ;p



Awatar użytkownika
daner89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 15, 2011 16:23
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Sound Golf IV

Post autor: daner89 » wt sie 28, 2012 03:32

Teraz dźwięk jest Boski :okej: :satan:
:) Tłumik końcowy wywalony :) Kat wybebeszony już wcześniej :) EGR zaślepiony. Ssak wyczyszczony :)



Awatar użytkownika
daner89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 15, 2011 16:23
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Sound Golf IV

Post autor: daner89 » ndz wrz 23, 2012 02:35

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... &start=672

Tu wrzuciłem kilka filmików z YT. Nie są moje ale są podobne. I u mnie nic nie kopci :)



meibizza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1413
Rejestracja: czw sty 13, 2011 14:54
Lokalizacja: Zambrów/Warszawa

Re: Sound Golf IV

Post autor: meibizza » ndz sty 06, 2013 19:19

xxx9191 pisze:na koncu mam sama rure zagieta w doł ale bede dawał tłumik przelotowy ale nie wiem gdzie kupic
Jak to rozumieć że dasz końcowy przelotowy? Czyli nie masz teraz wogóle końcowego? Też chce troche zrobic wydech bardziej głośny i sam juz nie wiem czy ze środkwym sie bawic czy z końcowym. Z końcowym chyba mniej roboty. Chciałbym zeby wygląd ten puchy końcowej był oryginalny. Kata nie mam


Obrazek
mkII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=557727" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=502105" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam szeroką stal serduszka 15" 4x100/ 7.5j i 8j

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » czw lut 28, 2013 00:25

Mam wyciętego u siebie kata i planuję jeszcze wywalic tłumik końcowy. Czy wystarczy to, żeby osiągnąc taki efekt jak na filmiku ? :chytry: Średnica tej rurki, którą bym wstawił zamiast tłumika na końcu bardzo ma znaczenie ? :chytry:
[youtube][/youtube]


Obrazek

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Sound Golf IV

Post autor: miskieusz » czw lut 28, 2013 09:04

KoJ@K, brzmi fajnie, ale czy to zdrowy dźwięk?:D



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » czw lut 28, 2013 16:15

miskieusz, a co, chory ? :hmm:
Znajomy tak ma w a3 zrobione i jęczy prawie identycznie, jak jakaś zarzynana świnia. :rotfl: I spodobało mi się to. Podczas jazdy przy zmianie biegów fajnie to słychac. :hmm:


Obrazek

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Sound Golf IV

Post autor: miskieusz » czw lut 28, 2013 16:32

nie no brzmi dobrze ;)
chodzi mi bardziej, czy to nie jest objaw jakichś niedomagań:p



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » czw lut 28, 2013 16:40

Raczej jest to normalne. Tylko normalnie się tego nie słyszy przez tłumiki. ;)


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Sound Golf IV

Post autor: Przemula » czw mar 07, 2013 19:10

Chcę się poradzić . Bede wywalał w swoim ARL MK IV kata i zamierzam na tym nie skończyć lecz środkowy wywalić i zrobić przelotke w sensie kawałek rury czy jak sądzicie jakis tłumnik środkowy przelotowy ??? a skończyć na końcowym przelotowym np z proexa czy to nie będzie jakaś przesada . Bo chciałbym uzyskać fajny głos ale by znów nie wył nie wiadomo jak . ???



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Sound Golf IV

Post autor: Przemula » czw mar 07, 2013 19:13

Koj@K no efekt dzwięku interesujący tylko jak go uzyskać ?? wiesz już coś może . Idzie wiosna to chce ruszyć coś w tym temacie i zacząć modyfikacje . Kto wie czy na tym filmiku odtatni tłumnik jest zgrzebany w sensie przelot czy oryg .



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sound Golf IV

Post autor: KoJ@K » sob mar 09, 2013 11:43

Tam jest zrobione wszystko przelotowo, bez tłumików. Mam już końcowy tłumik do modzenia, teraz tylko czasu trochę i zobaczymy co to wyjdzie. :food:


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Sound Golf IV

Post autor: Przemula » pn mar 11, 2013 00:08

aha , ok dzięki za info , ja też bede coś modził jak się zrobi ciepło . Kata sprzedam a zauważyłem że sporo można wziaść , kupie końcowy proexa jakąś ladną dwururke , bebechy out , i będziemy widzieć co i jak .



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Sound Golf IV

Post autor: Kris-THC » czw mar 14, 2013 23:46

Mi osobiście podoba się dźwięk na przelotowym wydechu w chwili gdy VNT zbija ciśnienie i spaliny walą w wydech, hardcore prawdziwy jak w autach WRC, każdy się ogląda co się dzieje, natomiast denerwuje mnie ten dźwięk przy zmianie biegów nawet przy 2000rpm gdy silnik schodzi z obrotów, do blow-off w benzynie dźwięk tego upustu ma się nijak. Nie wiem do czego to porównać, w naturze ten dźwięk chyba nie występuje, jakby coś dużego i wirującego spadało z nieba :pub: W sumie to chyba kwestia turbiny na poprzedniej było ciszej, w BS 11 cały komin aż się trzęsie gdy spaliny walą tylko w komin i maxymalnie bassowe chrapanie słychać z wydechu. Tylko to jęczenie mnie drażni w miejskiej jeździe przy zmianie biegów ale to kwestia tłumika na końcu, szkoda mi go zmienić bo jest ładny i fajnie brzmi ale w trasie powyżej 140 jest bangladesz w kabinie, nawet przy mocnym audio jest uciążliwy ten wydech. Jak chcę posłuchać turbiny i silnika to muszę szybę opuścić i trochę mi się to z wiejskim tjunem kojarzy ale co tam, coś jest w tych silnikach i lepszych szybko nie zbudują już nigdy.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości