Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
IksDe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: sob cze 19, 2010 01:09
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: IksDe » ndz sty 15, 2012 13:46

Kolego, przyczyną spadku mocy może być też przestawiony rozrząd, np. o jeden lub więcej ząbków.
Jesteś pewny co do przebiegu auta? Silniki ARL miały problem z wycierającym się wałkiem, czego konsekwencją był spadek mocy przy większych przebiegach rzędu 300 tys km. Ponadto nikt nie kupuje auta z silnikiem diesla o mocy 150 km żeby jeździć spokojnie i PSJ'em, więc auto mogło być również mocno eksploatowane od początku.


Ibiza FL z ARL, GTB, Big pompki viewtopic.php?f=91&t=526381&p=6300378#p6300378" onclick="window.open(this.href);return false; ARL po raz trzeci :shock: :bylo:

lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » ndz sty 15, 2012 23:50

Rozrząd odpada. Wymieniałem w zaufanym warsztacie 6miechów temu. Było by słychać dziwne klekotanie i spalanie mogło by wzrosnąć, a pali średnio 6l a silnik działa cichutko i przyjemnie. A kąt wtrysku trzeba przy każdej wymianie rozrządu robić? Przebieg 100% real ale jak go eksploatowano to nie wiem sam,masz racje ;p Radzicie na nast hamowanie pojechać ze zwyklym filtrem powietrza papierowym?


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: CrocodileReggae » pn sty 16, 2012 13:04

lokomotion pisze:A kąt wtrysku trzeba przy każdej wymianie rozrządu robić?
nie sadzę by twój tuner tego nie sprawdził...

czy przed programem był diagnozowany?
Czy wcześniej słabł przy 3500?
Jest dym przy wysokich obrotach?
Kto jest autorem eco-chipa?
Zapodaj ten wykres.


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » pn sty 16, 2012 14:30

Nie wiedziałem że nawet do info o koncie wtrysku miał dostęp przez kompa ;)
Przed programem robił mi logi dynamiczne i nie stwierdził żadnych problemów oprócz małej nieszczelności w układzie ITC. Wirusa pisal indywidualnie pod mój silnik i wgrał go na jeszcze starym ITC i plastikowym orurowaniu. Teraz jak mam już całe nowe orurowanie z kwasówki i większy ITC to może wirus nie wykorzystuje całego potencjału zasobów chłodniejszego, gęstszego powietrza w układzie? Może tak być?
Wcześniej słabł i syczał (nieszczelność ITC) ale po wizycie w Eltecu pompował ładnie do 4000 obr/min na tym nowym orurowaniu.
Silnik nawet na biało nie dymi, czasem sie zastanawiam czy to nie jest jakiś elektryczny naped ;p
Autorem jest Ziomek który zajmuje sie tym od 5 lat i musi być dobry skoro już 3 osoba mi go poleciła na dzielnicy.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Na hamowni był dziwnie mały wiatrak (dmuchawa) średnicy 40cm. Czy to mogło mieć znaczenie?
Sorry za jakość ale ponoć drukarka mu sie psuła.
P.S. Crocodile! Ty pracujesz w MRmotors?
Co na Wasze oko może znaczyć opadanie wykresu tak wcześnie? Obrazek


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: wesol » pn sty 16, 2012 18:45

moim zdaniem to jedz do normalnego tunera a nie kowala.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: MiChAoS » pn sty 16, 2012 23:36

mialem podobnie tylko u mnie po programie bylo 136km eh... wkoncu wizyta u normalnego tunera i jest 185/410 jeszcze pare km do urwania tylko musze poprawic pare rzeczy ale ogolnie jest ok :bigok:



lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » wt sty 17, 2012 22:02

MiChAos! Ale ten Twoj "normalny tuner" zdiagnozowal jakas usterke silnika czy poprostu poprzedni tuner spiepszyl robote? Bo mój tuner dal mi 33Niutony kosztem 10KM mocy a miało ich rzekomo przybyć a nie ubyć. Śmiszne to troche,chyba poszukam normalnego tunera.


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: MiChAoS » śr sty 18, 2012 09:08

Poszlo pw



lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: lokomotion » śr sty 18, 2012 10:03

Dzieki MiChAoS. Najpierw powalcze ze swoim elektronikeim bo wzial 8 stów i teraz sie z tym gownianym chipem bujam.
Bo silnikowo jednak auto jest wporzadku, ale logi dynamiczne jeszcze zrobie i bede pisal w temacie co to bylo.


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: needved » ndz sty 29, 2012 16:28

Ja sam sobie zgrałem program. Po edycji softu sam go wgrałem. Za edycję softu zapłaciłem 150PLN więc koszty nieporównywalne.
A wszystko to w AFV i myślę że jest powyżej 150PS na wiosnę wybieram się na hamownię i będzie czarno na białym.
Więc nie piszę głupot i nie wgrywałem softa nie wiadomo jakiego pochodzenia.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: wesol » ndz sty 29, 2012 17:32

To jest kowalstwo i kombinatorstwo i oby ci sie to nie zemściło kiedyś w postaci "wysrania sie silnika". Twój silnik i twoja sprawa.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: needved » pn sty 30, 2012 23:05

Soft robiłem a firmie EURO SERVICE I firma dostępna jest na allegro http://allegro.pl/galletto-bdm-programa ... 27673.html
nie wszystko co tanie to złe. Moim zdaniem 700zł czy 1000zł za sam soft to nabijanie kogoś w butelkę.
Autem po sofcie zrobiłem już prawie 20tys km i bez jakichkolwiek problemów i zarzutów a silniczek jak pracował tak dalej pracuje.
Firma daje gwarancję na soft.



Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: masakra » pn sty 30, 2012 23:49

needved, a pozniej sie okaze ze jest 130 ps i 340 nm dokoksowanych z dołu :)

nie sadze ze to jest nabijanie kogos w butelke. nikt Ci nie kaze zwiekszac mocy w aucie. Ktos ma firme, placi podatki, placi za program - licencje i inne urzadzenia (np hamownia) ktore sa potrzebne do zrobienia poprawnej modyfikacji bez WTOP. To ze Ty zaplaciles 100 zl za edycje i lubisz ryzykowac podzespoly silnika to git, kazdy robi co mu sie podoba. Ciekawe czy jak bys mial stale koszty w takiej firmie robil bys wszystkim na lewo i prawo po 100 zl :)
Placac w "normalnej" firmie za usluge oczekujesz dobrej jakosci i profesjonalizmu.

wracajac do Twoich modów , to przyciąles koszty na max :) mogles shamowac przed , zrobic edycje softu i shamowac po. A takto wrózenie z fusów...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Gdzie szukać przyczyny spadku mocy Golf IV ARL

Post autor: wesol » wt sty 31, 2012 08:07

Njalepsza jest to ze "daja gwarancje na soft" hehh ze co nie ucieknie nie ulotni sie czy jaka daja gwarancje. Chlopie nie ma żadnej gwarancji bo jak sie cos wysypie to i tak Ci powiedza ze czesc byla juz wypracowana lub wadliwa. OSobiscie ci powiem ze ostatnio dowiedzialem sie ze w mojej okolicy jest ziom co robi wlasnie softy ale jego działąlność jest ze tak powiem nielegalna bo ani nie odprowadza podatków ani nie ma warsztatu tylko działa na dziko. Słyszalem opinie ze dobre wgrywa softy- hmm juz mnie smiech bierze i ciarki po plecach na takie teksty. Nawet gdyby robil to za 200 czy 300 zl a nawet dla mnie za darmo to i tak nie pozwole by dotknął cokolwiek w moich autach. Zauważ kolego ze ludzie wklejaja wyniki z tych samych silnikow i z jednego wychodzi duzo wiecej jak srednia oraz zdarzają sie przypadki iż auto juz nie tryzmalo serii i po programie tez wynik zaniżony mimo iz silnik sprawny. To ze posciaga limitery, dowali koksu to nie znaczy ze jest super tuner.
A tak nawiasem mowiac to 700 zl to nie tak malo jesli chodzi o wirus do twojego auta. JAk dobrze zagadasz to i dobre ceny wynegocjujesz a mozesz mi wierzyć ze i nawet mozna taniej u pożądnego tunera ale nie bede zdradzal szczegółów. Twoje auto i rób co chcesz. Wiecej bedzie sie psuło to i tez bedzie wiekszy ruch na rynku. Ktoś musi psuć te auta by ktoś musiał je naprawiać i mial z tego kase czyli ruch w interesie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości