Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Post autor: slonik98 » śr maja 11, 2011 22:11

WItam. Ostatnio przy próbie wystrojenia na średnio ostrych dawkach paliwa :D auto dymiło jak lokomotywa, więc tuner powiedzial, że mała wydajnośc jest tej turbiny, albo za mało powietrza jest. U mnie dolot do turbiny wygląda tak: filtr powietrza 1.9 tdi 2.0 benzyna (z tych większych), potem jak to tuner powiedział ta mała przepływka +- 63mm i tak do turbiny. Wylot z puszki filtra powietrza w strone turbiny 60mm. Tuner powiedział, że dolot w arl/asz ma 3 cale więc mi faktycznie duzo brakuje, i byc może tutaj może tkwić przyczyna. Na co innego mogę wymienić ten filtr? ori puchę z mk4+ harmonijka z mk4 arl/asz, stożek ? lub jest jakiś inny dobry i tani patent? wiadomo, że gdybym miał kasę to kupił bym bmc cda, lub airboxa simoty, albo pianke itg.
Jeszczę musze sprawdzić ciśnienie w dolocie przed ic, bo może być tak, że ic (vw t5 ten cieńszy) nie ma takiej przepustowości i zbyt mało powietrza dochodzi do silnika, ale wątpie bo przed kolektorem jest te 1.8 bara. Pozdro



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Post autor: evolution » śr maja 11, 2011 22:49

na dolocie 50 mm wychodzi ponad 200 ps z lekkim dymem w tdi na seryjnym filtrze, wiec gdzies indziej jest problem mysle


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Post autor: slonik98 » śr maja 11, 2011 22:56

W kazdym bądź razie i tak chciałbym troche ogarnąć dolot: Co myślicie o czymś takim: http://moto.allegro.pl/filtr-stozkowy-s ... 10643.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To do puchy z heinekena plus harmonijka z mk4 asz/arl. Wymiana stożka co ~8tys. km, bo nie chciało by mi się bawić w czyszczenie.
Tak na marginesie, orientuje się ktoś z jaką siłą niutonów powinno się krecić kluczem z nasadką nasadzoną na koło pasowe (wał) na silniku w pełni uzbrojonym (skrzynia, swiece itd) mi już 2 osoby mówily, że coś ciężko to idzie (z tego jedna mówiła, że motor zdrowy bo dobra komprecha), a zaczynam szukać wszędzie punktu zaczepienia nie jechania tego samochodu. :bigok:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Post autor: evolution » śr maja 11, 2011 23:03

rzuc 10 1 i 4 grupe z logow


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Post autor: CrocodileReggae » czw maja 12, 2011 00:16

slonik98 pisze:auto dymiło jak lokomotywa, więc tuner powiedzial, że mała wydajnośc jest tej turbiny,
gt22 za małe?
slonik98 pisze:albo za mało powietrza jest
...

drożność kolektora dolotowego sprawdzaliście?


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Post autor: slonik98 » czw maja 12, 2011 16:19

evolution, może dziś jeszcze uda mi się zrobić logi

CrocodileReggae, to jest gt22 z vw 2.5 tdi 151ps, więc nie wiem czy były mniejsze. Drożności nie sprawdzaliśmy.

Tak na marginesie n75 dostaje nie wiadomo skąd sygnał i ucina doładowanie o 0.5 bara, niezaleznie czy ładuje 1.8 bara czy 1 bar tutaj filmik co się dzieję:
" onclick="window.open(this.href);return false;

na 3 biegu ucina tam przy 2800obrotw na 4 tak 2600 a na 5 to już prawie 2200, czyli ma to zwiazek z obciążeniem.

aktualny tuner był zdziwiony, bo posprawdzał i nie wie skad to się bierze, ale ma to ogarnąć softem jakoś.
Myślicie, że coś jest uszkodzone dlatego ten n75 tak ucina? n75 podmieniany, turbina na ostro pompuje te 1.8 do końca (lekko trzymany gaz)
Tutaj mam logi na seri sofcie z arl i na modzonym arl (wystrojonym na mapsensorze) Obrazek
Obrazek

gdzie może leżeć słaby punkt w moim setupie?



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Post autor: evolution » czw maja 12, 2011 16:52

problem lezy ewidentnie w sofcie u ciebie... mam deja vu to juz bylo na tym forum. znow nie zmieniono kilka waznych czesci w sofcie dotyczacych sterowania samym cisnieniem, wiec dziwne ze tuner nie wie gdzie problem....
podobny problem mial mucha z forum, temat latwy do ogarniecia mimo braku czasu - auto jezdzi na skleconym na szybko sofcie po wylapaniu usterki.
czas na drastyczne kroki chyba ;)
Ostatnio zmieniony czw maja 12, 2011 16:57 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Post autor: slonik98 » czw maja 12, 2011 16:56

evolution, możesz mnie nakierować jakoś, oczywiście odpłatnie jeśli Ci oto chodzi :)



Awatar użytkownika
_mumin_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 03, 2008 00:30
Lokalizacja: OKR
Kontakt:

Jaki filtr powietrza (dolot do turbiny) do 1.9 PD+ małe GT22

Post autor: _mumin_ » pt maja 13, 2011 12:11

Dejavu jest bo soft w samochodzie jest ten na którym auto przyjechało , nie dotknięty przeze mnie,
auto jest do ogarnięcia , tak jak już zresztą ustaliliśmy że jak właściciel zrobi drobne poprawki
które wynikły podczas próby wystrojenia samochodu, to przyjedzie samochodem na finalne strojenie i tak się zadeklarował , a teraz widzę że chyba coś się w temacie zmieniło.
Jedno co mi się nie podoba to to, że nie dano mi skończyć mojej pracy a już jest opis na forum i szukanie innej osoby która to ogarnie trochę to nieładnie.
Wyszło też tak trochę dlatego , że właściciel trochę zmienił termin i nie było Darka , który zerknął by na to z punktu mechaniki.
Dlatego jestem trochę zdziwiony że temat jest znowu wałkowany na forum :shock:
Z naszej strony sprawa jest dalej otwarta oczywiście i zapraszamy właściciela wraz z samochodem zgodnie z umową.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości