Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: cowboy » pt mar 18, 2011 20:45

sparrow pisze:Oto,co wypluł golf kolegi byku na Twojej pompie Skulek,z falą od afn-a.
Poprosił mnie,żebym w jego imieniu wkleił ten wykres,bo on okazuje się został usunięty z tego forum.
okazuje się teraz ze byku21 to Twoj kolega ;) kolejny kolega który zachwala zestawy od niego ;) podczas gdy inni narzekają że cos nie bangla
sparrow pisze:Mam nadzieję,że szczeny wam wszystkim z zawiasów wylecą i jeb..ą o gleby tak,że zęby z nich powypadają.
prosiłem Cie juz raz żebyś sobie odpuścił takie teksty.. a Ty dalej stosujesz ten sam zaczepny styl wypowiedzi, zbastuj kolego i nie graj takiego cwaniaka co pozjadał wszytskie rozumy i wszytskim chce pokazać że jest najmądrzejszy

taki ton wypowiedzi i wszczynania kłótni i zaczepki do wszystkich to po prostu zwykłe trollowanie i do niczego nie prowadzi, bedzie sie tylko robił syf na forum

nikt Cie tu nie atakuje , Rob555 tez spokojnie pisze jak było wiec nie ma sesnu podniecac tej dyskusji takimi wstawkami
sparrow pisze:Jeżeli by komuś przyszło do głowy kwestionować wiarygodność tej hamowni,to radzę mu wcześniej udać się do dobrego psychologa.
ja kwestionuje, poniewaz pomiar jest bez normy DIN, wiec mozna sobie tym wykresem ....., po normalizacji mozna to porównac z innymi wynikami
w tej postaci moze to być zarówno 10KM więcej jak i 10 KM mniej
jesli była niska temp np 10 st C (jak pisałeś) oraz niskie cisnienie (nie wiemy jakie było w dniu pomiaru-nie ma na wykresie ale mozna wygooglac jakie było cisnienie w tym dniu w danym miescie) to moze się okazać ze po normalizacji (temp odniesienie 20 st C i cisnienie zdaje sie 1020HPa) bedzie inny wynik
zapodaj ten wykres po normalizacji to bedzie mozna porównać z innymi wykresami z norma DIN700020
sparrow pisze:cowboy,jak byś chciał ją kupić,to uderzaj do skulka.
a po co mi pompa, chłope zobacz kiedy ja modziłem sowjego golfa, wykresy z 2006 i 2007 roku ;) ja juz dawno golfa nie mam
sparrow pisze:otrzymałeś taki zestaw,o jakim można tylko marzyć.Jedyny jej faler,to była źle dobrana fala.
na w sumie to zaden feler, na pompie wyszło 170KM z dymem na maksa ale pompa marzen :) TYLKO zła fala ;)
ja bym powiedział za AŻ bo sie skulek i tuner z tym pałowali niepotrzebnie
sparrow pisze:Gdyby tam dmuchnąć 1.8 i dolać paliwa
to ile by było ? pewnie 230KM... skoro na 1,5 bara wyszło 200KM



sparrow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 26, 2011 17:59

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: sparrow » pt mar 18, 2011 21:34

cowboy pisze:okazuje się teraz ze byku21 to Twoj kolega
Taki sam,jak i Twój.
Znam go tyle o ile,pisał do mnie,bo widzi,że jako jedyny potrafię dostrzec coś,czego inni nie widzą.
A,że bardzo lubię pokazywać tym,którzy myślą,że wiedzą wszystko,iż jest inaczej,to dlaczego by nie.
Nadarzyła się okazja,to z niej skorzystałem.
Drugiej takiej już być nie może.
cowboy pisze:ja kwestionuje, poniewaz pomiar jest bez normy DIN,
Daruj sobie,please,kim Ty jesteś?
Nie tacy już próbowali,nie tacy.
Ujmij już nawet te 10 koni i 15 niuta,ba nawet 20,bo normalne,że trzeba ująć,choć to kosmiczna wartość,to jak na 1.5 bara i niewielkie,jak na możliwości 11tki dawki,to i tak dużo.
Zapomniałem tylko dodać,że w silniku,jak mi pisał,siedzi jeszcze seryjny kolektor ssący.Ile daje taki z awx-a,przy tak dużych masach powietrza,pisać nie muszę.
Niech Ci będzie,że ma nawet od bidy te 185 koni i 385 niuta,to i tak rewelacyjny wynik,jak na taką pompę,przy takim doładowaniu.
Sprawdź sobie wartość ciśnienia w Kielcach dzisiejszego dnia,to sobie to i owo wyliczysz,jak potrafisz,jak nie,to podaj dane i się to obliczy.

A następnym razem pogoni do Gdańska na inercyjną,która mierzy moc wg.normy din na 5tym biegu w 5 sekund :rotfl: .

Raz jeszcze powtórzę,chodzi tylko oto,żeby pokazać,co takie pompy potrafią.Ja ich nie zachwalam,ja tylko usiłuje pokazać,do czego są zdolne.
Udowodnić co niektórym,że się da.

Nie mam zamiaru wdawać się w niepotrzebne dyskusje,nie uważam się też za alfę i omegę w przeciwieństwie,do Ciebie.
Staram się tylko obalić mit o jedynej słuszności pomp,jakie tak zachwalacie.

Co do tego,jak masz postąpić skulek,to mnie nic do tego,zrób to,co Ci tuner powie,albo zapytaj o radę cowboya,wydaje się być ekspertem w każdej dziedzinie.
Ja swoje zrobiłem,reszta należy do was panowie.
Wiem,że będą tu jazdy,jakich mało,bo inaczej przecież być nie może,zwłaszcza w wykonaniu tych,którzy poczują się najbardziej dotknięci faktem,że ktoś taki jak ja ma trochę racji,ale osobiście mam to w nosie.
Powiem w sekrecie,że właśnie oto mi chodziło.
I niech się dzieje wola nieba,z nią się zawsze zgodzić trzeba.

Serdecznie pozdrawiam i miłej lektury życzę!



arwam

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: arwam » pt mar 18, 2011 21:51

sparrow pisze:Po raz kolejny powtarzam,że takie pompy,pod warunkiem dobrania odpowiedniej fali,swoją wydajnością nie odbiegają,a w przypadku skulka,nawet biją na łeb te trupy z ahh.

TDI kręci się dość nisko więc pozbawianie go momentu obrotowego nie jest dobre może jeszcze tylko fala z Transita da dobre rezultaty bo naniej moment jest tylko nieznacznie mniejszy ale za to bardziej płaski.
za to fala z AFN'a jak pracuje w połączeniu z tłokorozdzielaczem 11mm to wiem doskonale i nie jest to szczyt możliwości tego silnka. gorsze odpalanie. z tym że czasem jest trudno pogodzić podsadzenie przy tych pompach na transitowskich falach jeśli miały przedwtrysk.

i co juz przestałeś Twierdzić że należy zakłądać te najwyższe fale?

rob555 , co do oddychania w górze to ewiny szukałbym nie tyle w motorze tylko raczej albo w cienkim dolocie albo w niedomagającym turbo.
było dymienie? jak tak to jaki kolor.
i praca silnika była wtedy twarda czy miękka?
zresztą BDR to maleństwo w porównaniu do turbin od 2.5TDI czy 3.0TDI



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: cowboy » pt mar 18, 2011 22:21

sparrow pisze:Ujmij już nawet te 10 koni i 15 niuta,ba nawet 20,bo normalne,że trzeba ująć,choć to kosmiczna wartość,to jak na 1.5 bara i niewielkie,jak na możliwości 11tki dawki,to i tak dużo.
nie chodzi o ujmowanie, napisałeś że ten pomiar jest super i szczeki mają kazdemu opaść a każdy go kto go zakwestionuje nadaje sie do psychiatryka, tak czy nie ?

ja nie kwestionuje ile tam ma być koni, czy wyszło za dużo czy za mało !

dla Twojej wiadomości, nawet pomiar na słynnej MAHA mozna popsuć, kolega goodhope kiedyś o tym pisał

ja zakwestionowałem brak normy DIN - po to ja wymyslono żeby porównywac wykresy zrobione latem na morzem czy zimą w górach, zeby znormalizowac do temperatury odniesienia i cisnienia odniesienia

skoro nie wprowadzono normalizacji to ten wykres moze byc obarczony znacznie wiekszym błedem niz wynika z urządzenia pomiarowego
sparrow pisze:A następnym razem pogoni do Gdańska na inercyjną,która mierzy moc wg.normy din na 5tym biegu w 5 sekund :rotfl: .
kolego, nie każdego stac na zakup MAHA, jak ktoś umie hamowac to i na inercji z duzym próbkowaniem shamuje poprawnie tdi.... w koncu to nie 400 czy 500 KM
sparrow pisze:Nie mam zamiaru wdawać się w niepotrzebne dyskusje,nie uważam się też za alfę i omegę w przeciwieństwie,do Ciebie.
Staram się tylko obalić mit o jedynej słuszności pomp,jakie tak zachwalacie.
ja sie na żadną omege nie kreuję, pisałem że sie nie znam na pompach, staram sie zając obiektywne zdanie
jakiej słusznosci ? to nie jest mit jak na razie wyniki rzędu 240-250KM osiągniete zostały na ori 11, więc to sa fakty
przecież padły pytania co robić z falą, jak zrobić zeby banglało, nikt nie kwestionuje innych rozwiązań, tylko zeby dobrze działały bo userzy mieli problemy, sam pisałem ze to ciekawa alternatywa..

moim zdaniem to Ty udajesz nie wiadomo jakiego znawcę podważając zdanie Roberta z tune-up, który przewalił juz pewnie pare setek TDIków, jedna z najmocniejszych pomp nalezała własnie do niego ;) a co najważniejsze modzi auto skulka, zna logi i mapy, w przeciwieństwoe do Ciebie, bo tego auta nawet na oczy nie widziałeś :)



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: rob555 » pt mar 18, 2011 23:03

Dla mnie sprawa jest jasna :
Nie kwestionuje zasadnosci hybryd, zreszta rozmawialem z Bykiem telefonicznie o przypadku Skulka jak sie zaczelo wsio dziac.
Sam mowilem ze trzeba wziasc i sprzedawac juz gotowe pompy a nie zestawy malego majsterkowicza...
Gdyby teraz ta pompe Byku wyslal do Skulka to mozna by porownywac wyniki hamowni pomiarow i motorkow


A tak o kant d... mozna potluc bo to co mu wyslano za 1szym razem mialo z.j.e.b.a.n.a fale skoro teraz ta pompa odzyla na orginalnej fali !
Czemu nie zrobiono pomiarow na fali ktora wyslano Skulkowi za 1szym razem?????

Przeciez podobno to ja sie nie znam, hamownie mam do du..., wiec po co zmieniano fale??

Bardzo dobrym pomyslem jest porownanie zdechlej 11 i hybrydy na tloczku 11 i fali od AFN. Odeslac Skulkowi pompe, niech jedzie na hamownie bezstronna (chociazby Vtech) strzeli pomiar na tej "zdechlej" 11ce a pozniej na Bykowej hybrydzie...
Bedzie fair...jeden motor, jeden soft, jeden setup roznica tylko w pompach.


Co do mojego pomiaru Sparrow to bystrzaku zauwaz ze film zaczyna sie od jakis 2000-2500obr...wiec dolny zakres ktory idzie najdluzej jest wyciety.
MAHA bez normy DIN mysle nie jest dokladniejsza...

Setup Skulka na 166KM byl na wtryskach 230 i pompie 10 to tak jak bys zapomnial. Jesli uwazasz to za "gorne" wyniki takiego setupu to chyba Ci sie mocno kielbasi skoro kilka postow wczesniej udowadniasz iz na 216 i pompie 11 robi sie 180 z palcem w d.....


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: vision » sob mar 19, 2011 16:41

sparrow pisze:Znam go tyle o ile,pisał do mnie,bo widzi,że jako jedyny potrafię dostrzec coś,czego inni nie widzą.
:popcorn:


sprzedam
- silnik AAZ sprawny w całość/części, skrzynia CHA itd VW B3
- kierownica US MK2
- chłodnica oleju /przewody /podstawa z termostatem pod T ( komplet )
- chłodnica oleju wodna + podstawa pod T
- tempomat mechaniczny VW TD/Pb (kompletny )

sparrow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 26, 2011 17:59

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: sparrow » sob mar 19, 2011 19:38

cowboy pisze:napisałeś że ten pomiar jest super i szczeki mają kazdemu opaść a każdy go kto go zakwestionuje nadaje sie do psychiatryka, tak czy nie ?
Może trochę jaśniej,bo być może źle mnie zrozumiałeś.
Nie tyle pomiar,co sam fakt,że został dokonany na takiej a nie innej hamowni nie powinien budzić żadnych wątpliwości.
Jest faktem,i to oczywistym,że nie ma tam tych 198miu koni,bo jak wiem,to te 6-8 koników trzeba ująć i to samo tyczy się momentu,około 10-15tu niutów.
Gdyby tam zmienić kolektor ssący,to idę o zakład,że byłoby jeszcze lepiej,ale i tak źle nie wyszło.

Dla mnie dziwnym jest fakt,że ktoś kwestionuje wiarygodność dokonywanych na tej hamowni pomiarów.
cowboy, całe świętokrzyskie i wszystkie firmy tunerskie w tym i nie tylko tym województwie gonią na tę hamownie stroić i sprawdzać swoje fury.
Jak myślisz,dlaczego?

Wiesz,jeżeli dla kogoś najważniejsze jest,aby wyszło jak najwięcej,to pogoni na inną hamownię,ale są ludzie,którzy gdzieś mają to,że hamownia ta wypluje w upalne dni kilka koni mniej,a w zimne,kilka więcej.
Głównie chodzi bowiem o pogląd na charakterystyki przebiegu obydwóch krzywych,nie o ich ewentualne wartości.
A gdzie indziej,jak na hamowni obciążeniowej można to zbadać najlepiej?

Tak więc leczyć powinni się ci,którzy nie potrafią tego zrozumieć.
Nie wszyscy gonią za jak największymi liczbami na papierze,zrozum-cie.
cowboy pisze:moim zdaniem to Ty udajesz nie wiadomo jakiego znawcę
Mylisz się,ja staram się tylko uświadomić niektórym,że karmieni się bajkami,mitami,które jak widać udało mi się łatwo obalić.
A "zanwcy",uwierz,udawać nie muszę.
Ja raz jeszcze powtórzę,nie potrzebuję,nie muszę,nie chcę tutaj błyszczeć.
Jedyne,co chcę zrobić,to pokazać wam wszystkim,że czasami jednak warto posłuchać kogoś innego.
rob555 pisze:Nie kwestionuje zasadnosci hybryd
Dobrze,że w porę zmieniłeś zdanie,bo jeszcze kilka tyg.wcześniej pisałeś coś zupełnie innego,ale niewazne :pub:
rob555 pisze:Czemu nie zrobiono pomiarow na fali ktora wyslano Skulkowi za 1szym razem?????
Ponieważ na fali de 185 nie uzyskasz aż takich wartości.
Ma inną charakterystykę,inny kąt i czas wtrysku.

Do mniej więcej tych 170ciu koni styka,ale powyżej,przy większych dawkach ma problem z odpowiednio szybkim wtryskiem paliwa.
Co innego ori fale ze wszystkich 1.9 tdi,wszystkich poza tymi z ahu i 1z.
rob555 pisze:Co do mojego pomiaru Sparrow to bystrzaku zauwaz ze film zaczyna sie od jakis 2000-2500obr...
Ja wiem,ile trwają pomiary na inercjach,te 5 sekund,to ironia.
rob555 pisze:MAHA bez normy DIN mysle nie jest dokladniejsza...
Dobrze,że tylko Ty tak myślisz.
Jest,była i będzie dokładniejsza.
Znając wartość ciśnienia atmosferycznego i temp.zewnętrznej za pomocą ori wzoru mahy obliczy się wartości z dokładnością,do konia.
Trzeba tylko mieć,do takiego wzoru dostęp :hmm:
Dla was ta norma din,to chyba najważniejsza funkcja w jaką musi być wyposażona hamownia.
Dobrze,że nie wszyscy są takiego zdania.
Kończmy dyskusję na temat hamowni,bo nie o tym utaj rozprawiamy.
rob555 pisze:Setup Skulka na 166KM byl na wtryskach 230 i pompie 10 to tak jak bys zapomnial.
Mój błąd,myślałem,że było to na 216tkach,sorki :bigok: .
rob555 pisze:Przeciez podobno to ja sie nie znam, hamownie mam do du..., wiec po co zmieniano fale??
A no po to,żeby udowodnić wam,że takie pompy niewiele odbiegają swoją wydajnością od zdrowych ...987.
W pompie,to fala robi największa robotę,tuż po średnicy tłokoroździelacza.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: cowboy » sob mar 19, 2011 20:19

sparrow pisze:Głównie chodzi bowiem o pogląd na charakterystyki przebiegu obydwóch krzywych,nie o ich ewentualne wartości.
wrzuciłes wykres żeby powalił na kolana wartościami - nie przebiegiem tylko wartościami - chciałeś pokazać ile Ci wyszło koników po zmianie fali, pewnie dlatego żeby skulkowi i Rob555 było łyso..
sparrow pisze:Mam nadzieję,że szczeny wam wszystkim z zawiasów wylecą i jeb..ą o gleby tak,że zęby z nich powypadają.
[...]
Skulek, patrz i podziwiaj.
Co Ty na to kolego rob555,co powiesz na taki wynik?
sparrow pisze:Nie wszyscy gonią za jak największymi liczbami na papierze,zrozum-cie.
a potem piszesz że ktoś się tu brandzluje wartościmi, czyli odwracasz kota ogonem... to typowe trollowanie
skoro nie wszyscy gonia za wartościami, to w jakim celu nabijasz się z bezdymnych 185KM Skulka ?
sparrow pisze: rob555 napisał(a):Czemu nie zrobiono pomiarow na fali ktora wyslano Skulkowi za 1szym razem?????

Ponieważ na fali de 185 nie uzyskasz aż takich wartości.
to dlaczego taki badziew został sprzedany?

wczesniej pisałeś że zestaw marzenie TYLKO fala była zła;
sparrow pisze:Skulek, otrzymałeś taki zestaw,o jakim można tylko marzyć.Jedyny jej faler,to była źle dobrana fala
a z za chwilę piszesz
sparrow pisze:W pompie,to fala robi największa robotę
;)

tak jakbyś sprzedawał samochód i powiedział super auto tylko silnik ma zatarty ;)
sparrow pisze:Dla was ta norma din,to chyba najważniejsza funkcja w jaką musi być wyposażona hamownia.
to nie wyposażenie, to standard w sofcie każdej hamowni, ta MAHA w Kielcach tez to ma ;)
na inercji Vtech znormalizowanie wykresu to jedno kliknięcie, na Maha pewnie podobnie, każda hamownia ma tą funkcję i obsługa powinna to włączać po pomiarze, żeby wyniki robione w róznych warunkach atmosferycznych były porównywalne..



fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: fusse » sob mar 19, 2011 20:44

CowBoy to z ta fala to wyrwales z kontekstu, fala zaraz za tlokiem robi najwieksza roznice, jak juz bylo pisane w poprzednich wątkach, dla vw nikt nie robil jakiejs specjalnej lepszej 11stki, tloczek i reszta byla taka sama, fala byla za to wysoka i z charakterystycznym ksztaltem.



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: Skulek » sob mar 19, 2011 21:05

Fajne super ekstra, pompę będę miał odesłaną, a "po testach" z obaleniem mitu o hybrydach (oczywiście za moją kasę: hamownia -> przekładka pompy -> hamownia) mam odesłać falę .... No to już robi się komedia ... zapłacić 400 zł za nie kompletną sekcję ... A już nie mówię o 'dodatkowych' kosztach ...

Bez kitu chyba za te wszystkie pieniądze z modami pompy miałbym nową ori 11mm :bajer: ...


...

fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Re: Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: fusse » sob mar 19, 2011 21:23

Skulek pisze:Bez kitu chyba za te wszystkie pieniądze z modami pompy miałbym nową ori 11mm :bajer: ...
pewnie byloby tak jak mowisz...

ja tez mam ten tlokorozdzielacz z fala od reno, i jak bede zakladal to tez fale z afna.



sparrow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 26, 2011 17:59

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: sparrow » sob mar 19, 2011 21:39

cowboy, wrzuciłem ten wykres dlatego,że wszyscy,mniej,lub bardziej donośnie,domagali się od dłuższego czasu dowodów.
Jak już taki otrzymali,to jakoś dziwnie nabrali wody w usta.
Wynik ten nie miał powalić na kolana,miał tylko udowodnić moją tezę,zresztą,nie tylko jak widzę moją.
Sam jechałeś po takich składankach,jak po dzikim ośle,a teraz widzisz,że tak do końca racji nie miałeś.
Kiedyś trafiłem w necie na Twoją wypowiedź sprzed jakiegoś już czasu,która brzmiała mniej więcej tak:
"Po wsadzeniu sekcji 11tki z reno 1.9 dti mamy pełnowartościowa pompę 11tkę".
Nie wiem,dlaczego zmieniasz tak często zdanie,ale to już chyba nie istotne.

Wracając do tematu,to tak,jak już pisałem,jeżeli sprawdzają się hybrydowe wtryski,to dlaczego by pompy miały być gorsze?
Ja chciałem Tobie i innym wyznawcą kultu ...987 udowodnić,że nie macie racji.
Udało się,z czego nie tyle ja,ale masa userów,i tu idę o zakład,bardzo się cieszy.
To doskonała,tańsza i z większym prawdopodobieństwem odniesienia sukcesu,metoda na posiadanie prawie oryginalnej 11tki.
Nie wszyscy od razu muszą mieć te 200 koni,niektórym wystarczy 180,co z taką pompa osiągną bez większego trudu.
cowboy pisze:chciałeś pokazać ile Ci wyszło koników po zmianie fali, pewnie dlatego żeby skulkowi i Rob555 było łyso..
Nie mnie,tylko osobie,którą tak zaciekle tępiłeś,do tego stopnia,że zbanowałeś jego login,usuwając go tym samym z forum.
Wiem,bo pisał mi,że dzwonił do Jagodzińskiego,a ten powiedział,kto go tak załatwił.
To dzięki Twojej zawiści,zazdrości chyba też,kolegi byku teraz z nami nie ma i ja muszę tutaj bronić jego imienia.
Dlatego właśnie podjąłem się tej roli,bo łatwo tutaj oczernia się kogoś,kto nie ma żadnej możliwości obrony.

Dzień wcześniej wysyłasz mu "słodkiego koleżeńskiego" priva,po czym kolejnego dnia wbijasz mu nóż w plecy.
Ładnie.

A teraz do tematu.
Pytasz,dlaczego taki badziew został sprzedany,mając na myśli falę de 185.
Moim zdaniem jedynym błędem,jaki popełnił byku,było dokładanie tarcz oporowych do tych sekcji.
Jaką by nie wsadził,to te 170 koni na miękko na niej zrobisz,jednak nie na każdej już uda się wyciągnąć więcej,o czym najwidoczniej nie wiedział.
Ta właśnie de 185 o wysokości 7.7mm,należy do tych nielicznych.
Gdyby tam była fala o identycznej wysokości,ale z numerem de 214,to byłaby bajka.
Wysokość fali jest ważna,ale równie istotny jest jej "kształt".
cowboy pisze:to nie wyposażenie, to standard w sofcie każdej hamowni, ta MAHA w Kielcach tez to ma ;)
Tak,ale nie tak bardzo rozbudowaną,jak w lps 3000.
Ma jakąś korekcję,to fakt,ale nieznaczną,choć potrafi niekiedy nawet 5 koni zabrać.
fusse pisze:CowBoy to z ta fala to wyrwales z kontekstu,
Dzięki kolego,tak to już bywa,nie wszyscy grają fer.



Awatar użytkownika
rafal102
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: wt sty 23, 2007 09:15
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: rafal102 » sob mar 19, 2011 22:11

sparrow pisze:Wracając do tematu,to tak,jak już pisałem,jeżeli sprawdzają się hybrydowe wtryski,to dlaczego by pompy miały być gorsze?

No rzeczywistość wygląda następująco
Skulek pisze:Bez kitu chyba za te wszystkie pieniądze z modami pompy miałbym nową ori 11mm :bajer: ...

Kolega na tych zabiegach utopił w ch....j kasy a efekt końcowy zakończył się na pompie ory 11mm. I taki był finish transakcji i przeróbek z tłokorzdzielaczem.


Passat B5 AFN+w260+pompa11mm+turbo BRD+dolot AWX+soft(Tune-UP)=202KM 415NM
www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=215964
Audi A4 AJM +soft Tune-Up+BRD= 160KM i 360NM

fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Ibiza 6k AFN 185KM@380NM

Post autor: fusse » sob mar 19, 2011 22:19

ale zapominasz,ze Skulek, moze nie byl pionierem , ale byl/jest jednym z pierwszych na tym forum ktory kombinuje i pisze o tym ;) dawno nie bylo kogos kto zmienialbym tlokorozdzielacz. dzieki jego doswiadczeniom, moga skorzystac inni w przyszlosci :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości