GOLF MK1 SWAP TDI AHU Pytanie odnośnie "łap''...

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

dr.kolbenschmidt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 01, 2012 15:48

GOLF MK1 SWAP TDI AHU Pytanie odnośnie "łap''...

Post autor: dr.kolbenschmidt » ndz maja 06, 2012 19:51

Witam wszystkich. Jestem w trakcie przekładki silnika w golfie mk1 z FH 1.5 na AHU 1.9 . Mam pytanie odnośnie łap mocujących układ napędowy. Przeglądałem forum i w dziale ogłoszenia w sekcji speed jest poruszony temat łap lecz nie mogę ich obejrzeć.Jeden link do łapy przedniej skrzyni jest czynny reszta nie... :-( Nie chcę na pewno nic spawać do podłużnic. Gnębi mnie mocowanie od strony rozrządu.Myślałem aby zastosować starą łapę oryginalna od mk1 która wsunięta jest pod obudowę rozrządu. Oba silniki mają na krawędzi bloku identycznie rozmieszczone otwory 8mm na łapę i wystarczyło by tylko wsunąć ja pod obudowę rozrządu AHU (z małymi przeróbkami obudowy) przykręcić ją dwiema "ósemkami" do krawędzi bloku lecz jeszcze pozostają dwie śruby za obudową. Czy dobrze myślę??? Jutro rozbiorę obudowę rozrządu w AHU aby sprawdzić czy nie ma tam otworów technologicznych by przykręcić jeszcze tam starą łapę... Z tego co patrzyłem koło pasowe nie będzie zawadzać o podłużnicę jeszcze bedzie troszkę luzu :hmm: Może ktoś dysponuje fotkami innych łapek???? Co do mocowania skrzyni biegów (zakłądam sterowaną linkami ASD) chcę użyć oryginalnej łapy od skrzyni 5-tki z scirocco z małymi przeróbkami. Z mocowaniem skrzyni na dole chcę zastosować również starą łąpę wraz z poduszką od mk1.Bardzo proszę o jakieś sugestie opinie... Będe za nie wdzięczny gdyż mogą mi bardzo pomóc... Dziękuję i pozdrawiam.



tower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 18:37
Lokalizacja: Toruń

Re: GOLF MK1 SWAP TDI AHU Pytanie odnośnie "łap''...

Post autor: tower » ndz maja 06, 2012 20:43

Kolega JABcok20 jezdzi mk1 z jednostką tdi. Spytaj się go jak rozwiązał problem z mocowaniem.


A80 B4 1,9 MTDI
A80 B4 2,8 AAH Quattro

dr.kolbenschmidt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 01, 2012 15:48

GOLF MK1 SWAP TDI AHU Pytanie odnośnie "łap''...

Post autor: dr.kolbenschmidt » ndz maja 06, 2012 21:59

Dzięki tower ale kolega którego wskazałeś ma w opisie że posiada 1.7 TDI (może jakiś "rozwiercony" 1.6 ) a może to tylko opis na forum.... Muszę odezwać się do niego...



dr.kolbenschmidt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 01, 2012 15:48

GOLF MK1 SWAP TDI AHU Pytanie odnośnie "łap''...

Post autor: dr.kolbenschmidt » ndz maja 06, 2012 22:01

Tak czy owak dam sobie jakoś radę. Pisząc tu myślałem że ktoś to przerabiał i zaoszczędził bym troszkę czasu ale myślę że nie będzie tak tragicznie :D



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

GOLF MK1 SWAP TDI AHU Pytanie odnośnie "łap''...

Post autor: marcinas1983 » pn maja 07, 2012 21:08

dr.kolbenschmidt, 1.7TDI bo ma wsadzone 1.7 SDI z arosy/polo przerobione na TDI dlatego ma w opisie 1.7TDI :) . Z tego co wiem ma pełne TDI już. Napisz do niego a na pewno Tobie odpisze.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości