Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: Sphinksus » sob sty 07, 2012 20:55

Aż tak bardzo telepie budą przy gaszeniu bez klapy? Jest to uciążliwe podczas codziennej eksploatacji? :D


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: MiChAoS » sob sty 07, 2012 23:49

niet, jak dla mnie to bez roznicy, chodz pewnie jakas tam mala jest ale bez przesady



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: Sztomel » ndz sty 08, 2012 05:23

Jak dla mnie różnica przy gaszeniu bez klapy jest spora - nie ta kultura gaszenia i wcale nie przesadzam. Nie czuje różnicy ten u którego klapa nigdy nie działała prawidłowo.


Obrazek

Awatar użytkownika
pawel99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 19:36
Lokalizacja: lbn

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: pawel99 » ndz sty 08, 2012 08:58

Miałem u siebie klapę, teraz nie mam - po roku czasu już się przyzwyczaiłem to lekkiego telepnięcia i głuchego dźwięku. Na początku będzie to denerwujące. :bajer:



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: toffic » ndz sty 08, 2012 09:36

Sphinksus pisze:Aż tak bardzo telepie budą przy gaszeniu bez klapy? Jest to uciążliwe podczas codziennej eksploatacji? :D
Odlącz sobie wężyk od klapy to sam zobaczysz (poczujesz)



Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: _Bolec_ » ndz sty 08, 2012 15:57

jaki przyrost osiągów może dać instalacja FMIC a aucie wystrojonym na 130 km& 300 Nm na 1,2b?



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: tomek08 » ndz sty 08, 2012 16:48

Witam,
Bolec pisze:jaki przyrost osiągów może dać instalacja FMIC a aucie wystrojonym na 130 km& 300 Nm na 1,2b?
zimą raczej nie odczujesz, ale za to latem tak :hmm: Przynajmniej ja tak miałem.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: _Bolec_ » ndz sty 08, 2012 18:02

a hamował może ktoś kiedyś przed i po FMIC?



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: spawacz » ndz sty 08, 2012 21:07

Potrzebne mi info co najlepiej wlozyc do ibizy/cordi 6K2 , moglbym zalozyc przed zderzak , ale wole zachowac anonimowosc :bajer: , co tak sie da rade zmiescic, a moze jakoes customa zrobic wiekszego w miejszcze org.?


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: toffic » ndz sty 08, 2012 23:12

zabba88 pisze:toffic, wywalam tylko z jednego wzgledu:)
Bedzie big turbo, a klapa gaszaca jest na szybko zloczke i w tym miejscu lubie przy wiekszych cisnieniach puszczac i byc nieszczelne. Osoba prywatna moze to sobie wzmacniac na srobkach i innych ustrojstwach ja mu tego nie zrobie bo jest to drutowanie:)
nie odbierz tego jako atak, ale to jest właśnie drut :helm: Przecież jest łatwy i prosty sposób na szczelna szybkozłączke :hmm:
zabba88 pisze:Co do teorii iz dzieki klapie dwumas zyje dluzej to powiem tak:) Od wyrzucenia klapy w ASZ na Big T 226ps i 437Nm auto przejechalo juz 52tys i dwumas ma sie dobrze(a nie byl nowy) :bigok:
Widzisz, ja w tym roku już 2 dwumasa bede zmieniał, który padł niedługo (kilka miesięcy) po awarii klapy gaszącej (często pada siłownik w VW i niestety mało które TDi ma ją sprawną), przypadek?? :chytry:



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: JacekTDI » ndz sty 08, 2012 23:56

Witam, ten goffer w pakiecie R32 to mój. Muszę powiedzieć, że świetnie wykonana robota. Turbo w całym zakresie obrotów do 200km/h (dalej nei sprawdzałem) trzymało ciśnienie pomiędzy 1,4 a 1,5bara, super estetyka, super szczelnie, polecam.
Natomiast co do wywalenia klapy gaszącej, to fakt, że samochodem przy gaszeniu zatrzęsie... za miłe to to nie jest, no ale mam nadzieję że niczemu to nie zaszkodzi.
toffic, co masz na myśli pisząc:
toffic pisze:a w tym roku już 2 dwumasa bede zmieniał, który padł niedługo (kilka miesięcy) po awarii klapy gaszącej
Brak klapy i to "zatrzęsienie autem" wpływa na dwumas?? mam wsadzony właśnie funkiel nówkę z Sharan`a i trochu głupio by było jakby coś mu się stało.

BTW: kolejny stage, to prawdopodobnie turbo z ARL`a (a kto wie może BigTurbo "22") i program, no może po drodze jeszcze wydech się zmodyfikuje.
Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości