Fala tłokorozdzielacza 11mm

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

mihas66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 15:54
Lokalizacja: lbn

Re: fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: mihas66 » wt mar 08, 2011 20:24

Panowie a co sądzicie o pompie z 2.8tdi z lt 35... Silnik podobnież brazylijski i z tego co mi wiadomo 4 gary i pompa 12mm...



Awatar użytkownika
punxbrygade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 17, 2006 02:17
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: punxbrygade » wt mar 08, 2011 22:31

:bylo:


T3 syncro AHU mTDI 11mm i narazie tylko to.. [url]https://picasaweb.google.com/punxbrygade/NaprawaSyncro#[/url]

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » śr mar 09, 2011 14:09

Witam, przeczytałem cały temat i może ktoś z was miłych kolegów napisze:
1. Jaką wysokość ma fala z ori pompy 11stki,
2. Czy do zestawu od Byka można zastosować falę z AFN-a bądź ASV-a, czy coś się nie spierdzieli?
3. Jeśli można by było zamontować fale z AFN-a lub ASV-a, to które sprężyny założyć z pomp AFN lub ASV, czy te które są w zestawie od Byka?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.


Tomek

sparrow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 26, 2011 17:59

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: sparrow » śr mar 09, 2011 20:43

arwam, coś długo Ci zeszło ze zdobyciem zdjęcia tego korpusu,ale widzę,że jakimś cudem je zdobyłeś.

Powiem tak,zadałem Ci co najmniej 4ry razy pytanie,dotyczące zasadniczej różnicy między tłokoroździelaczem z ahh,a inna 11tką.
Nie mogłeś i nie możesz mi na to pytanie odpowiedzieć,dlaczego?
Zdobycie fotki korpusu,to pikuś,ale udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie stanowi dla Ciebie już większy problem.
Za każdym razem zmieniasz temat,nigdy jeszcze nie odpowiedziałeś konkretnie i rzeczowo na pytanko-a,jakie Ci zadałem,a jesteś przecież ponoć najlepszym na tym forum fachowcem od pomp,może dwóch mechanicznych,czyli tych,które sam u siebie robiłeś.
Ja też mogę napisać,że na moim podwórku wylądowało ufo i wkleić fotkę statku kosmicznego,hahaha.

To ty 1wszy mnie zaatakowałeś pokazując swój niski intelekt,wytykając mi krótki czas,jaki tu jestem.
Tutaj siedzą tylko tacy fachowcy,którzy sami się ciągle uczą i Ty do nich należysz,to już wiem.

Zapytałem Cię,czy wg.Twojej wielkiej wiedzy można wsadzić do sekcji 11tki falę z afn-a,cisza,a kolega tomek08, pyta.
Cisza,martwa cisza.

Na przyszłość nie pisz żałosnych postów do moda z prośbą o ukaranie mojej osoby,tylko napisz do mnie,to dam Ci spokój i nie będę zadawał pytań,na które nie masz pojęcia odpowiedzieć.

Pytałem,czy masz jakieś papierowe dowody na potwierdzenie swojej teorii o świetności jednego tłokoroździelacza 11tki,nad drugim i cisza.

Pytań było tyle,że rachubę straciłem,a Ty nadal milczysz,piszesz o wszystkim,dosłownie o wszystkim,a nie udzielisz odpowiedzi na zadane pytania.
Niewątpliwie świadczy to o Twojej ogromnej w tym fachu wiedzy.
To tyle ode mnie.

tomek08, zadał kilka istotnych pytań,możesz mu na nie odpowiedzieć,bo ja się nie znam i nic nie wiem,nie to co Ty.

Nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą,bo to jak spacer we mgle z niewidomym.

Co do tego,za kogo Cię niby mam,pisałeś coś o wiejskim mechaniku,to powiem tylko tyle.
Sam sobie wystawiłeś opinię,a Twoja robota mówi sama za siebie,ktoś pisał o Fachowo przeprowadzonym swapie,którego byłeś autorem
To tyle.



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » śr mar 09, 2011 21:30

sparrow pisze:arwam, coś długo Ci zeszło ze zdobyciem zdjęcia tego korpusu,ale widzę,że jakimś cudem je zdobyłeś.
taa zaraz okaże się że zdjęcie nie jest mojego autorstwa. .
myślisz że będęjak pies na każde Twoje zawołanie?
jak masz coś do mnie, to powiedz w prost a jak nie to milcz i pisz na temat
sparrow pisze:Tutaj siedzą tylko tacy fachowcy,którzy sami się ciągle uczą i Ty do nich należysz,to już wiem.
a żebyś wiedział że tak jest!!!
ja nie mam o sobie mniemania że wiem wszystko.
ale ty natomiast najwyraźniej tak. nawet inżynierowie z Boscha przy tobie to gówniarze.
sparrow pisze:Pytań było tyle,że rachubę straciłem,a Ty nadal milczysz,piszesz o wszystkim,dosłownie o wszystkim,a nie udzielisz odpowiedzi na zadane pytania


ja już dyskusję tobą zakończyłem.
sparrow pisze:Sam sobie wystawiłeś opinię,a Twoja robota mówi sama za siebie,ktoś pisał o Fachowo przeprowadzonym swapie,którego byłeś autorem
To tyle.
to niech ta osoba powie jaki wałek wykręciła i niech upubliczni naszą korespondencję. ja jestem za ale niech nie wybiera pojedynczych wiadomości tylko udostępni wszystkie widomości. to raz a dwa widzę że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.



arwam

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: arwam » śr mar 09, 2011 21:31

tomek08 pisze:2. Czy do zestawu od Byka można zastosować falę z AFN-a bądź ASV-a, czy coś się nie spierdzieli?

sprawdzić podsadzenie. jak nie bedzie wyższe to próba nie strzelba



Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: kosmos5 » śr mar 09, 2011 21:39

z tego co ja sie jeszcze dopatrzyłem to ma znaczenie również nastawnik i to bardzo duze , zwlaszcza przy wysokiej fali, bo mamy pewien zakres pracy nastawnika (załóżmy ze 2,7mm) skoro skok fali ma 3mm a mogł by miec i 3,4mm np. to i tak nam nic to z grubsza nie da bo droga tłoczenia paliwa nie bedzie wieksza i tak niż max co nam zaoferuje nastawnik, tego sie nie zmieni , jedyną różnica przy mocy może byc harakterystyka fali, co będzie wpływało na długośc wtrysku i tyle , ale to moje nie poparte jeszcze praktyką przemyślenia, jak sie myle to prosze o sprostowanie bo jestem "młody" jeszcze w tym temacie, czeka mnie zmiana tłoka na 11 w afn-nie. pozdrawiam


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » śr mar 09, 2011 22:35

arwam, dzięki.
Moja fala to również DE125, na odwrocie 8595to mówicie pany, że to z trnzita 2,5 lub renówki? Jeszcze mierzyłem wysokość tej fali, tylko się nie śmiejcie, bo nie wiem jak to ma być dobrze zmierzone (w miejscu gdzie z tyłu jest taki ząbek? Tych ząbków jest trzy) to wyszło mi 7,35mm. Czy coś nie tak mierzę? Natomiast wysokość sprężyn wychodzi mi (sprężyny luzem po wyjęciu) 37,45mm.
Ponowie jeszcze pytania 1sze i 3cie, bo na 2gi już mi odpowiedział kolega arwam,
1. Jaką wysokość ma fala z ori pompy 11stki,
3. Jeśli można by było zamontować fale z AFN-a lub ASV-a, to które sprężyny założyć z pomp AFN lub ASV, czy te które są w zestawie od Byka?
.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
RSRoss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 26, 2010 10:41

Re: fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: RSRoss » śr mar 09, 2011 22:38

kosmos5 pisze:z tego co ja sie jeszcze dopatrzyłem to ma znaczenie również nastawnik i to bardzo duze , zwlaszcza przy wysokiej fali, bo mamy pewien zakres pracy nastawnika (załóżmy ze 2,7mm) skoro skok fali ma 3mm a mogł by miec i 3,4mm np. to i tak nam nic to z grubsza nie da bo droga tłoczenia paliwa nie bedzie wieksza i tak niż max co nam zaoferuje nastawnik, tego sie nie zmieni , jedyną różnica przy mocy może byc harakterystyka fali, co będzie wpływało na długośc wtrysku i tyle , ale to moje nie poparte jeszcze praktyką przemyślenia, jak sie myle to prosze o sprostowanie bo jestem "młody" jeszcze w tym temacie, czeka mnie zmiana tłoka na 11 w afn-nie. pozdrawiam
Gosc ktory mi zakladal też stwierdził, że zestaw nie zadziałał dlatego, że prawdopodobnie fala jest źle dobrana. Ta która dostałem DE609 była niższa niż u mnie w 10..



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: bongo » śr mar 09, 2011 22:49

arwam, dostałeś upomnienie żebyś nie walił posta pod postem,dalej masz to gdzieś.A jak dostaniesz warna to będziesz płakał jak ostatnio :bajer:
To pierwsza sprawa.Druga jest taka,że jak dalej będziecie się opluwać zamiast trzymać się tematu to inaczej to załatwimy :bajer:



Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: kosmos5 » śr mar 09, 2011 23:11

ktoś wie jaka wysokośc fali jest w tej słynnej 11 VW??


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: fusse » śr mar 09, 2011 23:46

8.05mm



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: tomek08 » śr mar 09, 2011 23:57

fusse, jeszcze jakbyś na pisał jak poprawnie to zmierzyć? Proszę. :food:


Tomek

Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: fala tłokorozdzielacza 11mm

Post autor: Daron7 » czw mar 10, 2011 00:30

tomek08 pisze:fusse, jeszcze jakbyś na pisał jak poprawnie to zmierzyć? Proszę. :food:
Tak jak mierzyłeś. Są trzy "ząbki z tyłu", ale jeden z nich jest prawie idealnie pod jedną krzywą fali no i suwmiarka w dłoń i mierzysz :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości