Fala tłokorozdzielacza 11mm

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » pn mar 21, 2011 21:35

no ciekawie było :)

ale przecież co niektóryzy twierdzą że do każdego tłoko-rozdzielacza można dawać dowolną falę i nic sięnie stanie :)



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: spawacz » wt mar 22, 2011 10:16

nic oprocz tego ze zmieli pompe, bo skok bedzie za duzy ... :helm:


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » śr mar 23, 2011 12:54

Witam, jeśli tylko zmieli pompę to jeszcze pół biedy, ale jeśli jeszcze przy tym ucierpi silnik no to ja bym kogoś za jaja powiesił chyba :popcorn:
Pozdrawiam.


Tomek

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » śr mar 30, 2011 23:05

Witam, pinio18 na tej pompie chodzi maszyna?
Pozdrawiam.


Tomek

arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » czw mar 31, 2011 09:36

tomek08 pisze:Witam, jeśli tylko zmieli pompę to jeszcze pół biedy, ale jeśli jeszcze przy tym ucierpi silnik no to ja bym kogoś za jaja powiesił chyba
Pozdrawiam.

mi jak zmieliło pompę to obróciło na stożku w kole pasowym względem wałka pompy. to znaczy on się przestał wogóle obracać. na szczęście w tym kole pasowym w jego wewnętrznej częście nie a miejsca na klin inaczej bym na złom oprócz resztek zmielonej pompy musiał dorzucić silnik po kolizji rozrządu. także myślę ż e warto się zastanowić.
u mnie przy pompie 12m trzeby było zmieniać o 1.5mm podsadzenie bo inaczej wogóle nie da się pompą obrócić.

także zostawiam Wam to do przemyślenia



Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: Daron7 » czw mar 31, 2011 22:09

arwam pisze:
tomek08 pisze:Witam, jeśli tylko zmieli pompę to jeszcze pół biedy, ale jeśli jeszcze przy tym ucierpi silnik no to ja bym kogoś za jaja powiesił chyba
Pozdrawiam.

mi jak zmieliło pompę to obróciło na stożku w kole pasowym względem wałka pompy. to znaczy on się przestał wogóle obracać. na szczęście w tym kole pasowym w jego wewnętrznej częście nie a miejsca na klin inaczej bym na złom oprócz resztek zmielonej pompy musiał dorzucić silnik po kolizji rozrządu. także myślę ż e warto się zastanowić.
u mnie przy pompie 12m trzeby było zmieniać o 1.5mm podsadzenie bo inaczej wogóle nie da się pompą obrócić.

także zostawiam Wam to do przemyślenia
arwam, ale jeśli koło pompy na stole obracam sobie swobodnie rękoma (nie stawia jakiegoś mega oporu, nie potrzeba klucza, rękoma spokojnie się obkręca) to jest ok ?

Po czym poznać, że pompa stawia za duże opory po zmianie tłokorozdzielacza, fali, sprężyn, podsadzenia ?

Z góry dzięki za info. :pub:



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » pt kwie 01, 2011 08:24

jaśli będzie tylko trochę za wysokie to nie będziesz nic czuł ale pompa i tak się szybko będzie rozlatywać.
jeśli jest już sporo za wysokie to w pewnym momencie masz nagły mechaniczny opór.

a pompa 11m czy 12mm musi stawiać spory opór na sprężynach bo inaczej fala dosć szybko się "odklei" od rolek i będziesz miał taki widok w pompie jak u nie ostatnio przyczynami było właśnie to że fala odlkeiła sięod rolek ponieważ na skutek zbyt dużyhc obrotów sprężyny nie zdążyły z powrotem wypchnąć tłoczka z falę i tłoczek wyskoczył z gniazda a dwa że u mnie pękł krzyżak sprżęgła kłowego i dopełnił dzieła zniszczenia.
z tym że u mnie były znacznie wyższe obroty niż nawet obroty odcinki w większości silników benzynowych

u mnie 11mm pomp jeszcze na stole nie dało sięrękami za koło borócić. potrzebny był klucz.
Obawiam sięże u Ciebie może być to samo za jakiś czas co u mnie przy próbie zakręcenia do kosmicznych obrotów jak na Diesla



Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: Daron7 » pt kwie 01, 2011 14:31

Tzn powiem tak - podsadzenie jest to samo co było seryjnie, różnica w fali 0.05mm niższa jest teraz, ale bardziej płaska, tłoczek 11mm i sprężyny dłuższe (seria 35.7mm, teraz mam 37.5mm - chyba, nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że 37). Różnica od razu była widoczna - bo normalnie jak starą głowice wyciągałem to ją wyciągałem sam, a na dłuższych sprężynach musiałem skręcać od razu, bo "pupa" rozdzielacza nie wchodziła do końca (jakieś 1.5-2mm wystawała nad obudowe pompy). Więc po tym wnioskuje, że fala jest teraz bardziej dopychana do rolek i jest mniejsze ryzyko wysrania.

Chodziło mi o to po czym poznam że pompa stawia za duży opór na pasek ? Pasek będzie się szybko strzępił ?



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: spawacz » pt kwie 01, 2011 20:50

Arwam, a propos tych obrotow, ty musiales sie bawic sprzezynkami ograncznika dawki w glowcy ze ci sie tak rozkrecil.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » sob kwie 02, 2011 10:06

spawacz, governor prawie na sztywno zrobiony została tylko ta krótsza sprężynka . i bardzo mocna zawansowany timing. znacnzie większy niż i nych pompach bo zakres ruchu tłoczka przestawiacza został powiększony w obydwie strony a potem pompa odpowiednio wyregulowana.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: spawacz » sob kwie 02, 2011 17:24

Robiles rozwiert org. dekielkow jak robiles to ile, czy dawales z TDI? Ale wiesz ze oprocz timingu i govera mozesz pobawac sie ogranicznikiem dawki w glowiczce - chodzi o te sprezynki :hmm:


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
RSRoss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 26, 2010 10:41

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: RSRoss » sob kwie 02, 2011 19:46

zakładając czarny scenariusz niedopasowania, to zmielenie pompy jest kwestią dziesiątek, setek, czy tysiecy km ?

Pytam, bo niewiadomo ile Byku tego sprzedal i czy wszystkie zestawy sa spasowane. Mi do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za sam zestaw a co dopiero gdyby kogos spotkala taka awaria o ktorej piszecie, masakra...



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » sob kwie 02, 2011 20:55

spawacz pisze:Robiles rozwiert org. dekielkow jak robiles to ile, czy dawales z TDI? Ale wiesz ze oprocz timingu i govera mozesz pobawac sie ogranicznikiem dawki w glowiczce - chodzi o te sprezynki :hmm:

zastosowałem dekielki od TDI po obydwóch stronach przestawiacza i sprężynę od TDI.
sprężynki w głowiczce to nie żaden ogranicznik tylko zapewniają one to żeby podaczas pracy nie było żadnych luzów w układzie regulacji dawki.

RSRoss pisze:zakładając czarny scenariusz niedopasowania, to zmielenie pompy jest kwestią dziesiątek, setek, czy tysiecy km ?

Pytam, bo niewiadomo ile Byku tego sprzedal i czy wszystkie zestawy sa spasowane. Mi do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za sam zestaw a co dopiero gdyby kogos spotkala taka awaria o ktorej piszecie, masakra...
najczęściej pompa rozlatuje się przy przebiegu do 1kkm ale to w przypadku kiedy tłoczek jest tylko trochę za bardzo wciskany w głowiczkę a czasami jest tak że tłoko-rozdzielacz już na starcie się uszkodzi mimo że podaje paliwo i silnik pracuje to nie może uzyskać parametrów.


a prawdopodobnie wypowie się tu ktoś kto przypadkiem do mnie trafił ( awaria) a wcześniej zakupił zestaw u byka. pech chciał że pompa sięw mak mu rozleciała nie daleko mnie jak wróci znów do kraju to sądzę że zrobi bykowi nie złą rozp***chę



fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: fusse » sob kwie 02, 2011 22:06

ale stracha narobiliscie z tymi awariami pomp, tez mam ten zestaw do byka, czy mozna liczyc na wasza pomoc, co tu dobrac,zeby to sie nie rozlecialo i nie zmielilo pompy?jeszcze nie grzebalem pompy. bo widze,ze samo zalozenie fali od afna plus to co dal mi byk moze przyniesc awarie pompy, a nwet silnika jesli przeskoczy rozrzad.

mozna przelozyc sama glowice tylko z tloczkiem? bo juz sie pogubilem z tym wszystkim..



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości