Alh + komputer od 110PS

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Alh + komputer od 110PS

Post autor: Fucker » ndz sty 01, 2012 16:48

wesol pisze:Silnik 90 konny ALH jest zdlawiona wersja 110 konnego silnika ASV na potrzeby rynku niemieckiego poprzez wlasnie wtryski z mniejszymi otworkami.
wesol pisze:jesli kompa dasz od ASV to bedzie tak samo smigac jak seryjny ALH- koni bedzie mial tez 90.
Coś tu napisał ? Moją odpowiedź masz już wyżej, ale powtórzę. ASV ma doładowanie większe o 0,1 bara od ALH i pewnie też inne mapy paliwowe. Więc nie pisz, że tylko ma mniejsze wtryski.
wesol pisze:Poczytaj na forum ze moc nie jest z powietrza bo silnik nie chodzi na powietrze tylko na paliwo.
To chyba każdy o tym wie. Zrobiłem sam swoje modyfikacje i wiem, jak to działa. Dlatego jak wpakuje ECU z ASV przybędzie mu mocy, bo będzie właśnie więcej paliwa. Na samych wtryskach z ALH można przekroczyć bez problemu 110KM samym programem.
wesol pisze:Odnośnie nastawnika to czy kolego wyciagales go?? Wiesz jaka pelni role?? Jak chcesz mi wmówic ze dygniecie nastawnika ma dac wiecej paliwa
Wyobraź sobie, że je nawet osobiście naprawiam. I nie pisz głupot, że walnięcie w nastawnik nie daje żadnego rezultatu nawet, jak masz po programie. Jak nie wierzysz, to przyjedź do mnie, to ci pokażę, jak jedzie mój golf przy 6mg na nastawniku, a jak przy 3,2mg.
wesol pisze:Roznice w programach w ECM sa oczewiscie ale w zasadzie dotycza raczej rozlozenia mocy i zachowania ekologi a nie ze komp OD 110 sprawi ze z 90 zrobi przyrost tych 20 koni.
No w końcu zaczynasz przyznawać, że są różnice w mapach. I nie napisałem nigdy, że przybędzie mu 20Km, ale 15Km bardzo możliwe. Więc nie pisz chłopkowi, że jak się pakuje ECU ze 110 do 90 nie przybędzie mocy, bo tak nie jest.

I ja od początku nie piszę o AHF tylko o ASV.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Alh + komputer od 110PS

Post autor: Fahoo » ndz sty 01, 2012 16:58

osobiscie wrzucałem soft ze 110 asv do alh w mk4
alh jedzie niemal ,że jak 110 asv
przepływka i pompa sa takie same


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Alh + komputer od 110PS

Post autor: brxIII » ndz sty 01, 2012 22:19

Fahoo, no właśnie takie same mam odczucie że jeździ o wiele lepiej, a jak zostało ze spalaniem ? I czy coś zmieniałeś jeszcze, oraz jaki kąt wtrysku, dawka ???
Fucker,
No w końcu zaczynasz przyznawać, że są różnice w mapach. I nie napisałem nigdy, że przybędzie mu 20Km, ale 15Km bardzo możliwe. Więc nie pisz chłopkowi, że jak się pakuje ECU ze 110 do 90 nie przybędzie mocy, bo tak nie jest.
nie chodzi mi o te całe 20 km, ale 10 już będzie dobrze, wyjdzie mi taniej niż 0.216, a auto odżyje na pewno. Właśnie brakuje mi mocy na dole, na program nie mam funduszy, kupić wtryski to nie chce badziewia, a znów jak napisał
Bz wtryskow wiecej zbytnio mocy nie wycisniesz. A nawet w ALH masz ten problem po zmianie wtryskow na 216 ze podkapca bo odblokowanie wtryskiwaczy poprzez wiekszą sradnice powpduje ze podlewa nawet za duzo na obrotach niskich. Remap u tunera polega wlasnie wtedy nie tyle na podniesieniu nico cosnienia doładowania co zdjeciu paliwa w dolnych rejestrach a podlaniu na wysokich. To nie tak dziala ze zawsze i w wszedzie wiecej paliwa i powietrza.
więc też mnie to nie uratuje, trafienie zwykłych wtrysków w normalnej cenie i żeby choć rok, dwa pohulały też proste nie będzie. A doświadczenie z tamtym mam duże, często jeżdżę nim, wcześniej miał program na ok 140KM, ale po tym jak się turbo sypnęło został wsadzony komputer od ASV i wobec mojego to nie ma co mówić na dole, później już nie jest jakaś większa rakieta ale czuć że jedzie inaczej.
Temat dotyczy ALH nie 1Z choc to nie az tak istotne.
Dlaczego nie istotne, skoro różnią się CHYBA ( nie znam się jakoś wybitnie ) turbiną VNT chociażby, więc jak to jest??



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » ndz sty 01, 2012 22:38

dobra widze ze nie da rady tu pisać. Macie racje ALH jest tak wypasionym motorem z potencjalem ze bez wymiany czesci mechanicznym tylko wgranie softu od ASV da juz 110 koni a jeszcze chips to juz pewnie ze 140 peknie jak nic. Pewnie ASV i AHF to jest denny silnik i ALH jest najlepszy. Jzu piszecie takie herezje ze szkoda sobie strzępić jezyka.
Sorry dzis jestem zły bo mi wykrzaczyla sie turbina w AUY i w garazu wlansie patrze sobie na ukrecony wirnik.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Alh + komputer od 110PS

Post autor: brxIII » ndz sty 01, 2012 22:44

wesol, nie wiem w którym miejscu napisałem że jest on najlepszy ? Nigdzie uważam że do ideału mu wiele brakuje, choć nie narzekam. Pytam bo wiem co czułem i pytam jak to możliwe, a wyżej napisałem że nie znam się jakoś strasznie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » ndz sty 01, 2012 23:12

alh ma otworki 195 nm a ASV ma otworki 205 nm wtryski od 150 konnego 2.5 tdi z transportera- slynne 216 to własnie wtryski z otworkami 216 nm. Skoro ludziska kupuja wtryski wydajniesze i robia pomiary przed wymian i po wymianie samych wtryskow i odnotowują przyrosty po 15-20 koni to niby co ma dac wymian kompa skoro wlasnie w ASV za wieksz epodlanie paliwa odpowiada nie program tylko szpryce.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Alh + komputer od 110PS

Post autor: krzys-jeruzal » pn sty 02, 2012 08:50

wesol, jak zapodasz kompa od 110 to z 90 nie zrobisz 110 bedzie wieksze doładowanie tylko ale wtryski blokują paliwo
jak dołozysz wtryski 205 masz oryginalną 110 a jak dasz 216 to masz ok 130
niemoge wygrzebac wykresu bo miałem kiedys na kompie z tymi poszczegulnymi etapami....



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » pn sty 02, 2012 19:57

nawet niekoniecznie wieksze bedzie doladowanie. Logowalem kiedys swojego AHF i nie przekraczal 2000 mbar. Wczoraj logowalem AUY swojego i zadane to 2100 z malym hakiem. Niby roznica w koniach to zaledwie 5 KM. Nie z powietrza jest moc a co do oaliwa to jak dobrze wiadomo to wlasnie sa problemy z ALH jak sie wpakuje 216 a np w ASV juz nie dlaczego? Odblokowanie silnika alh duzymi dyszami powoduje wlasnie ze zostawia batorego z tyłu. Mozna o tym poczytac na forum ze po wymianie na 216 lepiej pojechac na korekte programową.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Alh + komputer od 110PS

Post autor: krzys-jeruzal » pn sty 02, 2012 20:17

wesol, alternatywą są jeszcze 210 wtryski wtedy dymienie nowino zmniejszyć sie :)
i tak to będzie naj tańszy "tuning" zmienić koma i wtryski nawet na te chociażby 210 z r5 2.5 140ps co były montowane też w volvo



brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Alh + komputer od 110PS

Post autor: brxIII » pn sty 02, 2012 21:29

krzys-jeruzal, a takie wtryski ile "wykrzeszą" więcej stada ?? :)



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Alh + komputer od 110PS

Post autor: krzys-jeruzal » pn sty 02, 2012 21:50

tak na chłopski rozum to jak 216 dodają do afna ok 15-18ps to 210 dołorza ok 9-10 , dynamika wzrośnie, i spalanie powinno sie prawic a takie wtryski nie bedą drogie komplet za 400zł da sie pewnie kupić..



brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Alh + komputer od 110PS

Post autor: brxIII » pn sty 02, 2012 21:57

liczmy 10, więc razem powinno być ok 120 PS dobrze sumuje ??
spalanie powinno sie prawic
- co pod tym myślisz ??



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Alh + komputer od 110PS

Post autor: wesol » pn sty 02, 2012 22:53

to ja juz wole 216 bo beda raczej niewiele drozsze. te 210 to ciezko wyhaczyc i raczje na allegro nikt za taka kase nie sprzeda Zreszta bedzie to 5 szt a nie 4 wiec piaty zostanie nam w szufladzie. Po co placic za jedna szt wiecej?? Czemu uwazam ze 210 beda drozsze niz 400 zl ? Ten kto wie jakie maja swoje zalety to ich tak tanio nie sprzeda zreszta i sam wtrysk sterujacy na allegro kosztyje okolo 200 zl z koncowka raczej małą. komplet od ASV AFN itp to mozna ewentualnie za 400 zl kupić. Chyba z ena jakims szrocie ktos pstrzeda bo nie wie co sprzedaje choć volvo do tanich nie należy i zazwyczaj z czesciami tez sie cenią.

Co do mocy to owszem wkladajac do ALH 210 powinno byc okolo 120 KM. a wkladajac 216 to powinno byc ze 128KM. Duzo zalezy od tego jak zdrowy jest silnik.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Alh + komputer od 110PS

Post autor: brxIII » czw sty 05, 2012 08:44

A spalanie zostanie na swoim poziomie, czy spadnie ?? Bo teraz mam trochę dużo ok 7 L, spokojnie raczej jeżdżąc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości