pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KonradzikIV » wt cze 30, 2009 00:07

_TIGER pisze:Matijas, już mam 153 i wiadomo mało zastanawiam się jak jest z dalszą modyfikacja przy PD aby koszty jakoś sensownie rozłożyć...
przedewszystkim nastepnym modem musi być FMIC bo seria w gorące dni będzie juz puchnąć.


Obrazek

Awatar użytkownika
_TIGER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 19:35
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: _TIGER » wt cze 30, 2009 12:12

KonradzikIV, czyli rozumiem że mam się do Ciebie zgłosić by mieć coś w normalnej cenie :)


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=250481

Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KonradzikIV » wt cze 30, 2009 18:25

_TIGER pisze:KonradzikIV, czyli rozumiem że mam się do Ciebie zgłosić by mieć coś w normalnej cenie
a do mnie po co ? przeciez masz tam ziomka w projekt xs napewno zajmują sie takimi rzeczami


Obrazek

Bosssik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr lis 04, 2009 18:54
Lokalizacja: Łowicz

pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: Bosssik » pt lis 26, 2010 20:19

WItam,
moze panowie znacie jakis dobry warsztat ktory wymieni i zregeneruje pompowtryski, ostatnio wylecaila mi 1 sztuka i musze zregenerowac komplet :/ szukam pewnego mechanika ktory to zrobi porzadnie i za rozsadna kase.


pozdr
Seba

Bosssik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr lis 04, 2009 18:54
Lokalizacja: Łowicz

pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: Bosssik » pt lis 26, 2010 20:30

podłączyłem dziś komputer a tu w silniku błąd:

Log (0 - 013,023,018)

Blad z Polski Vag
17678
wtryskiwacz 4 -przekroczona granica regulacji
brak osprzetu / nie zwiazany ze sprzete - BLAD SPORADYCZNY

Blad z Vag-Com
17678 - Pup-Jet Valve Cylinder 4 (N243): Regulation Range Exceeded
P1270 - 35 10 --- Intermitted

Dodadkowo zapalila mi sie kontrolka od ESP i pojawil sie blad
z Polski Vag
1314 - Sterownik silnika nie autoryzowane

Vag Com
01314 - Engine Control Module
013 - Check DTC Memory


pozdr
Seba

konik9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 02, 2011 16:17

pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: konik9 » wt mar 01, 2011 11:19

Chciałem zapytać czy samemu można zmienić pompowtryskiwacze? I czy trzeba je jakoś vagiem potraktować później Wpisująć jakieś kody?



Bosssik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr lis 04, 2009 18:54
Lokalizacja: Łowicz

pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: Bosssik » wt mar 01, 2011 21:47

jak masz troche pojecia o mechanice to sobie poradzisz przy wymianie, ja po wlozeniu nic vagiem nie usawialem


pozdr
Seba

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: Cinek » śr mar 02, 2011 14:11

koledzy, nie proponuje samemu wymieniać pompowtrysków, bo można je popsuć. zauważcie że są regulowane śrubką jak kiedyś zawory, i może sie okazać że krzywka za mocno go dociśnie i szlag go trafi, albo za słabo i też dobrze nie bedzie.i to że jednemu sie udało nie znaczy że drugiemu też. ale wasza sprawa


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: cowboy » pt mar 11, 2011 21:33

Cinek pisze:koledzy, nie proponuje samemu wymieniać pompowtrysków, bo można je popsuć. zauważcie że są regulowane śrubką jak kiedyś zawory, i może sie okazać że krzywka za mocno go dociśnie i szlag go trafi, albo za słabo i też dobrze nie bedzie.i to że jednemu sie udało nie znaczy że drugiemu też. ale wasza sprawa
panowie, kolega na Śląsku potrzebuje pomocy, konkretnie z Dąbrowy Górniczej

golf, silnik ASZ, założył u mnie oryginalne koncówki z ALek czyli 1043 i po wymianie jest problem

auto kopci na siwo ropa leje sie z wydechu, po konsultacji z diesel system wychodzi ze prawdopodobnie paliwo leje sie do cylindra, na setki zregenrowanych pompek nie mieli przypadku żeby pompka sprawdzona na stanowisku serwisowym potem lała

dodam ze dałem komplet nowych uszczelek Boscha... generalnie na stanowisku serwisowym wyszły bardzo ładne dawki

pompki wczesniej kulały po założeniu odpalił ładnie ala dymił.. samo auto wchodzi na obroty itd..

mechanik stwierdził że to wina tuningu ;) a koncówki seryjne jak w ALkach które wystepują w ASZ / ARL..

potrzebuje namiar na jakiś ogarnięty warsztat, kogoś kto włoży te pompki jeszcze raz, dokreci odpowienim momentem, ustawi luz na tych popychaczach i popatrzy czy nie ma jakis przecieków

chodzi o to żeby na 100% wyeliminowac przecieki w miejscu zasilania pompki w paliwo..

sprawa pilna bo auto stoi... poprosze o jakies namiary jesli ktoś moze pomóc



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: cowboy » ndz mar 27, 2011 18:00

temat ogarnał kolega zabba88
http://forum.vwgolf.pl/memberlist.php?m ... le&u=55580" onclick="window.open(this.href);return false;
polecam forumowiczom ze Ślaska, zaba ogrania temat profesjonalnie !

pompki wróciły do sprawdzenia zmasakrowane przez poprzedniego mechanika, nakretki od cewek całe pokancerowane

kolega zabba88 wsadził i okazało się ze pompki mają BIPy i korekcje bliskie zeru !, natomiast przyczyną kopcenia na siwo była turbina która podawał olej do dolotu.. gratuluje diagnozy poprzedniemu "mechanikowi" ... który stwierdził że pompowtrysków sie nie regenruje i to na pewno wada pompek :)



Awatar użytkownika
pavo71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 14, 2009 14:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: pavo71 » śr kwie 13, 2011 14:40

Witam. I jak ktoś ma porównanie jak wypadają takie końcówki pompowtrysków Firad w stosunku do AL-ek używanych ? pytam ponieważ mam ajm-a z pompkami sprawnymi i się zastanawiam między kupowaniem używanych al-ek a nowymi końcówkami ? pozdrawiam


Obrazek

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: cowboy » śr kwie 13, 2011 16:11

najlepiej kupić ALki i założyc do nich nowe koncówki 1043, FIRAD, BOSCH, BOSIO i beda jak nowe jesli ktoś umie to zrobić

uzywane ALki w dobrym stanie to jest chyba juz rzadkość ... bo każde pewnie mają po 200-300 tys km

mozna na każde pompki założyć koncówki 1043 ale np na AG wychodza mniejsze dawki

pompowtryski róznią się indukcyjnością cewek i stąd pewnie inne dawki, pewnie w socie to mozna ogarnąc

pod względem jakości oczywiście BOSCH potem Firad - wychodza na nim bardzo ładne dawki jak na Boscu, na duże moce pozostaje tylko Bosio.. ale jak to Bosio zdarzają sie wadliwe koncówki, trzeba sie wiecej napocić zeby dawki wyszły równomierne

na duże moce tylko RACE783, powerplusów raczej nie polecam bo dawki wychodza ciutke tylko wieksze od 1043



Bosssik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr lis 04, 2009 18:54
Lokalizacja: Łowicz

pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: Bosssik » czw kwie 14, 2011 19:22

czesc,
mozecie mi przyblizyc co dokladnie oznaczaja te bipy ?
wiem ze jest to czas reakcji pompowtryskiwacza na sygnal z ECU, ale czy jak bipy sa duze to wina mechaniczna PD czy elektoniki w nim zamontowanej ?

prosilem o analize logow w poscie viewtopic.php?f=80&t=357447&p=4828052&sid=0f44068bd32c2602f3c6e50325ddd53d#p4828052


pozdr
Seba

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: pompowtryski / pompowtryskiwacze AL vs ???

Post autor: zgredd » sob kwie 23, 2011 21:39

Jaka wydajność maja pompo wtryski BE? Uda się zrobić 220km?



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości