wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: Adamm » pn lut 14, 2011 16:18

ibizka1.9, nie wiem czego sie czepiasz skoro moment przy 2 tys masz praktycznie taki sam jak w serii

pewnie wczesniej miales turbo rozregulowane i walilo cisnieniem od dolu a jak ogarnelo sie tak jak powinno byc to odczules roznice.

mam tak samo jak ktos do mnie przyjezdza z dawka 1 - 2 mg a robi mu sie bezpiecznie i dobrze na 4 mg to potem ze auto zmulone ;p


uysy, to nie amator i wie co robi :) napewno zrobil tak zeby bylo dobrze i bezpiecznie i zebys nie plakal zaraz ze Ci dwumas siadl


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: Cinek » pn lut 14, 2011 17:36

niby nie jestem obiektywny, ale tu masz mój wykres z przed kilku lat.
Obrazek
turbo mniejsze niż twoje ale z takim samym wirnikiem więc podobne, pompowtryski AC ( chyba najbardziej wydajne od 115 KM ), FMIC centralnie, wydech 50mm przelot, jednomas..
jak dla mnie to twoje może być, jak chcesz więcej z dołu to pompki raczej trza wymienić i przybędzie na bank. tylko czy warto poświęcać dwumas dla kilku KM, Nm to nie wiem


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: rob555 » wt lut 15, 2011 01:05

UYSY ale seria na nizszym biegu hamowana byla.... wiec nic dziwnego ze wlasciciel czuje niedosyt. Gdyby serie zmierzyc na tym samym biegu co moda to znacznie wczesniej by sie spompowala i roznice na korzysc serii byly by jeszcze wyzsze.
Wez mu skroc ta sztange albo podlej paliwa (niech podkopci) klient bedzie szczesliwy bo to zaczyna byc niepotrzebny dym na wielu forach...


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

ibizka1.9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 09, 2011 18:32

wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: ibizka1.9 » wt lut 15, 2011 21:01

jezeli auto po wymianie turbiny na wieksza i zrobieniu odpowiedniego programu pod ten silnik jeżdzi jak seria do 2000obr/min i maksymalny moment obrotowy 337 ma az przy 2780 obr/min!!może niektórzy ze mną sie tu nie zgadzą ale w silnikach diesla lubie i to widać na wykresie (wklejony na początku tego tematu) że jadąc na 4 biegu mając 1800obr/min wciskam pedał przyspieszenia i auto automatycznie przyspiesza!co przy obecnym stanie silnika nie ma racji bytu gdyż trzeba zredukować do trzeciego biegu i wtedy dopiero auto jedzie, a ze ja nie jestem zwolennikiem przekraczania 3000 obr/min przy normalnej jeżdzie to mi to trochę przeszkadza (ale można się przyzwyczaić)!!
niemam zamiaru na nikim tutaj wieszać psów ani kotów bo przyczyną tego stanu nie musi być tjuner i jego program ale również może być to spowodowane nieprawidłowym działaniem turbiny lub pompki już niedomagają -w końcu to nie jest nowe auto!!
zamieściłem ten temat tutaj aby posiadacze ATD wiedzieli co może ich czekać jeśli będą chcieli mieć pod maską zmodzonego ATD na gratach od ASZ bo to jednak nigdy nie będzie to samo co orginał po chipie takie miałem plany i na planach pozostało (a o ASZ wiadomo że ma potencjał)



ibizka1.9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 09, 2011 18:32

Re: wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: ibizka1.9 » wt lut 15, 2011 21:43

"[quote="Adamm"]

pewnie wczesniej miales turbo rozregulowane i walilo cisnieniem od dolu a jak ogarnelo sie tak jak powinno byc to odczules roznice.

mam tak samo jak ktos do mnie przyjezdza z dawka 1 - 2 mg a robi mu sie bezpiecznie i dobrze na 4 mg to potem ze auto zmulone ;p "

też tak mogło być i dlatego z autem pojechałem do człowieka który zna się na rzeczy i okazało się że program jest dobrze napisany i nic by w nim nie zmieniał!

Obrazek

niestety niewiem kto pisał program gdyż za poprzedniego właściciela było to robione :blush:



arwam

wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: arwam » wt lut 15, 2011 21:47

rob555, myśle że nie ma się o co bić.
kolega wcześniej przy pisaniu tematu sformułował wypowiedź tak że wynikało z tego że auto ogólnie słabo jedzie,
myśle że receptą dla kolegi było by LEKKIE podciągnięcie parametrów w obrotach do 2500RPM a powyżej dopiero pełny ogień.
ja też wolę słabszy dół zwłaszcza że mam już dość ciągłego zrzucania skrzyni po to żeby zakładać kolejny zestaw sprzęgła choć kiedyś zanim trafiłem na Statim'a to szło mi to całkiem nieźle i jakieś 12kompletów wymieniłem na gwarancji bo się tarcze w drobny mak rozpadały.
choć nie powiem że M-TDI trochę mnie przyzwyczaił do momentu w dole i na pewno mi tego będzie brakować i trzeba będzie to jakoś pogodzić



ibizka1.9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 09, 2011 18:32

Re: wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: ibizka1.9 » wt lut 15, 2011 21:54

Adamm pisze:
b]uysy[/b], to nie amator i wie co robi :) napewno zrobil tak zeby bylo dobrze i bezpiecznie i zebys nie plakal zaraz ze Ci dwumas siadl
i tym sie kierowałem jadąc do niego na program!!
a o dwumas sie nie martwie bo juz z wiekszym momentem miał do czynienia i to przy niższej prędkości obrotowej i to przez ponad 40tkm!!
wiec sądzę że jak by zostało tak jak było po chipie na serii to nic złego by sie z nim nie stało :chytry:



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: rob555 » śr lut 16, 2011 00:47

arwam ja sie nie bije :) po prostu to nie jest pierwsze forum na ktorym czytam ten przypadek i juz widze syndrom "polowania na czarownice" czyli dosc krancowych opini ludzi co nawet nie widzieli ani auta ani softu ale im sie wydaje ze cos jest idealne/spierdzielone.

Fakt iz na wykresach widac ze nowa turbina jest znacznie bardzie leniwa do 2200obr od org. Znajac specyfike ATD jest to dosc dziwne bo spokojnie tam mozna wygenerowac wiecej pod warunkiem ze mechanika wydala. Moga byc wydymane pompki moze byc zle ustawiony rozrzad moze byc w ostatecznosci defekt sprezarki albo banalnie zatkany katalizator.
Mysle ze mamy tutaj problem odleglosci, dlatego zawsze opowiadam sie za tym by tunera wybierac blisko. Czasem nie mozna w 1 dzien wyczaic takiego chochlika ktory skutecznie psuje zabawe. Jak widac klient oczekiwal wiecej na dole a dostal odpowiedz ze ten typ to ma. Moze gdyby bylo wiecej czasu na przyjrzenie sie tematowi okazalo by sie iz ogranicznik w turbinie jest zle ustawiony i geomertia nie dochodzi do kranca chociaz sztanga juz wciagnieta...
To tylko dywagacje. Nie ma co na forum bic piany tylko podjechac i rozkminic temat by klient byl happy a tuner nie spracowal sie za duzo :bajer:


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

arwam

wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: arwam » śr lut 16, 2011 01:13

ibizka1.9 pisze:a o dwumas sie nie martwie bo juz z wiekszym momentem miał do czynienia i to przy niższej prędkości obrotowej i to przez ponad 40tkm!!
wiec sądzę że jak by zostało tak jak było po chipie na serii to nic złego by sie z nim nie stało :chytry:

jak się zwali to wtedy zaczniesz chociaż zastąpienie dwumasu , sztywnym kołem to koszt pomijalny do np. softu :)
rob555 pisze:po prostu to nie jest pierwsze forum na ktorym czytam ten przypadek i juz widze syndrom "polowania na czarownice" czyli dosc krancowych opini ludzi co nawet nie widzieli ani auta ani softu ale im sie wydaje ze cos jest idealne/spierdzielone.

ja niepisałem że cośjest zwalone a przynajmniej nie to miałem na myśli tylko to że np skoro znacznie większa turbina jaką jest GT20 potrafiła wstać na mniejszym silnku i i przy pompie wtryskowej która ma znacznie mniejszą wydajność niż najsłabsze pompki w PDgdzie trzeba dołożyć do tego znacznie lepsze rozpylenie paliwa dzięki czemu sprawność tych silników jest znacznie większa ale i również spalin jest wtedy znacznie więcej. i to miałem na myśli.
z tym że kolega nie przedstawił na początku wykresu co też powodowało wrażenie że skoro temat powstał to auto jest w dolnych obrotach nie naturalnie słabe



ibizka1.9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 09, 2011 18:32

Re: wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: ibizka1.9 » śr lut 16, 2011 18:31

uysy pisze: Porównanie z seryjnym ATD
To ma jeździć dołem jak seria czy jak seria z wkręconym siłownikiem?
tzn. że wkręcenie sztangi (siłownika) nic nie daje?



arwam

wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: arwam » czw lut 17, 2011 10:01

myśle żę w niewielkim stopniu może pomóc regulacja ogranicznika pod warunkiem że ograniczenie momentu obrotowego nie est spowodowane przez ograniczenie w mapach paliwowych lub przez kondycję pompo-wtryskiwaczy



ibizka1.9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 09, 2011 18:32

wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: ibizka1.9 » śr kwie 13, 2011 14:55

w końcu znalazłem trochę czasu aby podjechać na poprawkę programu i oto efekty ->

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70b ... 33bb5.html" onclick="window.open(this.href);return false;

auto w porównaniu do pierwszej wersji programu o wiele lepiej jeździ ale wg UYSY'iego to nie jest bezpieczne dla tego silnika i podzespołów-nie zalecał mi takiego programu i tylko i wyłącznie na moją odpowiedzialność mi go wgrał!
jak to UYSY powiedział "klient mój Pan" i napisałby nawet taki program na którym można było by osiągnąć jeszcze szybciej ten moment!!
generalnie jestem zadowolony z dzisiejszej wizyty w G-lab i polecam wszystkim tego tjunera bo chłop zna się na rzeczy!!



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

wykress atd + graty czemu tak póżno wstaje:(??

Post autor: rob555 » śr kwie 13, 2011 16:01

No i :bigok:


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości