Fala tłokorozdzielacza 11mm

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: kosmos5 » czw mar 10, 2011 23:49

no włąsnie, ja takową pompe od DTI reno posiadam, ma ona 11 głowiczke, fale DE185 skok fali to 3mm, tak wiec jest dosyc wydajna, a moc silnika to 98km , tak czy siak znacznie mniej jak AFN, a jest ona zajechana bo rozpadła sie fala i rolki, za duże obciązeine - tak jak mówisz zdławione wtryskami, zeby uzyskac lepsze rozpylanie i norme EURO czystości spalin, tak wiec dając coraz wieksze wtryski dajemy pompie "odetchnąc" bo znacznie łatwiej jest przepompowac całe paliwo tłoczone na wtryski a my mamy lepszy masaż pleców :food: , sam kupiłem tłok 11 z taka sama falą od BYKA i specjalnie DE185 , dzieki temu bede mógł zamontowac sprawną całą pompe 11 ori, a co wyjdzie to opiszę w przyszości po modach, narazie kompletuje graty, ale pompa leży w pokoju obadana z każdej strony, jeszcze mnie zastanawia ciśnienie wewnętrzne tej pompy, bo jeśli AFN ma większe to równiez moze wpłynąc na + przy max mocy :satan: wtedy bebechy tylko przełoże , i mam pytanie do znawców tematu- jaki skok ma ori fala AFNa?? pozdro


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » pt mar 11, 2011 00:15

Z tego co wyczytałem właśnie w tym temacie to fala z AFN-a ma 7,75mm.


Tomek

arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » pt mar 11, 2011 00:47

bongo, popraw mi internet żeby nie zrywał ani połączenia to będize jak waść chcesz.
a nie nie raz trzeba po kilka razy wysyłać ten sam post wtedy ani nie będą dublowane ani post po poście.


cowboy pisze:ja dodam że warto poczytać ludzi którzy modzili TDI VP juz pare lat temu.. zawsze każdy pisał że najlepsze wyniki są na oryginalnej 107J..
Aligator kiedys kombinował z tłoczkiem 12 miał coś koło 240KM ale najlepsze wyniki osiągnał aw69 i Rob555 z tego co pamiętam i zawsze padało magiczne słowo fala ze 107J ;)

to jest fakt nie zaprzeczalny ale żaden z nich o ile mi wiadomo nie kombinował z falą od transita. bo moment co prawda jest trochę mniejszy ale za to wolniej traci na wartości

ciekawe jak w TDI na pełnej elektronice by to zagadało
cowboy pisze:fale z renówek są niższe, prawdopodbnie jest jakiś model 1.9 DTI
po raz kolejny na piszę że wysokość fali nie wiele ma wspólnego z możliwościami pompy zbudowanej z takąa nie inną falą. bo jeśli liczy sięwysokość to jak pisałem wcześniej równie dobrze można pakować falę z TD "600" zamiast ALH.
jeśłi nadal nie wieżycie to ile z najmocniejszych projektów jeździ na dawkach tak dużych że nie da się już więcej podlać? przynajmniej ja się jeszcze z takim przypadkiem nie spotkałem nawet w sieci. powyzej pewnej dawki jest już tylko gorzej; więcej dymu, większe EGT, że o możliwości przegrzania końcówek wtryskiwaczy nie wspomnę bo o to w TDI znacznie łatwiej niżnp w takiim starym kiblu jakim jest TD :)



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: cowboy » pt mar 11, 2011 06:49

kosmos5 pisze: ja takową pompe od DTI reno posiadam, ma ona 11 głowiczke, fale DE185 skok fali to 3mm, tak wiec jest dosyc wydajna, a moc silnika to 98km
to chyba najmocniejszy DTI zdaje sie, pozniej renufka przeszła na DCI i to juz chyba common rail..
kosmos5 pisze:jeszcze mnie zastanawia ciśnienie wewnętrzne tej pompy, bo jeśli AFN ma większe to równiez moze wpłynąc na + przy max mocy :satan: wtedy bebechy tylko przełoże
pompa z 1Z ma mniejsze cisnienie wewnętrzne niz ta z AFN
z tego co mi wiadomo na pompie z 1Z udało sie najwięcej wyciagnąc 145-150KM z 216tkami
na AFNach 160, a są takie co i 170KM dały bez wspomagania dodatkowa pompą
arwam pisze:żaden z nich o ile mi wiadomo nie kombinował z falą od transita
aligator kombinował ze wszystkimi mozliwymi kombinacjami, ostatecznie zrobił 240KM w octawi na tłoczku 12mm , prawdopodobnie z transita
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=39878&hl=" onclick="window.open(this.href);return false;
niestety wykres juz niedostepny
problem z tego co pisał że na 12 sie nie da zakręcic wysoko, on coś miał moc max koło 4000 rpm, za to aw69 kręcił tdi do 5000 i moc max wypadała zdaje koło 4400
http://www.mrmotors.pl/projekty.php?id=23" onclick="window.open(this.href);return false;

w opisach obu projektów że pompy z "dodatkowymi modami" ;) :hmm:



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » pt mar 11, 2011 10:12

u AW69 piękny przebieg momentu obrotowego.
natomiast i Alieggo nie widzę słowa o pompie z transita. zresztą przy pompach 12mm z trasita jest wtdy inna fala.
nawet jak patrzę w projekt Ventil'a to widać że kształt krzywek jest inny niż w przypadku fali DE619



Awatar użytkownika
RSRoss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 26, 2010 10:41

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: RSRoss » pt mar 11, 2011 14:19

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119329" onclick="window.open(this.href);return false;

dobry interes skupować zajechane pompy z dostawczaków za grosze a pozniej odsprzedawać z nich głowice za 400zl w ofercie wyglądającej na jednorazową...

Jeżeli ktoś ma podobne problemy jak ja z reklamacją u Byka21 to prosze o PW.

Przepraszam moderatorów, nie bede juz odchodzil od tematu. nie chcialem zakladac osobnego i wszczynac wojen...



glus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 12:46
Lokalizacja: Belgia

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: glus » sob mar 12, 2011 23:22

Jak widac kolega BYKU21 handluje na forum forda nastawnikami do reni i fiata,oprocz skupowania pomp!


Czy sie stoi ,czy sie lezy ,to setuchna sie nalezy!

pinio18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn lip 02, 2007 17:43
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: pinio18 » pn mar 14, 2011 23:12

ja w piatek odpaliłem golfa na tłokorozdzielaczu 11mm od baku. jeździ się przyjemnie :hmm:
tylko mam problemy z rozruchem,ale myśle że to wina wycieku z pompy, w środę dam nowe uszczelki,
na zimnym silniku jak próbuje odpalać chwila nic a potem kopci a nie daje znaku życia, z górki się kulnie daje dwójkę pali odrazu albo dawka za duża?? jest 9
ze sprawdzeniem kąt wtrysku, gdy sprawdzam na vagu w grupe 000 auto nagle zaczyna nierówno pracować i pokazuje kąt 000.



Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: Daron7 » wt mar 15, 2011 00:09

Jak dawka jest 9, to za mała. Daj na 7mg - optymalna dla 11mm.

A jak masz kąt 000 no to do korekty, bądź N108 walnięty.



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: Dario84 » wt mar 15, 2011 08:38

Do czasu strojenia zostań przy taj dawce lub jeszcze zmniejsz (zwiększ wartość) jeśli samochód już dymi.

Co do kąta wtr to musiał bym to zobaczyć bo nie rozumiem za bardzo.

Jeśli w BS 00 masz dobrze to zobacz pod obciążeniem czy dobrze reguluje, jeśli rano dobrze odpala to tak zostaw.

Może być też N108 walnięty tak jak kolega wyżej pisze.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: korfanty » wt mar 15, 2011 11:07

Czy jest szansa wymienić sam tłokorozdzielacz bez wyjmowania pompy (rozpinania rozrządu)



pinio18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn lip 02, 2007 17:43
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: pinio18 » wt mar 15, 2011 15:45

ale mnie to dziwi ze silnik chodzi normalnie dopiero jak wejdę na vagu w BS grupę 000 to auto zaczyna kulać itp



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: Skulek » wt mar 15, 2011 18:17

korfanty, nie ma możliwości...


...

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » sob mar 19, 2011 17:00

Witam, co sadzicie o takim przypadku jak w tym temacie http://www.vwdiesel.net/forum/index.php?topic=20703.210" onclick="window.open(this.href);return false; .
Koleś zamontował tłokorozdzielacz z falą 12mm do pompy i po jakimś czasie objechało pasek rozrządu. Na początku myślałem, że za duży opór stawia taki tłoczek lub za duże wzniesienie ma fala. Ale to chyba nie jest przyczyna, bo pompa w środku też zmielona. Mało tego inny gość po zastosowaniu tych samych części, po jakimś czasie miał to samo. Oto drugi przypadek http://www.vwdiesel.net/forum/index.php?topic=19357.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam.


Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości