Turbo GT1749VB DO AJM

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: TDIoman » czw paź 20, 2011 12:32

Witam.
Dziś stałem się posiadaczem turbiny GT1749VB, planuje wrzucić ją do swojego PASSATA B5 AJM. Teraz pytanie, co z montażem takiej turbiny ? czy są jakieś gotowe zestawy ? "przejściówki" ? może ma ktoś namiar na kogoś kto podejmie się takiej operacji ?


MK2 TDI

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: wesol » czw paź 20, 2011 15:11

tyle ze w pasku nie siedzial nigdy AJM bo to silnik poprzeczny a paski maja podluzne. Turbiny maja chyba nieco inaczej skierowane wyloty ale da sie cos tam pomodzic.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: cowboy » czw paź 20, 2011 15:55

wesol pisze:tyle ze w pasku nie siedzial nigdy AJM bo to silnik poprzeczny a paski maja podluzne. Turbiny maja chyba nieco inaczej skierowane wyloty ale da sie cos tam pomodzic.
wesol, AJM siedział w Passacie i Audi A4 i A6

podjerzewam że AJM wzdłużny ma dzielony kolektor tak jak AFN, AWX wzdłuzny ale mogę sie mylić - w każdym razie nie słyszałem żeby turbo z ARLa pasowało do AWXa ?
TDIoman pisze:Dziś stałem się posiadaczem turbiny GT1749VB, planuje wrzucić ją do swojego PASSATA B5 AJM
TDIoman, jesli dostałeś za darmo to OK ale lepiej wczesniej sie rozeznać przed kupnem turbiny ;)



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: evolution » czw paź 20, 2011 16:50

cowboy, masz racje. ajm siedzial tez wzdluznie na dzielonym kolektorze jak w kazdym innym 1.9 wzdluz


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: wesol » czw paź 20, 2011 18:50

A tak przedliftowe mialy AJM . Myslalem z echodzi o polifta bo tam to siedzialy AVB, AVF AWX. Chyba w tym przypadku to nie ma znaczenia ze dzielone bo turbo ARL ma raczej z kolektorem chyba ze wejscie na recyrkulacje spalin jest w innym miejscu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: Castillo » wt paź 25, 2011 16:11

Panowie HELP ! Zakupiłem turbo po regeneracji arl 150 na aukcji allegro miałem dostać GT 1749 VB, a na turbinie którą dostałem jest wyryte GT 1749 VA co by oznaczało, że jest to 130 asz. Sprzedawca twierdzi że w środek ARL ale czy to jest możliwe, żeby w środku siedziało arl w korpusie asz czy może próbują mnie oszukać, można to jakoś sprawdzić czy dopiero po zamontowaniu wyjdzie w praniu ? Dodam, że nie jest to serwis turbawek z Wrocka kupiłem od tego gościa http://allegro.pl/turbina-turbo-1-9-tdi ... 54778.html" onclick="window.open(this.href);return false; .



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: PELE » wt paź 25, 2011 16:31

Castillo, już gdzieś to słyszałem, chyba nawet przerabiałem, ten sam myk :) miłej lektury, nawet jej nie montuj, szkoda Twoich nerwów i czasu.

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?p=53818" onclick="window.open(this.href);return false; zerknij na ostatni post EVO. Poczytaj sobie o moich perypetiach to odpowiesz sobie na pytanie:
Castillo pisze:Sprzedawca twierdzi że w środek ARL ale czy to jest możliwe, żeby w środku siedziało arl w korpusie asz czy może próbują mnie oszukać, można to jakoś sprawdzić czy dopiero po zamontowaniu wyjdzie w praniu ?

Jeśli masz ochotę się szarpać to zażądaj od sprzedającego pisemnej gwarancji, iż środek pochodzi z ARL :)
BTW nie było lepiej zrobić tak jak Ci pisałem? :bajer:
Sugeruję teraz zażądać od Sprzedającego zwrotu gotówki za towar niezgodny z umową.



Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: Castillo » wt paź 25, 2011 17:43

Pelton thx, przeczytałem wypowiedzi z twojego linka w dzień kupienia turbiny, ale już po fakcie zakupu. Po tych twoich przygodach modliłem się żeby mnie to nie spotkało. a tu niespodzianka ! Jest numer z innym korpusem. Teraz nie wiadomo czy uwierzyć sprzedawcy czy kurde kłócić się o zwrot pieniędzy. Być może sprzedawca nie ściemnia, możliwe że nie każda firma oszukuje. Najgorsze, że aby się o tym przekonać muszę zamontować turbine, a potem zrobić program, bo w moich okolicach nikt nie jest na tyle obeznany by stwierdzić jak EVO czy środek jest z arl czy asz dopiero wyjdzie przy sofcie zapewne



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: PELE » wt paź 25, 2011 17:48

Castillo, środek to się okazało z czego jest jak turbo się rozsypało :) nie montuj turbiny do momentu otrzymania od Sprzedającego "glejtu", że turbo jest zregenerowane na całym oryginalnym środku Garrett przeznaczonym to silnika ARL/Gt1749VB :chytry:
W ogóle na Twoim miejscu bym ją zwrócił, zażądał zwrotu gotówki i szukał jakiejś używki w naprawdę dobrym stanie :popcorn:

Aha, i nie chwal się za bardzo, że turbo będzie montowane w silniku AJM który będzie miał zmieniany soft etc. Gwarancja obejmuje to i owo ale w silniku do którego turbo jest przeznaczone, Sprzedający może Ci ją od razu odrzucić gdy coś się stanie powołując się na fakt iż turbo przeznaczone jest do innego silnika + modyfikacja oprogramowania/tuning.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: wesol » wt paź 25, 2011 19:02

jak na obudowie pisze VA i wymiar czesci zimnej jest jak przy VA to jaki to VB ARL?? wciska kit ziomus i tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: Daron7 » wt paź 25, 2011 21:09

Zmierz kompresor u góry na wlocie. powinien mieć 37mm jeżeli to arl. 35mm to awx



Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: Castillo » śr paź 26, 2011 09:42

Dzięki wielkie Daron7 o taką poradę mi chodziło, zmierzyłem średnicę i wyszło 37mm, ale coś mi się zdaje że to właśnie poszerzane z 35 na 37 bo widać po ściankach że jakaś rzeźba była, mam nadzieje, że gość co to robił zna się na tym i zrobił porządnie. Chyba jednak zostawię, jak coś to jest gwarancja a w opisie sprzedający napisał że można podkręcać bo przyjmują do reklamacji nawet po tuningu



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: wesol » śr paź 26, 2011 10:50

zmienil smiglo na to od ARL oraz roztoczył muszle. Taka hybrydka. Ogolnie to moze byc Może deczko mniej wytrzymaly sam rotor ale ujdzie. Ludzi elepsze hubrydy robili i latało to bez problemu. Tylko nie wykrecaj siudmych potów u tunera- niech zrobi soft bezpieczny ewnetualnie na spalanie a nie na moc max w wysokich obrotach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Turbo GT1749VB DO AJM

Post autor: Daron7 » śr paź 26, 2011 18:22

Castillo, zrób jeszcze fotkę wirnika po stronie wydechowej coś zobaczyć chce.

U mnie tez jest roztoczona, tyle ze VNT15 i lata na 1.72b do 3800obr/min,a później spada do 1.45b przy 4500obr/min i jest wszystko okey, żadnych problemów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości