[MK4] Turbo od ARL na swap

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: FafikPL » sob lut 18, 2012 20:38

Witam serdecznie,

Panowie wiem, że temat już nie raz się przewijał, ale chciałbym, aby ktoś mi doprecyzował jedną rzecz. Mój silnik to AJM chciałbym zrobić swapa na turbo od ARL wiem, że do tego potrzebne jest turbo TDI ARL o nr: 721021-0005, nr VW 038 253 016G wraz z wężem VW 1J0 145 822 E (w paru tematach to się pojawia) . Pytanie czy tylko turbo o takich numerach podejdzie czy inne turbo 1749VB (jednak różniące się pozostałymi numerami), będzie równie dobre z np Leona itp? Od czego to zależy lub na co zwracać uwagę przy zakupie?


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: wesol » ndz lut 19, 2012 11:51

Ma byc turbo GT1749VB. Ja nawet u siebie w blizniczym AUY w sharanie zapodalem od ASZ czyi VA ( bardzo podobne turbo d tego ARL). Nawet weza nei zmienialem. Odcialem to przyłacze na szybkozłączke, ładnie oszlifowalem na gladko ta czesc muszli zimnej na waż na obejme zaciskową. Dalem tylko taka srubke by stanowila takie male nadproże by wąż sie nie zsunął i śmigam tak juz od 10 stycznia. Wszystko jest okej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: FafikPL » pn lut 20, 2012 19:28

Czyli mam rozumieć, że każde GT1749VB podejdzie bez względu na dalszy numer (nr: 721021-0005)?


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: wesol » pn lut 20, 2012 20:04

tak.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: FafikPL » wt lut 21, 2012 20:32

dzięki wielkie za doprecyzowanie :) poluję dalej w takim razie :)


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: xxxPALUCHxxx » wt lut 21, 2012 21:43

FafikPL pisze:tak.
nie kazde jak sie okazuje..
ja teraz szukam nowej turbiny do ARLa i mam problem z dopasowaniem ..ze znalezieniem tego co mi potrzeba..
a mianowicie..turbo niby wyglada tak samo ale wszystkie nowe..i zamienniki tych nowych maja inaczej ustawiona te czesc zimna..to znaczy
różnia się tylko wyjściem do intercoolera i jak mi powiedzial bardzo mily pan w serwisie MOTO-REMO trzeba będzie zrobić jakąś przejściówkę na łączeniu kompresora z intercoolerem lub po prostu podmienić obudowę ze starej turbiny do nowej od strony ssącej

na zdjeciu widac o co chodzi

Obrazek

nie wiem czy jest sens podmieniac w fabrycznie nowej trubine czesci ze starej itd..chyba lepiej zregenerowac to co mam :)


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: FafikPL » śr lut 22, 2012 19:45

Spokojnie kupiłem taką jak na zdjęciu (ta z inaczej ustawioną częścią zimną) będziemy kombinowali :D i damy radę :) dzięki za uwagę dam znać jak będzie po montażu :)


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Re: [MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: xxxPALUCHxxx » śr lut 22, 2012 21:09

FafikPL pisze:Spokojnie kupiłem taką jak na zdjęciu (ta z inaczej ustawioną częścią zimną) będziemy kombinowali :D i damy radę :) dzięki za uwagę dam znać jak będzie po montażu :)
czyli te turbine ze strona zimna skierowana w bok? jak na tym zdjeciu z czerwona zaslepka? :chytry:


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: FafikPL » śr lut 22, 2012 22:42

tak :) dokładnie dam znać jak już to ogarnę :)


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: xxxPALUCHxxx » śr lut 22, 2012 23:25

FafikPL pisze:tak :) dokładnie dam znać jak już to ogarnę :)
tak wiec czekam na informacje ;D a kupiles nowe? uzywane czy regenerowane?


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: FafikPL » śr lut 22, 2012 23:29

używkę od ARL Leona 2005 rok z wężem czerwonym :) regenerowane turbo mam obecnie ale ajm i zadowolony zbytnio nie jestem aczkolwiek od 15tys chodzi, ale świst jest trochę denerwujący :), postanowiłem postawić tym razem na używkę i zobaczymy :)


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

szymon_2304
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 08, 2012 00:04

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: szymon_2304 » wt maja 22, 2012 18:47

Witam.
Troszkę odświeżę temat.
Wiec jak z tym spasowaniem turbo ARL do AJM ?? Właśnie mam zamiar zakupić takie turbo. Druga sprawa czy wtryski mogą zostać seryjne?? Oczywiście po wymianie zaraz bedzie program.
Trzecia sprawa może ktoś chce/zna kogoś kto chce się wymiecić na suszarki :hehe: Posiadam turbo od AJM 115km na gwarancji (w lutym regenerowana)


Obrazek
Chcesz zbudować sklep internetowy? A może prostą stronę firmową lub blog?
Gorąco zapraszam do kontaktu! Dla forumowiczów oferujemy dodatkowe rabaty!
>> OPTIGO.PL - Projektowanie stron internetowych i sklepów Magento - integracja płatności online, regulaminy dla e-commerce <<

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: FafikPL » wt maja 22, 2012 19:19

Akurat szczęście, bo jestem po montażu turbo ARL, ja użyłem turbo z wyprowadzeniem muszli w nowym wydaniu i zastosowałem wąż czerwony od silnika ARL VW 1J0 145 822 E, wszystko pasuje p&p bez przerabiana jeśli masz taki zestaw jak ja. Turbo w starym wydaniu muszli od strony zimnej wymaga dwóch dodatkowych elementów (tłumik + wąż też czerwony ale o innym numerze).


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

[MK4] Turbo od ARL na swap

Post autor: iigAlisArr » wt maja 22, 2012 19:29

szymon_2304 pisze:czy wtryski mogą zostać seryjne??
Pewnie. Jednak już lepiej iść za ciosem i wydajniejsze założyć, później program i :bigok: .


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości